ArtKit کیت هنری
به نمایندگی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

پوراحمدی و خزاعی به دیدار اصغر شاهوردی رفتند

پوراحمدی و خزاعی به دیدار اصغر شاهوردی رفتند به گزارش کیت هنری مدیرعامل صندوق اعتباری هنر و رئیس سازمان سینمایی به نمایندگی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دیدار اصغر شاهوردی رفتند.به گزارش کیت هنری به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، در ادامه طرح تکریم و دیدار با هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر و رسانه سید مجید پوراحمدی به همراه محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی عصر چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه به دیدار اصغر شاهوردی صدابردار پیشکسوت سینمای ایران رفتند و از نزدیک جویای حال وی شدند.
پوراحمدی ضمن ابلاغ سلام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این هنرمند اظهار داشت: اصحاب فرهنگ و هنر میراث زنده جوامع محسوب می شوند که توجه و رسیدگی به امور آنها یکی از اصلی ترین وظایف صندوق اعتباری هنر است. تلاش ما این است که به طرق مختلف از جامعه فرهنگ و هنر کشور حمایت نماییم. با اجرایی شدن بیمه تأمین اجتماعی، بیمه تکمیلی و اختصاص یارانه به این حوزه تلاش می نماییم تا حدی به رفع دغدغه های موجود اصحاب فرهنگ و هنر خصوصاً مشکلاتی که در روزهای بیماری و در سالهای پایانی عمر گریبان گیر آنهاست، کمک نماییم.
وی ضمن قدردانی از زحمات چندین ساله همسر این هنرمند اضافه کرد: طی چندسال اخیر سعی کردیم در کنار آقای شاهوردی باشیم و در حد مقدورات صندوق از ایشان حمایت های لازم صورت پذیرد در عین حال با تاکید مقام عالی تلاش خواهیم کرد هرگونه اقدام برای بهبود شرایط ایشان صورت گیرد و از هیچ کمکی دریغ نکنیم.
محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی ضمن تجلیل از فعالیتهای پرارزش این هنرمند اظهار داشت: اصغر شاهوردی هنرمند متعهد و تاثیر گذار عرصه سینما است که متاسفانه در این راه گرفتار حادثه شد. علیرغم این که متأسفانه ایشان بدلیل بیماری فعالیت نداشتند اما خاطره آثار پرارزش ایشان همچنان در اذهان عمومی می درخشد. حالا وظیفه ماست که در کنار او باشیم.
وی در ادامه اضافه کرد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیر وضعیت آقای شاهوردی هستند و مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده هرگونه حمایت و مساعدت از این هنرمند شدند.
همسر اصغر شاهوردی در این دیدار از مسائل و مشکلاتشان در ارتباط با بیماری و روند درمان این هنرمند و هزینه های آن با نمایندگان وزیر فرهنگ گفت.
اصغر شاهوردی نخستین صدابرداران سرصحنه سینمای ایران است که در آبان ماه سال ۱۳۸۶ در حالیکه از سر صحنه فیلم «چراغی در مه» در شمال کشور در راه بازگشت به تهران، گرفتار سانحه رانندگی شد و به علت شکستگی مهره های کمر تا امروز در بستر بیماری است.
وی صدابرداری فیلمهای «هامون»، «پری»، «لیلا»، «قرمز»، «باشو غریبه کوچک»، «اجاره نشین ها»، «شاید وقتی دیگر»، «کیمیا»، «سارا»، «بانو»، «زیر پوست شهر» و «خانه دوست کجاست؟» را در کارنامه کاری خود دارد.


منبع:

1401/02/22
12:42:56
5.0 / 5
198
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری