ArtKit کیت هنری

به عصر نامیرایان خوش آمدید!

به عصر نامیرایان خوش آمدید! به گزارش کیت هنری آمریکا، هند و شیلی، سه کشوری هستند که امروز نگاه روزنامه های جهان به آنهاست. همینطور در حاشیه اخبار به تلاش بشر برای طولانی شدن عمر انسان اشاره شده است.


به گزارش کیت هنری به نقل از ایسنا، آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت رادیو ـ در شرح مهم ترین اخبار روزنامه های جهان در روز یکشنبه ـ ۳۰ آبان ماه ـ می نویسد:

عمر جاویدان
کاریکاتوری است از آر فرسون در گاردین دانش، مردی با عمر سیصد ساله و سر پوشیده در تجهیزات، دارد بر آتش سیاره ای که می سوزد، کباب می پزد؛ سیاره زمین. نوشته می گوید به عصر نامیرایان خوش آمدید. دانشمندان، رویا پردازان و میلیاردرهایی که به عصری می اندیشید با بیماری های علاج پذیر و عمری که به درازا می کشد و آخر ناپذیر است. بر مبنای یک برآورد، صنعت ضد سن و سال، تا سال ۲۰۳۰ به چهارصد و بیست میلیارد دلار خواهد رسید. تصور این است که بشر به کمک دانش و فن آوری، می تواند از محدودیت های عمر گذر کند. اما نظرسنجی دانش می گوید بیشتر از ثروت و شهرت و طول عمر، روابط نزدیک و صمیمی انسان ها، آنها را شادمان می سازد. برای جاویدان ماندن، باید در اندیشه سیاره های دیگر بود.

زور آزمایی بایدنال موندو روزنامه اسپاینایی نوشت: نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان با بالا بردن برگه آرا، شادمانه، از تصویب اعتبار بلند پروازانه جو بایدن در هزینه کردهای اجتماعی، اطلاع داد. حالا نوبت زورآزمایی بایدن در مجلس سنای آمریکا است.
یو اس ای تودی نوشت: آمریکا باز دو پاره شد. کایل ریتن هاوس، نوجوانی، که در تظاهرات نژادپرستانه دو جوان را کشته و سومی را مجروح کرده بود، از افترا تبرئه شد. و حالا تنشی دیگر آمریکا را فرا خواهد گرفت. حمل سلاح و دفاع از خود. البته که این آخرین تنش نخواهد بود.
یو اس ای تودی هم نوشت: عدم مدیریت در سامان بخشی به مسئله مهاجران و پناهجویان، سبب ایجاد بحران در آمریکا شده است. رشد هجوم آنها به دادگاه های آمریکا، نشانگر آن است.


یک اشتباه وحشتناکال پائیس روزنامه اسپانیایی نوشت: رای دهندگان شیلی، بر لبه ارتکاب و وقوع یک اشتباه وحشتناک اند. این ها از میان دو تندروی شیلیایی، باید یک تن را بعنوان رئیس جمهوری انتخاب کنند. بیش تر این قرن را شیلی در ثبات و آرامش گذراند آن هم به مدد سیاست های متعادل و رشد اقتصادی. شیلی، برای آمریکای لاتین، یک نماد و نشانه موفق بود. با آخر انتخابات چنین ثباتی برای شیلی خواهد ماند؟


شادی کشاورزان هندروزنامه های هند و همراه با آن اکونومیست روزنامه انگلیسی نوشت: نارندرا مودی، نخست وزیر هند، با لغو سه قانون اصلاحات کشاورزی شادی را به اردوی کشاورزان باز گرداند. قوانین مودی از اصلاحات نوین در زمینه کشاورزی خبر می دادند و کشاورزان در هراس از اجرای آن بودند، به گمان آن که بازار آنها دستخوش بحران کم درآمدی خواهد شد. در طول یک سال، اعتراض آنها، سبب لغو این قانون شد. قصد نارندرا اصلاح و نوین سازی بازار کشاورزی در آن کشور بود. اعتراض کشاورزان در روز جمهوری هند با کشاندن تراکتورها و کامیون ها از روستاها به شهرها آغاز و الان در روز گورو از قدیسان هندو پایان یافت.

در حاشیه خبرهای امروز آمده است:


1400/08/30
23:55:22
5.0 / 5
40
تگهای خبر: رادیو , روزنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری