ArtKit کیت هنری
تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۱

بیش از ۲۹۸ میلیارد عوارض خروج از کشور دریافت شد

بیش از ۲۹۸ میلیارد عوارض خروج از کشور دریافت شد کیت هنری: بر طبق عملکرد درآمدی سازمان امور مالیاتی تا اختتام اردیبشهت ماه امسال، معادل 298 میلیارد و 753 میلیون تومان عوارض خروج از کشور دریافت شده است.


به گزارش کیت هنری به نقل از ایسنا، عوارض خروج از کشور یکی از منابع درآمدی برای دولت می باشد که هر ساله میزان آن برای هر نفر را در لایحه بودجه خود تعیین می کند اما برخلاف سالهای قبل در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، میزان عوارض خروج از کشور برای هر نفر مشخص نشد.
طبق آنچه که در لایحه بودجه سال جاری قید شده بود، بطور کلی در بخش درآمدهای دولت در بخش مالیات بر کالاها و خدمات عوارض خروج مسافر از مرزهای کشور ۱۵۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده بود.
در این بین، افزایش عوارض خروج از کشور واکنش هایی را در زمان ارائه لایحه برانگیخت و از آنجائیکه در لایحه بودجه رقم دقیقی برای عوارض خروج از کشور تعیین نشده بود و برخی اعداد متفاوتی را برای عوارض خروج از کشور اعلام کردند؛ در آن زمان رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت اینطور نیست و پیشنهاداتی در دولت درباره عوارض خروج از کشور مطرح است که همچون آن تعیین درصدی از قیمت بلیت است، ولی هنوز این پیشنهاد بررسی و تایید نشده است.
با این وجود، لایحه بودجه ۱۴۰۱ تصویب گردید و هم اکنون نیز چند ماهی از اجرای قانون بودجه امسال می گذرد اما تا حالا هنوز سازمان برنامه و بودجه جداول مربوط به قانون بودجه را منتشر نکرده تا وضعیت و میزان عوارض خروج از کشور برای سال جاری شفاف و دقیق مشخص شود.
در این بین، بررسی آمارهای عملکرد درآمدی سازمان امور مالیاتی تا اختتام اردیبهشت ماه سال جاری نشان میدهد که معادل ۲۹۸ میلیارد و ۷۵۳ میلیون تومان عوارض خروج از کشور دریافت شده است.
منبع:

1401/03/29
16:18:49
5.0 / 5
77
تگهای خبر: خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری