ArtKit کیت هنری

آخرین اخبار پیاده روی اربعین

آخرین اخبار پیاده روی اربعین کیت هنری: از تهران کم کم به روزهای آخر اعزام زوار به اجتماع عظیم پیاده روی اربعین نزدیک می شویم و آمار خروج زوار از مرزها به سمت قبله گاه عشاق کم شده است در مقابل به سبب حجم بالای بازگشت زوار مرزها کماکان شلوغ است و تمام دستگاهها دست به دست به هم داده اند تا زوار اباعبدالله (ع) به سلامت به شهر و دیار خود بازگردند. آنچه می خوانید مجموعه ای از اخبار انتشار یافته در ایسنای استانهاست.

تردد در مرزهای شش گانه روان است/ثبت ۳میلیون خروجی از مرزها


۱۰: ۱۴- وزیرکشور اظهار داشت: تا حالا افزون بر سه میلیون خروجی و یک میلیون و ۵۰۰ هزار ورودی از مرزهای شش گانه با کشور عراق به ثبت رسیده است و در مجموع بیش از چهار و نیم میلیون نفر زائر از مرزهای کشور با عراق تردد کردند.
به گزارش کیت هنری به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، دکتر« احمد وحیدی» در حاشیه بازدید از پایانه مرزی مهران اضافه کرد: اکنون تردد در همه مرزهای مشترک با کشور عراق روان است و زوار به آسانی می توانند بدون هیچ مشکلی به عتبات عالیات مشرف شوند.
وی اظهار داشت: هیچ مشکلی در پایانه های مرزی به کشور عراق نداریم و هر کسی می خواهد به عتبات عالیات برود می تواند از مرز تعیین شده وارد کشور عراق شود.
وزیر کشور افزود: تا حالا افزون بر سه میلیون خروجی و یک میلیون و ۵۰۰ هزار ورودی از مرزهای شش گانه با کشور عراق به ثبت رسیده است و در مجموع بیش از چهار و نیم میلیون نفر زائر از مرزهای کشور با عراق تردد کردند.
وی افزود: مواکب بسیار عالی به زوار خدمات رسانی می کنند و خدمات و پذیرایی در مرزها بسیار عالی است و مواکب با تمامی ظرفیت در خدمت رسانی به زوار هستند.
وی اضافه کرد: تردد در تمامی مرزها روان و سهل است و برای عزیزانی که می توانند به عتبات عالیات مشرف شوند فرصت بسیار مناسبی است.
وحیدی درباب مشکل اتباع افغانی و پاکستانی در مرز شلمچه که قصد ورود به کشور عراق را داشتند، اظهار داشت: مشکل این اتباع با هماهنگی مرزبانی و دولت عراق حل شده و می توانند بدون هیچ مشکلی به عتبات عالیات مشرف شوند.تردد در مرز شلمچه روان است/آغاز پیک بازگشت زائران
۰۹: ۴۰- فرماندار خرمشهر از شروع پیک بازگشت زوار اربعین حسینی از مرز شلمچه آگاهی داد.
نادر عمید زاده در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت تردد زادران اربعین حسینی از مرز شلمچه اظهار داشت: روند تردد زوار به سمت عراق روان است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه پیک بازگشت زوار شروع شده است، اظهار داشت: هم اکنون میزان برگشت زوار بیش از رفتن به عراق است.
فرماندار خرمشهر با اشاره به ادامه خدمات به زوار اربعین حسینی در مرزها، بیان کرد: اتوبوس های بین شهری برای جا به جایی زوار در مرز مستقر هستند و اتوبوس هایی هم برای جابه جایی زوار تا پارکینگ نیز وجود دارد.
عمیدزاده اظهار داشت: با این وجود زمانی که تعداد افراد زیادی در یک بازه زمانی کوتاه وارد کشور می شوند، ممکنست شرایط کمی تغییر کند.


اعزام ۴۰۰۰ زائر خراسان شمالی با ناوگان عمومی مسافری به مرز مهران


۰۹: ۳۶- سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی از اعزام بیش از ۴۰۰۰ زائر این استان با ناوگان عمومی مسافری به مرز مهران آگاهی داد.
محمد مشتری در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: ۴۳۹۷ زائر از مبادی شهرستان های خراسان شمالی با ۱۵۸ دستگاه ناوگان عمومی مسافری طی اجرای طرح اربعین تا بیست و یکم ماه جاری به مرز مهران اعزام شدند.
وی اظهار داشت: همین طور در طول این مدت ۴۶۷۲ دستگاه وسیله نقلیه شخصی از خراسان شمالی به مقصد مرزهای شش گانه ای که برای ورود زوار حسینی به خاک عراق پیش بینی شده است تردد کردند که از این تعداد، مقصد ۷۸ درصد مرز مهران، ۱۰ درصد مرز خسروی، چهار درصد مرز تمرچین، سه درصد چذابه، دو درصد شلمچه و یک درصد باشماق بوده است.
مشتری اضافه کرد: اوج بازگشت زوار اربعین حسینی استان، ۲۳ شهریور ماه است و به همین دلیل ۵ تیم از این اداره کل به مرز مهران اعزام شده اند تا هماهنگی های لازم را برای تامین اتوبوس زوار انجام دهند.
وی اظهار داشت: سامانه ۲۰۰۰۱۴۱ برای اولین بار از طرف سازمان به وجود آمده است تا زوار حسینی بعد از خاتمه زیارت در خاک عراق به این سامانه پیامک بدهند و اختتام سفر خودرا اعلام کنند تا همکاران ما که در مرز مهران حضور دارند وسیله نقلیه را در کوتاهترین زمان تهیه کنند.
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی افزود: زوار می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را بوسیله میز پاسخگویی و رسیدگی به شکایات زوار اربعین حسینی مستقر در پایانه های عمومی مسافری و سامانه تلفنی ۱۴۱ مرکز مدیریت اطلاعات راه ها و حمل و نقل جاده ای استان، اطلاع دهند.


کرمانی ها مرز شلمچه را برای بازگشت انتخاب کنند/ انتقال بیش از ۲۵۰۰۰ زائر به مرزها


۰۹: ۰۲ -مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان اظهار داشت: امکانات استان کرمان در مرز شلمچه خوب است و کرمانی ها اهتمام کنند این مرز را برای بازگشت انتخاب کنند.
احسان عراقی زاده بامداد امروز ۲۳ شهریورماه در هشتمین جلسه ستاد اربعین استان کرمان اظهار داشت: تا حالا ۷۵۰ دستگاه اتوبوس ۲۵ هزار و ۱۰۰ زائر کرمانی را به مرزهای مهران و شلمچه منتقل کرده اند و ۲۱۰ دستگاه اتوبوس ۷۲۰۰ مسافر را از مرز شلمچه به استان بازگردانده اند.
به گفته او، هشت تیم راهداری در مرزهای مهران و شلمچه و ۱۵ دستگاه هایلوکس و ۱۰ تریلر و کمپرسی از استان کرمان به مرز اعزام شده اند.
طبق اعلام عراقی زاده، امکانات استان کرمان در مرز شلمچه خوب است و کرمانی ها اهتمام کنند این مرز را برای بازگشت انتخاب کنند.
به گزارش کیت هنری به نقل از ایسنا، حجت الاسلام علی جلالی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان نیز در این نشست از فرمانداران درخواست نمود که برای امنیت زوار و اماکن متبرکه تدابیری اتخاذ شود تا مشکلی رخ ندهد.
وی اظهار داشت: اوقاف استان کرمان از ۲۰ موکب در کشور عراق حمایت کرده و به موکب ماهان ۵۰ میلیون تومان وجه نقد و اقلام غیرنقدی نیز کمک کردیم و دو موکب در مرز میرجاوه و ایرانشهر نیز داریم.
همچنین مجید ارجونی مدیرکل راه آهن منطقه کرمان نیز در این نشست اظهار داشت: حدود ۴۰۰۰ کرمانی بوسیله قطار به خرمشهر اعزام شده اند و یک قطار ویژه از خرمشهر به مقصد کرمان - زاهدان گذاشته شده است.


زمان اعزام هوایی دومین گروه زوار اربعین هرمزگانی به نجف اعلام شد
۰۸: ۵۹- دومین اعزام هوایی زوار اربعین هرمزگانی از بندرعباس به مقصد نجف و بالعکس، ۲۷ شهریور صورت می گیرد.
معاون حج و زیارت هرمزگان در تشریح این خبر، اظهار داشت: بدلیل ازدحام جمعیت در پایانه های مرزی، گذرنامه های موقت اربعین صادر نمی گردد و اعزام زوار با اتوبوس نیز متوقف شده است.
سجاد قادری با اعلان اینکه به همین علت گذرنامه های اربعین، تمدید هم نمی گردد، اشاره کرد: اولین اعزام هوایی زوار هرمزگانی به کشور عراق، ۲۰ شهریور در یک پرواز ۹۳ نفره صورت گرفت.
معاون حج و زیارت هرمزگان اشاره کرد: ۴۸ هزار و ۳۷۸ تن از هرمزگان برای رفتن به کشور عراق در سامانه سماح نام نویسی کردند که از این شمار تا حالا ۴۸ هزار و ۱۳۳ تن اعزام شده اند.
وی با اشاره به این که حدود هفت هزار و ۸۷۵ تن از زوار نیز به استان بازگشتند، عنوان کرد: زوار اربعین اقامتشان در شهرهای زیارتی نجف و کربلا را به حداقل برسانند و برای بازگشت به کشور پیش از روز اربعین، برنامه ریزی کنند.


زائران اربعین به این نکات توجه کنند


۰۸: ۵۷- مسئول امور روحانیون ستاد بازسازی عتبات عالیات چهارمحال و بختیاری با اشاره به بالا بودن ازدحام در حرم های مطهر، اظهار داشت: زوار اهتمام کنند بعد از اتمام عبادت خود با سرعت بیشتری از حرم های بیرون بروند تا فرصت عبادت و زیارت برای سایر افراد نیز مهیا شود.
حجت الاسلام البرز رئیسی در گفت و گو با ایسنا درباب نکاتی که باید زواری که عازم تشرف به عتبات عالیات هستند مورد توجه ویژه قرار دهند، اظهار داشت: سفارش می شود افراد در مسافرت اربعین از البسه راحت بهره گیرند و از به همراه داشتن بار سنگین اجتناب کنند.
مسئول امور روحانیون ستاد بازسازی عتبات عالیات چهارمحال و بختیاری با اشاره به معنویات ویژه ای که در مسافرت اربعین وجود دارد، اضافه کرد: در این سفر باید حرمت مسئولان و مردم عراقی را حفظ نماییم چونکه در این سفر مردم ایران و زوار امام حسین(ع) میهمان مردم عراق هستند بنا بر این باید با اخلاص با مردم و مسئولانی که در حال پذیرایی از زوار حسینی هستند برخورد شود، تعدادی از مردم عراق در طول سال اموال خودرا برای پذیرایی از زوار حسینی در اربعین ذخیره می کنند و باید قدردان این مردم بود.
وی افزود: باتوجه به مسافتی که باید زوار اربعین پیاده روی داشته باشند سفارش می شود این افراد از کفش راحت استفاده کنند، همین طور در حدود ۱۰۰ کیلومتر پیاده روی اربعین موکب های مختلف ایرانی و عراقی حضور دارند و با فرارسیدن زمان اذان در تمامی این موکب ها نماز جماعت اقامه می شود و زوار بزرگوار می توانند از فیض نماز اول وقت بهره مند شوند.
رئیسی با تاکید براینکه زوار حتما قرآن و مفاتیح الجنان به همراه داشته باشند، عنوان کرد: زوار می توانند با حرکت به سمت کوفه اعمال مسجد کوفه را به جا آورند و در راه راه دعا برای دیگران و استغفار را فراموش نکنند و در بعضی محل ها که عکس برداری ممنوعست از انجام این کار بپرهیزند و درمجموع توجه داشته باشند این سفر یک فرصت معنوی برای افراد است و سفارش می شود زوار از اختصاص دادن بخش زیادی از سفر خود به عکاسی بپرهیزند.
مسئول امور روحانیون ستاد بازسازی عتبات عالیات چهارمحال و بختیاری با اشاره به بالا بودن ازدحام در حرم های مطهر، افزود: زوار اهتمام کنند بعد از اتمام عبادت خود با سرعت بیشتری از حرم های اطهار بیرون بروند تا فرصت عبادت و زیارت برای سایر افراد نیز مهیا شود همین طور باتوجه به شلوغ بودن حرم های مطهر در زمان زیارت اربعین زوار حسینی توجه داشته باشند با آرامش در راه حرکت کنند.
وی اشاره کرد: شرایط تامین آب در کشور عراق با مشکلاتی مواجه می باشد و بنا بر این به زوار حسینی سفارش می شود در مصرف آب دقت داشته باشند و از اسراف اجتناب کنند همین طور به همراه داشتن گذرنامه در مسافرت اربعین بسیار اهمیت دارد اما سفارش می شود زوار از به همراه داشتن مدارک مهم و بیش از حد نیاز اجتناب کنند چونکه با وجود گذرنامه به همراه داشتن سایر مدارک شناسایی همچون کارت ملی ضرورت ندارد.
رئیسی با اعلان اینکه به بانوان سفارش می شود در پیاده روی اربعین در گروههای پنج نفره حرکت کنند، تصریح کرد: سفارش می شود افراد تلفن همراه خود و شماره ضروری مانند تلفن منزل، نام گروه و نام استان را بر روی کاغذی نوشته و پشت تلفن همراه خود نصب کنند.
مسئول امور روحانیون ستاد بازسازی عتبات عالیات چهارمحال و بختیاری بیان کرد: این استان ۲۹ موکب در قالب چهار قرارگاه دارد که از این تعداد یک قرارگاه در شلمچه و سه قرارگاه در کشور عراق قرار دارند همین طور مرکز درمانی نیز در خیابان میثم تمار در کربلا وجود دارد که زوار می توانند درصورت نیاز از این مرکز استفاده کنند، در قسمت پشت حرم امام حسین(ع) یا تل زینبیه نیز موکب حضرت زینب(س) وجود دارد که بانوان می توانند از این موکب بهره گیرند.
وی اشاره کرد: افرادی که قصد ارسال نذورات خود برای سفر اربعین را دارند می توانند به سازمان عتبات عالیات در چهارمحال و بختیاری مراجعه کنند.


خروجی روزانه مرز خسروی به کمتر از ۱۰ هزار نفر رسید


۰۸: ۴۷- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه از خروج بیش از ۹۷۰۰ زائر از مرز خسروی در روز گذشته (۲۲ شهریور) آگاهی داد.
فریبرز کرمی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه روز گذشته ۹۷۶۵ زائر از مرز خسروی عازم عتبات عالیت شدند، مجموع افرادی که از زمان بازگشایی مرز خسروی (۲۳ مرداد) تا حالا از این مرز عبور کرده اند را بیش از ۲۲۰ هزار نفر اعلام نمود.
وی با اعلان اینکه اکنون اوج تردد مربوط به ورود زوار است، تصریح کرد: روز گذشته بیش از ۱۹ هزار زائر از مرز خسروی وارد کشور شدند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه مجموع زائرینی که تا حالا از مرز خسروی به کشور برگشتند را بیش از ۵۷ هزار نفر اعلام نمود.
کرمی با اشاره به سیر نزولی خروج زوار از خسروی و افزایش بازگشت به کشور از این مرز، اشاره کرد: حالا تمرکز اصلی ارائه خدمات برای موج بازگشت زوار است.


موکب شهدای کارگر در زائرسرای میرجاوه راه اندازی شد


۰۵: ۵۹- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: با تلاش مجموعه دستگاه های وابسته به وزارت متبوع و در امتداد تکریم و خدمت رسانی به زوار پاکستانی اربعین حسینی، موکبی مزین به نام «شهدای کارگر» در زائرسرای امام رضا (ع) میرجاوه افتتاح شد.
حامد آرامش در گفت و گو با ایسنا- اضافه کرد: ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بهزیستی، تامین اجتماعی، آموزش فنی و حرفه ای، مدیریت درمان تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی کشوری، صندوق کارآفرینی امید، بانک رفاه کارگران، بانک توسعه تعاون و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به عنوان دستگاه های تابعه وزارت کار در استان و هلدینگ صدر تامین وابسته به شستا در قالب دو موکب به زوار پاکستانی اربعین حسینی خدمت ارائه می کنند.
وی اظهار داشت: از شروع کار موکب ها در زائر سرای امام رضا مقابل السلام در پایانه مرزی میرجاوه با هماهنگی ستاد اربعین وزارت متبوع و ستاد اربعین استان، موکب های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تمام توان در راه خدمت به عاشقان و دلدادگان ابا عبدالله الحسین که از کشور دوست و همسایه پاکستان وارد کشور به قصد زیارت عتبات عالیات می شوند، گام بر داشته اند.
رییس ستاد اربعین حسینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان تصریح کرد: در موکب شهدای کارگر، علاوه بر توزیع غذای گرم و نذورات، از خدمات تخصصی دستگاه هایی مانند بهزیستی، فنی و حرفه ای و مدیریت درمان تامین اجتماعی استان استفاده می شود.
آرامش افزود: ارائه خدمات بهداشتی درمانی، ساماندهی زوار، حمل زوار ناتوان با ویلچر و توزیع وسایل کمک توانبخشی، قسمتی از خدمات شاخص موکب های ستاد اربعین دستگاه های تابعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان وبلوچستان در مرز میرجاوه است.
وی اظهار داشت: همین طور محموله آب معدنی به ارزش ۴۰۰ میلیون ریال توسط ستاد اربعین حسینی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سیستان و بلوچستان از محل نذورات مردمی خریداری و به ستاد اربعین استان تحویل گردید.


توزیع اقلام فرهنگی در میان زوار پاکستانی


۰۵: ۵۸- رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی میرجاوه از توزیع اقلام فرهنگی در میان زوار پاکستانی در پایانه مرزی این شهرستان آگاهی داد.
عبدالله کرد در گفت و گو با ایسنا اضافه کرد: تعداد ۴۰۰ کتاب راهنمای گردشگری فارسی و انگلیسی، کتاب شعر فارسی از زبان شاعران اهل سنت در وصف دوده و ۱۰۰ بسته غذایی، در پایانه مرزی میرجاوه در میان زوار پاکستانی توزیع شد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی میرجاوه اضافه کرد: همین طور باحضور معاون سیاسی امنیتی فرماندار میرجاوه و نیز معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان از نحوه خدمات رسانی به زوار پاکستانی اربعین حسینی در زائرسرای امام رضا (ع) و موکب های مستقر در زائرسرا و پایانه مرزی بازدید به عمل آمده است.
وی اشاره کرد: در دفتر اطلاع رسانی گردشگری واقع در پایانه مرزی میرجاوه نیز اقداماتی در حوزه راهنمایی خصوصاً مترجمی به زبان اردو و انگلیسی، توزیع اقلام فرهنگی، توزیع سیم کارت و غیره انجام شده است.
ادامه دارد...
منبع:

1401/06/23
10:44:12
5.0 / 5
189
تگهای خبر: آموزش , تخصص , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری