ArtKit کیت هنری
تهیه كننده فیلم با كیت هنری مطرح كرد؛

دورخیز شماره ده برای اکران فطر

دورخیز شماره ده برای اکران فطر به گزارش کیت هنری، ابراهیم اصغری تهیه کننده فیلم سینمایی شماره ده ضمن اشاره به اولویت اکران این فیلم در عید فطر، احتمال تاثیر منفی گرانی بلیت سینماها بر استقبال از فیلمها در سال آینده را رد کرد.ابراهیم اصغری تهیه کننده فیلم سینمایی «شماره ده» به کارگردانی حمید زرگرنژاد از فیلمهای رونمایی شده در چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با برنامه ریزی برای اکران عمومی این فیلم توضیح داد: ترجیح ما اینست که فیلم را در عید فطر اکران نماییم و امیدواریم شرایطش برای مان فراهم گردد. در ماه های اخیر شاهد خبرهای خوبی در عرصه اکران سینماها نبودیم و امید داریم که در سال جدید شرایط اکران در سینماها بهبود پیدا کند و ما هم بتوانیم فیلم «شماره ده» را با پشتیبانی مناسبی اکران نماییم.
وی در رابطه با بی رغبتی برخی صاحبان آثار به اکران فیلم خود اظهار داشت: این حس و حال به شرایط سینمای ایران طی سه سال قبل بخصوص در روزهای فراگیری ویروس کرونا بازمی گردد. تهیه کنندگان بخش خصوصی در این شرایط علاقه ای به اکران آثار خود نداشتند. در ماه های اخیر هم برخی مشکلات بخصوص مشکلات اقتصادی به این بی رغبتی دامن زده است. در ادامه هم از آنجاییکه نوروز هم زمان با ماه مبارک رمضان شده است، برخی صاحبان آثار نگران شرایط اکران فیلم شان بودند و احتمالا به این علل است که همچنان شاهدیم که تهیه کنندگان تمایل چندانی به اکران آثار خود ندارند.
این تهیه کننده سینما تاکید کرد: چرخه اکران باید به وضعیت حضور عادی مخاطبان به سالن های سینما بازگردد و اگر این اتفاق رخ دهد، طبیعتاً بازه های زمانی مانند عید فطر و یا ایام تابستان، زمان های مناسبی برای اکران بسیاری از فیلمها مانند فیلم ما خواهد بود. امید ما به اینست که مخاطبان در این بازه زمانی به سینما بازگردند و از همه فیلمها استقبال کنند.
اصغری در رابطه با احتمال تغییر نسخه به نمایش درآمده از فیلم «شماره ده» برای اکران عمومی هم اظهار داشت: احتمال زیاد همان نسخه ای که در جشنواره دیده شد را اکران عمومی خواهیم کرد.
این تهیه کننده در رابطه با تاثیر افزایش قیمت بلیت سینماها بر روی میزان استقبال مخاطبان از فیلمها در سال آینده هم اظهار داشت: معتقدم قیمت بلیت سینماها حتی بعد از اعمال افزایشی که اعلام شده است، نسبت به سایر هزینه های جاری در خانواده ها، همچنان رقم بسیاربسیار پایینی است. بعید می دانم این قیمت بتواند تاثیر منفی بر روی نظر مخاطب برای ورود به سالن سینما داشته باشد. قیمت کالاهای دیگر که بعضی از آنها به معیشت روزمره مردم گره خورده است، چندین برابر شده است و افزایش همان قیمتها منجر به تاثیر روحی منفی روی مخاطبان سینما شده است. همین تاثیر روحی هم منجر به بی رغبتی مخاطبان برای حضور در سالن سینما شده است.
وی اضافه کرد: این تأثیرات البته معمولا موقت است و این دفعه هم امید داریم که شاهد گذر از این شرایط روحی باشیم تا مردم بار دیگر اوقات فراغت خویش را در سالن های سینمایی سپری کنند. چه با فیلمهای کمدی و چه با فیلمهای قهرمان محوری مانند «شماره ده» که همواره هم جزو اولویت ها در لیست سلایق و علاقه مندی های مخاطبان ایرانی بوده است.
اصغری تاکید کرد: تمامی فیلمهای ایرانی برای اکران عمومی احتیاج به حمایت ارگان ها و نهادها دارند. بخصوص فیلمهای دفاع مقدسی که در یکی دو دهه اخیر مخاطبان خویش را از دست داده اند و باید شرایطی فراهم گردد تا آن مخاطبان بار دیگر به سینما بازگردند. اگر این شرایط فراهم گردد و مخاطبان برای تماشای «شماره ده» به سینما بیایند، اساسا با رضایت از سینما خارج خواهند شد.


منبع:

1401/12/20
12:18:44
5.0 / 5
181
تگهای خبر: آینده , اكران , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری