ArtKit کیت هنری
نماینده ولی فقیه در لرستان:

ائمه جمعه اطلاعات خویش را بروز کنند

ائمه جمعه اطلاعات خویش را بروز کنند به گزارش کیت هنری لرستان نماینده ولی فقیه در لرستان با تکیه بر ضرورت مراقبت از نقش راهبری نماز جمعه اظهار داشت: ائمه جمعه با بروز رسانی اطلاعات نقش مرجعیت علمی، فقهی و پاسخگویی به سوالات دینی را حفظ کنند.


حجت الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی امروز، ۲۱ دی در نشست فصلی ائمه جمعه لرستان، اظهار نمود: نقش مؤثر و کم نظیر نماز جمعه در نشر و تبلیغ معارف اسلامی و حفظ شکوه و عظمت نمازگزاران و اجتماع مسلمانان اثرگذار و باعث شادمانی دوستان و رعب در دل دشمنان می شود.
وی ضمن اشاره به این که پس از هجرت نبی مکرم اسلام به مدینه نماز جمعه برقرار شد ولی در زمان ائمه معصومین و برخی دوره ها به علت ظلم حاکمان و خلفا فرصت برگزاری نماز برای شیعیان برقرار نشد، افزود: فقط در مقطعی کوتاه در زمان صفویان نماز جمعه شیعیان برپا شد.
شاهرخی با تکیه بر این که شکوه نماز جمعه در معادلات سیاسی و اجتماعی اثرگذار می باشد، اضافه کرد: در جنگ تحمیلی یکی از جاهای مهم برای اعزام رزمندگان به حبهه مساجد و پایگاه های نماز جمعه بودند کمااینکه در پشتیبانی جنگ هم شاهد نقش اثرگدار ائمه جمعه و نماز جمعه بودیم.
نماینده ولی فقیه در استان لرستان با تکیه بر این که نماز جمعه بعنوان قرارگاهی که قلب و مرکز فرهنگی شهر است در انسجام و همگرایی و ایجاد ثبات اثرگذار است، اضافه کرد: درحال گذر برای رسیدن آرمان های اسلامی و دینی هستیم و در این گذر گاهی در داخل و بیرون فراز و فرودهایی پیش می آید که در این راستا ائمه جمعه موقت هم باید بعنوان مشاور و معین ائمه جمعه دائم باشند.
وی با یادآوری این که در گذشته مرکز و جوشش معارف اسلامی حوزه علمیه، نماز جمعه بودند و امروز مراکز، دانشگاه ها و مؤسسات دیگری هم این کار را انجام می دهند، افزود: باید به این مراکز بعنوان یک فرصت نگاه شود و وظیفه حوزه های علمیه و ائمه جمعه راهبری باشد البته نباید بگونه ای عمل نماییم که حوزه های علمیه در حاشیه قرار گیرد و یا نقش راهبری آن کمرنگ شود.
شاهرخی با تکیه بر ضرورت به کارگیری ظرفیت ها و مراکز علمی بر ضرورت مراقبت از نقش راهبری حوزه های علمیه و ائمه جمعه تصریح کرد و اظهار داشت: گاهی مشاهده می شود جمعیتی در جایی شکل گرفته ولی هیچ ارتباطی با ائمه جمعه، حوزه های علمیه و تبلیغات اسلامی ندارند.
امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه در عصر انفجار اطلاعات، امام جمعه دائم و موقت اطلاعات خویش را به روزرسانی کنند و وقتی برای مطالعه بگذارند، افزود: ائمه جمعه مرجعیت علمی، فقهی و پاسخگویی به سؤالات شرعی را حفظ کنند.
وی ضمن اشاره به این که ائمه جمعه زندگی معمولی دارند و با وجود مشکلاتی که دارند نباید تضاد در گفتار و رفتار داشته باشد، اظهار نمود: روحانیت را بعنوان کسی می شناسند که مصلحت اجتماعی را به مصلحت شخصی ترجیح می دهد و همین مساله باعث احترام مردمی شده است.
شاهرخی با یادآوری این که نگاه مردم به روحانیت نگاه به یک انسان امین است، اضافه کرد: نقش پدرانه ائمه جمعه حفظ شود و در دفتر امام جمعه رفت و آمدها بگونه ای نباشد که مردم احساس کنند محل افراد دنیاطلب است.
منبع:

1400/10/21
23:21:09
5.0 / 5
280
تگهای خبر: دانشگاه , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری