ArtKit کیت هنری
نوشتار هادی مقدم دوست به بهانه ششمین المپیاد فیلم سازی نوجوانان

وقتی پای سینما وسط بود!

وقتی پای سینما وسط بود! کیت هنری: هادی مقدم دوست که به عنوان منتور، دانش و تجارب سینمایی خودرا با نوجوانان راه یافته به ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران به اشتراک می گذارد، در یادداشتی سینما را شبیه به اردویی توصیف کرد که هیچ گاه به انتها نمی رسد.


به گزارش کیت هنری به نقل از ایسنا، این نویسنده و کارگردان سینما و منتور ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران در آستانه برگزاری این رویداد در یادداشتی خاطرات نوجوانی خود و نخستین علاقه مندهایش به سینما را مرور کرد.
در متن یادداشت این سینماگر آمده است: «حیاط دبیرستان ما مثل یک باغ بود. پر بود از درخت و نیمکت و دانش آموز. یک رفیق داشتم که با او توی حیاط و لابه لای جمعیت درباره ی سینما حرف می زدم. در ساعت قبل از شروع کلاس ها و ساعت ناهار و ساعاتی پس از تعطیلی مدرسه، با او توی حیاط می چرخیدم و هرچه از سینما را بلد شده بودم، به او می گفتم. او با صبوری حرف های مرا گوش می کرد و گاهی اهتمام می کرد مثل من از رشته مورد علاقه خودش یعنی ریاضیات بگوید. اما کم کم از لابه لای حرف های من فهمیدن سینما در ذهنش آغاز شد و فیلم دید و با من همزبان شد و آغاز به کشف سینما کرد و حرف های وی درباره ی سینما خیلی زود برایم آموزنده شد. حالا دیگر نه فقط در مدرسه که در پارک و خیابان و کوه و جاده با او حرف سینما می زدم.
دنیای آن مدرسه و خیابان و پارک ها و جاده ها - در آن چهارده تا هفده سالگی - برایم مثل یک اردوی طولانی بود، بطوریکه وقتی به سبب پایین بودن نمرات و تجدیدی و مردودی عذرم را از آن دبیرستان خواستند و دیگر کنار دوستم نبودم، انگار اردو به انتها رسید.
اما ما ول نکردیم. باز هم بقیه سینما را برای خودمان کردیم اردو... در زندگی با دوستان و یاران موافق و علاقمند سینما و بعداً سر صحنه فیلم ها در شهرهای مختلف همه جا اردو می زدیم و اردو می ساختیم برای حرف زدن درباره ی سینما، تا دیر وقت بیدار می ماندیم و زود بلند می شدیم چون پای سینما وسط بود. پای یاد گرفتن سینما.
حالا باردیگر نوجوان ها مقرر است بیایند در اردو با هم سینما یاد بگیرند و به هم سینما یاد بدهند.
بنده هم به این اردو دعوتم. مقرر است با هم باردیگر از هم سینما یاد بگیریم.
ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران به همت بنیاد سینمایی فارابی ۳۰ دی تا ۳ بهمن با حضور نوجوانانی از سراسر کشور برگزار می گردد.منبع:

1401/10/30
16:08:30
5.0 / 5
217
تگهای خبر: زندگی , سینما , فیلم , كارگردان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری