ArtKit کیت هنری
تهیه كننده فیلم با كیت هنری مطرح كرد؛

از فروش ۱۲۸میلیون تومانی نمور راضی ام

از فروش ۱۲۸میلیون تومانی نمور راضی ام به گزارش کیت هنری، یاسر جعفری تهیه کننده فیلم سینمایی نمور که تا به امروز تنها 128 میلیون تومان در گیشه فروش داشته است، می گوید از شرایط اکران این فیلم رضایت دارد و از ابتدا به دنبال فروش میلیاردی نبوده است.یاسر جعفری تهیه کننده فیلم سینمایی «نمور» به کارگردانی داوود بی دل در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ی وضعیت اکران و فروش این فیلم سینمایی در هفته های اخیر توضیح داد: واقعیت این است که ما از ابتدا انتظار فروش چندان عجیب و غریبی را از این فیلم نداشتیم چونکه «نمور» بیشتر برای ما جنبه جشنواره ای داشت که این حضور هم برای ما محقق شد. درباره ی شرایط نامناسب اکران فیلم اما در ایام اخیر شرایطی پیش آمده که سینما هم از آن ضربه خورده و شاهد رکودی در همه سینماها هستیم.
وی اضافه کرد: فیلم «نمور» بصورت کج دار و مریز درحال اکران است و احیانا نمایش آن تا یک هفته دیگر هم در سینماها ادامه داشته باشد. در عین حال افرادی که فیلم را دیده اند، مستند به ملاحظات میدانی خودم طی حضور در سینماهایی که فیلم در آنها درحال اکران است، از آن راضی بوده اند و شاهد بازخوردهای مثبتی از اکران فیلم هستیم. داستان فیلم مخاطب را با خود درگیر می کند. تا کنون هم سه اکران مردمی در تهران داشتیم که با استقبال مخاطبان هم مواجه گردید و حتی به سانس فوق العاده رسید. دو اکران مردمی هم در سینماهای هویزه و اطلس مشهد داشتیم که با استقبال بسیار زیادی از طرف مخاطبان همراه شد. در کل از وضعیت اکران فیلم راضی هستم اما همانطور که اشاره شد، شرایط پیش آمده بر فروش فیلم ما هم تأثیر گذاشته است.
تهیه کننده «نمور» ضمن اشاره مجدد به این که انتظار فروش میلیاردی از این فیلم نداشته است، افزود: ما اگر بدنبال فروش و گیشه بودیم، یک فیلم کمدی می ساختیم. درباره ی «نمور» جنبه جشنواره ای و اعتباری فیلم بیشتر برای مان حائز اهمیت بود. این فیلم راه همواری را در جشنواره فجر طی کرد و به خوبی هم دیده شد. یک سری اتفاقات حاشیه ای هم موجب شد که فیلم بیشتر بر سر زبان ها بیفتد. بعدها هم به رغم تراکم بالای فیلم های مانده در صف اکران، توانستیم فیلم را در سرگروه ملت به عنوان یکی از بهترین سرگروه های سینمایی پایتخت اکران نماییم. تعداد سالن های خوبی هم در اختیار داشتیم و فکر می کنم فیلم دارد مسیر خودرا طی می کند. پس از اکران سینمایی هم سراغ اکران آنلاین و عرضه آن در قالب وی اودی خواهیم رفت.
این تهیه کننده که فیلمش تنها ۱۲۸ میلیون تومان در گیشه فروش داشته است، درباره ی بی تناسب بودن این رقم با هزینه بالای تولید یک فیلم سینمایی هم اظهار داشت: هم اکنون ما امیدوار به اکران آنلاین هستیم چونکه فیلم های مختلفی بوده اند که در گیشه موفق نبودند اما در اکران آنلاین توانستند قسمتی از هزینه تولید خودرا جبران کنند. از طرف دیگر ما بتازگی پخش بین الملل فیلم را هم شروع کردیم و امیدواریم در آن بخش هم اتفاق خوبی برای فیلم بیفتد.
وی با اشاره به برنامه ریزی برای حضورهای جشنواره ای «نمور» افزود: بالاخره هر فیلمی که ایجاد می شود، یک هدف گذاری مشخصی درباره ی آن انجام شده است. تاکید می کنم ما اگر بدنبال فروش بالا بودیم، سراغ سینمای کمدی می رفتیم. این فیلم اول من در مقام تهیه کننده بود و بسیاری از عوامل و دوستان هم در جلو دوربین و هم در پشت دوربین به شخص بنده لطف داشتند و بنا بر این فیلم با هزینه بسیار پایینی تولید شده است. بسیاری از عوامل در حوزه دستمزد، تخفیف های خوبی به ما دادند و همراهی کردند تا فیلم ساخته شود. معتقدم که فیلم در اکران آنلاین، فروش وی اودی و پخش در جشنواره های خارجی، بطور قطع بودجه اولیه خودرا بازمی گرداند.
جعفری درباره ی برخی انتقادها نسبت به کیفیت پایین فیلم «نمور» هم اظهار داشت: این انتقادها را قبول ندارم چونکه بالاخره این فیلم از میان بیش از ۱۰۰ فیلم متقاضی حضور در جشنواره فیلم فجر، توانست به جشنواره راه پیدا کند و این خودش یک شاخص است. از جانب دیگر بازخوردی هم که تا به امروز از مخاطب فیلم گرفته ام، بازخورد بدی نبوده است. اینطور نیست که مخاطب فیلم خوشش نیاید و سالن را ترک کند. لااقل به شخصه هنوز این مورد را ندیده ام. در مجموع هم از روند ساخت فیلم «نمور» راضی هستم و هم از روندی که تا امروز در چرخه اکران پیموده است.
وی در آخر تاکید کرد: به هر حال هر فیلمی ضعف هایی هم دارد. من هم به عنوان تهیه کننده برای نخستین کارم «نمور» را ساختم و حتما برای کارهای بعدی ام تلاش می کنم ضعف های این کار را جبران کنم. تاکید می کنم در حوزه تهیه کنندگی، به عنوان کار اول، از کار خودم راضی هستم. در عین این که می دانم بسیاری از ضعف های فیلم هم به کار تهیه کننده بازمی گردد.

1401/07/11
10:02:07
5.0 / 5
150
تگهای خبر: اكران , جشن , جشنواره , دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری