ArtKit کیت هنری
بهروز رضوی:

خودمان باید به داد خودمان برسیم

خودمان باید به داد خودمان برسیم کیت هنری: بهروز رضوی این روزها همچنان به کار اصلی اش یعنی گویندگی در رادیو مشغول می باشد. او می گوید، پیشنهادهای بسیاری برای کار در شبکه های مختلف ـ چه صدا و چه سیما ـ می شود اما فرصتی برای آنها ندارد. این گوینده باسابقه همچنان از رادیو به عنوان خاستگاه اصلی اش یاد می کند؛ چونکه شروع کارش در صدا بوده است.


بهروز رضوی در گفت و گویی با ایسنا از فعالیت این روزهایش می گوید و این که همچنان پس از حدود ۳۰ سال، برنامه «کتاب شب» را اجرا می کند. او دراین زمینه توضیح می دهد: همچنان در رادیو و با همان برنامه های قدیمی همچون «کتاب شب» مشغول ام. همین طور برنامه های «گفت و گو با مفاخر ادبیات» و «هنر معاصر» را هم دارم. برای شب یلدا هم در یکی دو شبکه برنامه داشتم؛ همچون شبکه تهران که حافظ خوانی داشتم و آیتمی به همین دلیل ضبط شد و من برای این مناسبت فال حافظ گرفتم.
این گوینده قدیمی در ادامه با اشاره به اهمیت برگزاری آداب و سنن ایرانی و برگزاری مناسبت هایی همچون شب یلدا، عنوان می کند: امیدوار هستم باوجود همه پیچیدگی ها و مشکلات باز هم با یادآوری رسم و رسوم قدیم و باستانی حال خودمان را بهتر کنیم؛ به جهت اینکه کسی حال ما را خوب نمی کند و خودمان باید به داد خودمان برسیم. این هم یکی از آموزه هایی است که ممکنست در سایه ی آن حال خوبی به ما دست بدهد.


وی درباره ی برنامه «کتاب شب» که در دهه ۷۰ آنرا در رادیو تهران شروع کرد و درباره ی ی راز ماندگاری این برنامه پس از حدود ۳۰ سال، می گوید: این برنامه را پس از سال ۷۰، یعنی حدود سال ۷۲ شروع کردم و همچنان ادامه دارد. شاید مخاطب از اجرای من راضی باشد اما اصل ماجرا، به موضوع برنامه که کتاب است، برمی گردد. از طرفی دستمان باز است هر نوع کتابی را هم معرفی می نماییم، هم پیشنهاد می نماییم و هم برای خواندن آن به مخاطب سفارش می نماییم.
این گوینده در پاسخ به پرسشی درباره ی پیشنهادهای دیگری که برای همکاری به او ارائه می شود، چنین اظهار می کند: پیشنهاد زیاد می شود، منتها وقت ندارم. برنامه های رادیویی را از گذشته داشتم و ترجیح می دهم در رادیو باشم؛ چونکه رادیو خاستگاه من است. شروع کارم در رادیو بوده و در نتیجه با رادیو اُخت شده ام و صمیمی تر هستم.
رضوی در آخر اظهار می کند: اتفاقا در این روزها مجال آنرا داریم که بیشتر به کتاب بپردازیم، کتاب بخوانیم و مطالعه نماییم. اگر همه راه ها هم بسته شود، کتاب تنها راهی است که می شود ادامه داد و علاقه مندانه آنرا خواند.
منبع:

1401/10/02
12:47:56
5.0 / 5
297
تگهای خبر: رادیو , كتاب , هنر , هنر معاصر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری