ArtKit کیت هنری

از چند قدم آن طرف تر تا اعترافات

از چند قدم آن طرف تر تا اعترافات کیت هنری: فیلم کوتاه امید معلم در یک جشنواره ایتالیایی، معرفی بازیگران فیلم «نابازیگر»، عوامل فیلم کولبرف در جشنواره ایتالیایی و نمایش اعترافات در سینما تک خانه هنرمندان ایران همچون خبرهای دریافتی سینما و تئاتر است.


به گزارش کیت هنری به نقل از ایسنا، فیلم کوتاه«چند قدم آن طرف تر» به کارگردانی امید معلم و تهیه کنندگی آذر معماریان به بیستمین جشنواره سینمایی ایسکیا گلوبال فیلم Ischia Global Film Festival ایتالیا راه پیدا کرد.
این جشنواره هرساله در جزیره ایسکیا در کشور ایتالیا برگزار می گردد و تاریخ برگزاری جشنواره دهم تا هفدهم ژوئیه است. امسال مقرر است در جشنواره ایسکیا از جو رایت، کارگردان فیلم هایی چون «تاوان» و «غرور و تعصب» با جایزه لوکینو ویسکونتی تقدیر شود.
امید معلم مدیرمسئول و سردبیر مجله «دنیای تصویر» و دبیر جشن حافظ است.

کیهان ملکی، محمد رشنو و علی آنزانی بازیگران چهارمین فیلم کوتاه امید معلم هستند. فیلمنامه «چند قدم آن طرف تر» را اردوان نیک نیا به نگارش در آورده و بازنویسی آنرا سمیه تاجیک انجام داده است.
تدوین فیلم «چند قدم آن طرف تر» توسط هایده صفی یاری انجام شده است.
گروه تولید این فیلم کوتاه عبارتند از مدیر تصویربرداری فرشاد محمدی، تدوین: هایده صفی یاری، صداگذار: محمدعلی درگاهی، مدیر تولید: رحمت عبدالله زاده، طراح چهره پردازی: سیدجلال موسوی، صدابردار: آرش برومند، برنامه ریز و دستیار اول کارگردان: سعید آهنج، طراح صحنه: مرتضی شریف پناهی، دستیار اول تصویربرداری: مجید حسین زاده، منشی صحنه: مونا پیرایش، طراح لباس: شیوا دانیالی، طراح پوستر: آرش صمدزاده مدیر تدارکات: مسعود یکتا، عکاس: امیرعلی نصیری، تصاویر پشت صحنه: محمد کرمی.
پخش جهانی این فیلم توسط کمپانی لیمو فیلم انجام می شود.

بازیگران "نابازیگر" عرضه شدند
بازیگران تازه فیلم «نابازیگر» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا سنگیان و تهیه کنندگی مشترک السا فیروز آذر، محمد حسین حسینی عرضه شدند.
گیتی معینی، لیلا بوشهری، آتش تقی پور، مهسا ایرانیان، احمد رضا اسعدی، هوشنگ قوانلو، شبیر پرستار، داریوش اسقائی همچون بازیگرانی هستند که در این فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداختند.
کتایون امیر ابراهیمی، فرهاد جم، زهرا داوود نژاد، رامین پرچمی، هایده حائری و محمد حسین حسینی نیز دیگر بازیگرانی هستند که قبل از این و برای فیلم «نابازیگر» جلوی دوربین حمیدرضا سنگیان رفته بودند.
بگفته سنگیان فیلم «نابازیگر» پروژه پربازیگری است که سعی شده تا در آن ستاره های فعال دهه های قبل سینما و تلویزیون به ایفای نقش بپردازند.
این فیلم روایتی از زندگی یک نویسنده و کارگردان سینماست که در پنج سال قبل نتوانسته فیلمنامه ای بنویسید و فیلمی را کارگردانی کند.
در خلاصه داستان این اثر آمده است: آریا پنج سال است که هیچ فیلمنامه ای ننوشته و فیلمی را کارگردانی نکرده است. او که در روابط زناشویی خود گرفتار چالش شده است، قبول می کند تا پس از مدت ها به کمک یکی از شاگردانش فیلمنامه ای سفارشی برای یک نابازیگر را بنویسد که مقرر است سرمایه گذار فیلم باشد. آریا باید فیلمنامه ای بنویسید که هم به دل خودش بنشیند هم نابازیگر را راضی نگه دارد.
محمد حسین حسینی سرمایه گذار، الیاد فیروز آذر مجری طرح، السا فیروز آذر مشاور کارگردان، اشکان محمدی مدیر تصویربرداری، امین سرتیپی طراح تولید، حمیدرضا سنگیان طراح صحنه و لباس، سعید کوهی صدابردار، سپیده و پریا حسینی طراح گریم، علیرضا نصرتی نورپرداز، محمدمهدی سجادی دستیار اول کارگردان و برنامه ریز، امیر شاه حسینی دستیار دوم کارگردان، میلاد آزادی و سجاد صباغ دستیاران نورپرداز، فاطیما قدرتی، پروانه حقی وند و حسین تبریزی اجراگران گریم، مهسا قلی زاده دستیار لباس، داریوش اسقایی منشی صحنه، امیر خدامی و امیرحسین نوری زاده عکاسان و حامد قریب مدیرروابط عمومی و مشاور رسانه ای عوامل این فیلم را می سازند.
به زودی بازیگران دیگر این فیلم نیز معرفی می گردند.


عوامل فیلم «کولبرف» در جشنواره ایتالیایی
فیلم سینمایی «کولبرف» به کارگردانی میلاد منصوری در جشنواره AmiCorti ایتالیا به نمایش درآمد.

«کولبرف» به کارگردانی میلاد منصوری و تهیه کنندگی سید روح الله حسینی لرگانی تولید شده است.
پنج نفر از عوامل فیلم کولبرف همچون میلاد منصوری (نویسنده و کارگردان)، سید روح الله حسینی لرگانی (تهیه کننده)، حسین سلیمانی و دنیز متوسلی (بازیگران) و مهدی رضایی (مدیر فیلمبرداری) برای حضور در جشنواره دعوت شدند.
طبق اعلام سازندگان این فیلم، با گذشت دوسال از ساخت و موفقیت های بین المللی فیلم، با وجود پیگیری های مداوم گروه، اکران آن همچنان نامشخص و در هاله ای از ابهام است.
چهارمین دوره ی جشنواره بین المللی AmiCorti از دهم تا هجدهم ژوئن (بیستم الی بیست وهشتم خردادماه) در شهر کونیو ایتالیا درحال برگزاری است. رویکرد این جشنواره معرفی فیلم هایی است که مسائل انسانی را با ساختار و محتوای متفاوت و جدید به نمایش می گذارند.
«کولبرف» سه اکران در این جشنواره در تاریخ های ۱۲ ژوئن ساعت ۱۷: ۳۰ و ۱۳ ژوئن ساعت ۱۰ هر دو در سالن فلینی و ۱۵ ژوئن ساعت ۱۴ در سالن برگمن خواهد داشت.
(ساعت های اعلامی به وقت ایتالیا می باشد.)
بازیگران فیلم عبارتند از: حسین سلیمانی، حسین مهری، دنیز متوسلی، مهتاب ثروتی، چیا بابامیری، علی فراستی، آرتین امجدی، با حضور پیام احمدی نیا و با هنرمندی زنده یاد علی انصاریان.
میلاد منصوری (نویسنده و کارگردان)، سید روح الله حسینی لرگانی (تهیه کننده و سرمایه گذار)، مهدی رضایی (مدیر فیلمبرداری)، فرشید احمدی (مدیر صدابرداری)، عماد خدابخش (تدوینگر)، حسین قورچیان (صداگذار)، فرهاد عسگری (طراح صحنه)، مریم میرباقری (طراح لباس)، محمدرضا میرباقری (طراح گریم)، محمدعلی ناظم زاده (ساخت موسیقی)، فربد جلالی (اصلاح نور و رنگ)، امیرحسین خنجری (طراح بدلکاری)، ایمان کریمیان (جلوه های ویژه ی میدانی)، بیتا اخلاقی (جلوه های بصری)، میثم بیدقی (دستیار اول کارگردان و برنامه ریز)، رویا بابابیگی (منشی صحنه)، هادی قنبری (مدیر تولید)، سولماز اعتماد (پخش بین الملل)، کیمیا پوراحمد (عکاس)، چیا بابامیری (مشاور لهجه)، سینا افشار طراح گرافیک)، آوا فیاض (مدیر تبلیغات و روابط عمومی) عوامل این فیلم هستند.

«اعترافات» در سینماتک خانه هنرمندان ایران به نمایش درمی آید/ روایت قتل فرزند یک معلم
پانصدوپنجمین برنامه سینماتک خانه هنرمندان ایران به نمایش «اعترافات» ساخته تتسویا ناکاشیما محصول سال ۲۰۱۰ اختصاص دارد.
به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، نهمین جلسه مرور فیلم های تاریخ معاصر سینمای ژاپن در سینماتک خانه هنرمندان ایران که روز دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ از ساعت ۱۷ در سالن استاد شهناز این مجموعه برگزار می شود، به نمایش فیلم «اعترافات» به کارگردانی تتسویا ناکاشیما اختصاص دارد.
بعد از نمایش فیلم، حسین عیدی زاده به نقد و بررسی آن می پردازد.
این فیلم برمبنای رمانی به همین نام نوشته کانایی میناتو از سرشناس ترین و مهم ترین رمان نویسان معاصر ژاپن تولید شده است.
در خلاصه داستان این فیلم دلهره آور آمده است: «معلمی به نام یوکو موریکوچی که بتازگی دختر کوچکش را از دست داده، متوجه شده است که مرگ کودکش نه فقط تصادفی نبوده، بلکه پای جنایتی در بین است و قتل دخترش توسط دو نفری انجام شده است که در کلاس او حضور دارند. حالا معلم با نقشه ای حساب شده می خواهد با روش خودش، انتقام مرگ دختر بی گناهش را از بچه های کلاس که قاتل دختربچه هستند، بگیرد.»
منبع:

1401/03/21
22:25:23
5.0 / 5
238
تگهای خبر: اكران , بازیگر , تئاتر , تصویر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری