ArtKit کیت هنری
روایتی از چشم انتظاری خانواده های اسرای دربند منافقین

روی صحبتم با مریم رجوی است!

روی صحبتم با مریم رجوی است! به گزارش کیت هنری، مراسم رونمایی از مستند «از تیرانا تا تهران» با روایتی از چشم انتظاری خانواده های اسرای دربند در گروهک تروریستی منافقان برگزار گردید.


به گزارش کیت هنری به نقل از ایسنا، مستند «از تیرانا تا تهران» با روایتی از چشم انتظاری خانواده های اسرای دربند در گروهک تررویستی منافقان به همت انجمن نجات با حضور تعدادی از اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق و خانواده هایی که هنوز منتظر آزادی فرزندانشان هستند، پنجشنبه، ۲۶ آبان ماه در تالار آبگینه مجتمع فرهنگی آبفای تهران برگزار شد.
این مستند محصول جدید شبکه پرس تی وی است که در جهت روشنگری سیاست های دوگانه غرب در برابر مسائل حقوق بشری و رساندن صدای بی صدایان به گوش افکار عمومی دنیا ساخته شده است.
در ابتدای مراسم رونمایی ابراهیم خدابنده، مدیرعامل انجمن نجات اظهار داشت: مستند «از تیرانا تا تهران» اثری است که صحبت های نجات یافتگان را به نمایش می گذارد. به نظرم نمایش این مستند در فضای امروز ضروری است؛ بخصوص این که امروز سازمان مجاهدین خلق با فعالیت در فضای مجازی در ناآرامی ها نقش دارد، به این شکل که هر کدام از اعضای این فرقه با اکانتهای فیک، امنیت روانی ایرانی ها را هدف قرار داده اند.
ثریا عبداللهی، مادر یکی از اسرای منافقان در سخنانی بیان نمود: ما خانواده هایی دردمندیم که ۴۰ سال تمام است فرزندانمان در اسارت فرقه ملعون و دیو هزار سر مجاهدین هستند. ما مادران نزدیک به چهار سال در عراق تنها برای لحظه ای دیدار با عزیزانمان تحصن کردیم، فقط برای بوییدن بچه هایمان ولی به ما این اجازه داده نشد.
مثل یک کوه ایستاده ایم
وی با اشاره به اینکه خوشحالیم در این چهار سال عده ای فرار کرده به آغوش خانواده برگشتند و حتی ازدواج کردند، افزود: پسر خودم ۲۰ سال است در این فرقه اسیر شده است. در سالهای اخیر خانواده ها تلاش زیادی کردند و نامه های گوناگونی به نهادهای حقوق بشری با هزاران امضا نوشتند اما دریغ از یک جواب. باز هم ما همچنان چون کوه ایستاده ایم و برای آزادی تک تک اسیران کوشیده ایم. در همین راستا گروهی به نام «تشکل مادران» تشکیل دادیم که تمامی مادران افراد اسیر در این فرقه، عضو آن هستند و از راه آن برای تمام نهادهای بین المللی نامه نوشته و درخواست کمک داریم.


او ضمن اشاره به این که ما مادران دردهای به خصوصی در دل داریم تصریح کرد: ما نمی توانیم دردمان را به زبان بیاوریم. ۴۵ سال است منتظریم و بسیاری از مادران چشم انتظار از دنیا رفتند، مثل مادر آتابای که فرزندش پس از ۳۵ سال بازگشت اما او دیگر نیست. نهادهای حقوق بشری چگونه از این دردها عبور می کنند؟ این درد همه ما را پیر کرده است. بچه های ما در کشور آلبانی هستند، برخی جدا شده اند اما در آن کشور مشغول فعالیت هستند.
در ادامه فاطمه حسینی، مادر حسن حیرانی مسئول اجرایی انجمن پشتیبانی از ایرانی ها مقیم در آلبانی در رابطه با فرزند خود اظهار نمود: از زمانی که پسر من در دام این سازمان افتاده ۱۵ سال می گذرد؛ ۱۵ سالی که در اشک و آه گذشته است. سازمان گفته خانواده پسر من تروریست و تخصصش ترور در خارج از کشور است! ما درخواستی فرستادیم تا در حضور ماموران امنیتی آلبانی چند لحظه پسرم را ببینیم اما نشد. او بعد از جدایی از این سازمان، انجمن «آسیلا» را راه اندازی نمود تا عده ای دیگر را از این فرقه نجات دهند اما سازمان بر سر کار آنها سنگ اندازی می کند.
در ادامه نرگس بهشتی، خواهر اسیر دربند منافقین در ادامه در سخنانی اظهار نمود: دو برادر من سال ۸۰ اسیر این فرقه شدند. برادر بزرگم سال ۹۰ در سازمان کشته شد اما برادر دیگرم مصطفی با نام مستعار میلاد دو سال است از سازمان جدا شده و الان در خدمت انجمن آسیلاست. ما همراه با خانواده های زیادی مقابل پادگان اشرف رفته بودیم و امیدوارم این آزادی نصیب تک تک بچه ها شود. ما در این شرایط اقتصادی سخت، هر بار مبالغی را جمع می نماییم و به آلبانی می فرستیم تا شرایط آزاد شده ها و انجمن بهتر باشد ما تا آخرین نفس پشت یکدیگر هستیم و نمی گذاریم انجمن به مشکل بخورد.
روی صحبتم با مریم رجوی است!
در ادامه زمانی که تمامی مادران و خواهران اسرای در بند منافقان برای گرفتن عکس یادگاری روی سن آمده بودند، سعادت دیگر مادر چند عضو دربند منافقین هم در سخنانی بیان نمود: من مادر سه فرزند هستم. ۳۵ سال است که آنها را ندیده ام که این خود یک عمر است. من با مصیبتی آنها را بزرگ کردم و حالا در حسرت دیدنشان هستم. آنها نه نامه ای می نویسند و نه تلفن می کنند! روی صحبت من با مریم رجوی است. آیا اسلام تو، اسلام دیگری است؟ آیا تو باید دو بار ازدواج کنی اما بچه های ما را از ازدواج و پدر و مادر شدن محروم کنی؟ من یک مادر رنج دیده ام. سن من بالا رفته و شاید بمیرم و دیگر فرزندانم را نبینم. از آنها عاجزانه می خواهم کمک کنند تا یک مرتبه فرزندانم را ببینم. از انجمن نجات هم می خواهم کمک نماید و یک نوبت ملاقات بگیرد تا ذره ای درد ما آرام بگیرد.
سپس عبدالهی در این بخش خاطرنشان کرد: انجمن آسیلا در آلبانی نور امیدی برای خانواده هاست. درد دل ما باید به گوش همه برسد. ما ۴۰ سال است فرزندان خویش را ندیده ایم. این بزرگترین درد است که مادران فقط یک نوبت ملاقات می خواهند. آیا این جرم و جنایت است؟ ۴۰ سال چشم گریان داشته ایم. این یک جنایت بزرگ است.
سپس اریسا، همسر سرفراز رحیمی عضو جداشده مجاهدین خلق در ارتباط زنده اینترنتی با مراسم از آلبانی در سخنانی اظهار داشت: رجوی یک جهنم درست کرده و از شما ممنونم که هستید و ما در انجمن آسیلا حمایت شما را داریم. وضعیت شما خیلی دشوار می باشد و مطمئنم روزی می آید فرزندانتان از این جهنم بیرون می آیند. مریم رجوی از ما ترس دارد. او باید هم از ما بترسد. او از شما بچه هایتان و از ما عموی فرزندم و زندگی همسرم را گرفته است.
در ادامه بخشعلی علیزاده، یکی از جداشدگان از سازمان مجاهدین در سخنانی بیان نمود: ۲۷ سال از عمرم در سازمان گذشت و هدر رفت. من در آلبانی موفق به فرار از سازمان مجاهدین شدم و تلاش کردم خودم را به خانواده ام وصل کنم و به کشورم برگردم. در این زمان سازمان منافقین با سنت های شیطانی اش با هر کدام از اعضای جدا شده برخوردهای شیطنت آمیز دارد و آنها را خائن می داند. آنجا با هرکسی که اسم خانواده بیاورد بشدت برخورد می شود.
وی تصریح کرد: نزدیک به ۲۰۰ نفر از اعضا درخواست خروج داده اند اما با آنها برخورد شده و جداگانه از آنها نگهداری می شود اما آنها نمی توانند سیطره خویش را بر آنها حفظ کنند و در ایام آینده اخبار خوشی به خانواده ها می رسد. روابط درون تشکیلاتی داخل سازمان این گونه است که اذیت و آزار به قدری زیاد است که شاهد خودکشی های زیادی بودیم اما آنها به دروغ می گویند که این افراد مریض بودند و یا در دوره اخیر می گفتند که به علت کرونا فوت کرده اند. اگر کسی هم خیلی مقاومت می کرد سرش را زیر آب می کردند!
علیزاده اذعان کرد: هم اکنون بچه هایی که جدا شده اند و در ایران هستند به طرق مختلف تهدید می شوند. خود من پیامک ها و تلفن های تهدیدآمیز دریافت می کنم. آنها به هیچ اخلاقی پایبند نیستند تا وقتی که برای آنها کارایی دارید، هستند ولی وقتی جدا می شوید دشمن تلقی می شوید و بلافاصله به دروغ می گویند او مأمور رژیم ایران بوده است! در حالیکه آن فرد ۴۰ سال در آن سازمان بوده است. من علیرغم تمام تلاشهای سازمان موفق شدم خودم را به خانواده ام در ایران برسانم، ازدواج کردم و حالا یک دختر ۱۵ ماهه دارم ولی آنها مستمر با انتشار افکار مسمومی مثل این که خانواده هایتان فراموشتان کرده اند و کسی منتظر شما نیست، می خواستند مانع از جدایی و فرار ما بشوند.


مریم رجوی از جداشدگان هم دست بردار نیست
در ادامه مراسم ارتباط زنده اینترنتی با حسن حیرانی، مسئول اجرایی انجمن آسیلا در آلبانی برگزار شد و وی در سخنانی با اشاره به اینکه حالا در یک کمپ به سر می برد تصریح کرد: ۱۰ روزی است که ما را بدون هیچ ادله و مجوزی به این جا آورده اند. هیچ جوابی هم به ما داده نمی گردد. وکیل هم گرفته ایم و متاسفانه به علت کارنامه موفق آسیلا چنین برخوردی با ما می شود، البته به علت القائات رجوی به دولت آلبانی و سواستفاده از هژمونی آمریکا، وضعیت بدی بوجود آمده است.
می خواهند آسیلا را شکست بدهند
حیرانی ضمن اشاره به چشم اندازهای فریب در سازمان مجاهدین همچون برجام و اعتراضات در ایران، خاطرنشان کرد: حالا در فرقه رجوی نزدیک به ۲۰۰ نفری هستند که قصد خروج دارند. وحشت رجوی از آسیلاست و امروز که در این اتاق هستیم حتی این تلفن را هم قرض گرفته ایم تا با شما ارتباط بگیریم. هدف فرقه رجوی اینست که افراد را به زانو دربیاورد و آنها را مجبور به وطن فروشی کند. از هر طرف هم به ما فشار می آورند. در حالیکه انجمن ما یک انجمن قانونی و متشکل از اعضای جدا شده ایرانی و بعضی از آلبانیانی هاست ولی آنها می خواهند آسیلا را شکننده کنند.
در ادامه مراسم مستند «از تیرانا تا تهران» برای اعضای جدا شده از سازمان مجاهدین و خانواده های چشم انتظار اسرای این سازمان به نمایش درآمد و سپس مجری مراسم اعلام نمود این مستند سه شنبه، ۱ آذر ساعت ۱۹ از شبکه پرس تی وی پخش خواهد شد.
به گزارش کیت هنری به نقل از ایسنا، در انتها خانواده های حاضر در مراسم با شعار «ایران، اسلام، آزادی/ مسعود، مریم، نابودی» طوماری را خطاب به دولت آلبانی امضا کردند که طی این نامه ضمن برشمردن برخی جنایات و رفتارهای ضد حقوق بشری سازمان مجاهدین خلق، از این کشور خواستند برای رهایی عزیزانشان از بند منافقان کمک نماید.
در بخشی از این نامه آمده: از دولت آلبانی می خواهیم با وجدانی بیدار و عقلی سلیم به سوالات بی شمار خانواده ها پیرامون سازمان مجاهدین خلق پاسخ بدهد. ما در جهت عهد خود برای آزادسازی همه اسرای فرقه رجوی، شجاعانه و قانونمند در چارچوب انجمن پشتیبانی از ایرانی ها مقیم آلبانی (آسیلا) با امید به این که در کشوری اروپایی که داعیه دار رعایت قانون، آزادی و عدالت است، خواستار پایان فوری حبس غیرقانونی عزیزانمان هستیم.


منبع:

1401/08/27
14:16:09
5.0 / 5
224
تگهای خبر: آینده , تخصص , جشن , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری