ArtKit کیت هنری
در بازدید از هنر و تجربه مطرح شد؛

سینمای هنری مملو از ایده تاره است

سینمای هنری مملو از ایده تاره است به گزارش کیت هنری، محمد حمیدی مقدم مدیر عامل مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی ضمن بازدید از دفتر گروه هنر و تجربه از اکران قریب الوقوع فیلمهای هنری و تجربی خارجی در این گروه اطلاع داد.


به گزارش کیت هنری به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، محمد حمیدی مقدم مدیرعامل مرکز، سه شنبه چهارم بهمن ماه ضمن بازدید از دفتر گروه «هنر و تجربه» و اطلاع از روند اکران فیلمها و برنامه های آینده این گروه، اظهار داشت: خوشحالم که برنامه اکران فیلمها در «هنر و تجربه» با نظم و طبق روال صورت می گیرد و در دوره جدید تا امروز ۱۱ فیلم روی پرده رفته است. بازتاب های رسانه ای و واکنش هایی که سینماگران نسبت به شرایط در «هنر و تجربه» دارند، امیدوارکننده است و مسئولیت شما را بیشتر می کند. امیدوارم در ماه های آینده، بر تعداد تماشاگران فیلمها، سالن ها و میزان رضایت سینماگرانی که آثارشان متفاوت و تجربی است و خانه ای جز «هنر و تجربه» ندارند، افزوده شود.
وی افزود: تیم چابک، یکدست و همدلی در «هنر و تجربه» همراه شده، زحمات و تلاشهای محمد طیب و گروه «هنر و تجربه» کاملا مشهود است. امیدوارم این تیم، همچنان با انگیزه به فعالیتش ادامه بدهد.
حمیدی مقدم افزود: سینمای هنری و تجربی ایران، مملو از ایده ها و نگاه های تازه است، «هنر و تجربه» بعنوان خانه این سینما و سینماگرانش باید فضای تبلیغاتی و رسانه ای اش را به اندازه سینماها و اکران جدی بگیرد. اطلاع رسانی در رابطه با فیلمها، نحوه اکران، فروش آثار، ضریب اشغال صندلی ها و استقبالی که در ماه های اخیر از بعضی فیلمها شده باید به اطلاع خانواده سینمای ایران و جوانان علاقه مند برسد. «هنر و تجربه» باید پاتوق سینماگران جوان و نوجو و شنونده نظرها، دیدگاه ها و پیشنهادها باشد.
مدیر عامل مرکز گسترش در قسمت دیگری از سخنانش اظهار داشت: با عنایت به حمایت رئیس سازمان سینمایی از اکران فیلم خارجی در سال ۱۴۰۲، به نظرم در «هنر و تجربه» در این حوزه می شود کارهای مهم و موثری انجام داد. اکران در «هنر و تجربه» به شکلی حال و هوای سینماتک دارد، با عنایت به مخاطبان این گروه و ساختارش، می شود مستندهای سینمایی باارزش و فیلمهای سینمایی خاص خارجی را برای مخاطب مشتاق اکران کرد. دسترسی به فیلمهای مستند و آثار خاص هنری به آسانی میسر نیست و «هنر و تجربه» می تواند این امکان را برای سینمادوستان بخصوص آن گروهی که علاقه ای به دنبال کردن جریان غالب سینما ندارند، فراهم آورد.
حمیدی مقدم افزود: نمایش آثار به صورت مجموعه (پکیج) با عنایت به مناسبت ها و رخدادها می تواند جذاب باشد. بسته های خبری، برنامه تلویزیونی و شیوه های تازه اطلاع رسانی را تجربه و از این بسترها برای جذب مخاطب استفاده کنید.
محمد طیب سرپرست «هنر و تجربه» در این دیدار از اکران فیلمها، وضعیت فروش آثار و آمار مخاطبان گزارشی عرضه داد و اظهار داشت: ۲۱ سینما با گروه «هنر و تجربه» همکاری می کنند، خوشبختانه بر تعداد سینماهای متقاضی اکران «هنر و تجربه» و تعداد جلسات افتتاحیه و نمایش فیلمها در شهرهای مختلف افزوده شده است. ما هر روز میزبان فیلمسازان علاقه مندی هستیم که درخواستشان را برای نمایش فیلم در «هنر و تجربه» ثبت می کنند.
عباس اسداللهی معاون اداری، مالی و خزانه دار و عبدالحسین بدرلو معاون مستند، محدثه واعظی پور مدیر روابط عمومی مرکز، محمود کاظمی مدیر پخش، علی زادمهر مدیر روابط عمومی، امیر مهدی صادقی مدیر اجرایی، علی سیدصالحی مسئول مالی، سارا راعی مسئول فضای مجازی، میدیا واثقی گرافیست گروه «هنر و تجربه» در این نشست حضور داشتند.


منبع:

1401/11/05
12:33:11
5.0 / 5
187
تگهای خبر: آینده , اكران , رسانه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری