ArtKit کیت هنری

غرفه ایران در باکو میزبان بیشترین آثار مربوط به نظامی

غرفه ایران در باکو میزبان بیشترین آثار مربوط به نظامی به گزارش کیت هنری خانه کتاب و ادبیات ایران اعلام نمود: غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران در هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب باکو با 300 عنوان کتاب و بیشترین آثار درباب نظامی گنجوی مورد توجه نویسندگان و فرهیختگان جمهوری آذربایجان و سایر کشورها قرار گرفت.


به گزارش کیت هنری به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب باکو با حضور ۱۶۴ ناشر داخلی و خارجی، چهارشنبه (چهاردهم مهرماه ۱۴۰۰) افتتاح شد. در این نمایشگاه علاوه بر کشورمان، ۴۳ ناشر از کشورهای دیگر نیز حضور دارند. معرفی آثار «نظامی گنجوی» این شاعر پرآوازه یکی از اهداف هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب باکو اعلام شده است.

کتاب؛ زبان مشترک همه ملل
سیدعباس موسوی (سفیر ایران در جمهوری آذربایجان) با اشاره به اینکه غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران با عناوین بسیار متنوع در هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب باکو حضور دارد، اظهار نمود: کتاب بعنوان پل فرهنگی میان فرهنگ ها و تمدن ها بوده و تنها زبان مشترک همه ملل بشمار می رود.

رونمایی از «هفت پیکر» نظامی
علی احمد اف (معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان) و آنار کریم اف (وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان) با حضور در غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران از کتاب های نفیس چاپ کشورمان بازدید نمودند. همین طور در این بازدید از کتاب «هفت پیکر» به زبان ترکی آذری با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور رونمایی گردید.

ایران و آذربایجان تعلقات بسیاری دارند
آنار کریم اف (وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان) در بازدید از غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران در هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب باکو اظهار داشت: حضور دوستان و همسایگان در این نمایشگاه مایه مسرت و خوشی ماست. ایران و آذربایجان تعلقات بسیاری دارند و باید از این فرصت های بزرگ برای نزدیک شدن بیشتر به هم استفاده نمائیم.

نمایش بیشترین آثار و نسخه های مربوط به نظامی گنجوی
قربانعلی پورمرجان (رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو) نیز درباب این نمایشگاه بیان کرد: غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران که با همت خانه کتاب و ادبیات ایران و با همکاری رایزنی فرهنگی برگزار شده است توانسته بیشترین آثار و نسخه های مربوط به نظامی گنجوی را به نمایش بگذارد که مورد حیرت معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان و وزیر فرهنگ این کشور بود.

این نمایشگاه پنج روزه بوده و در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی اکسپو در باکو دایر شده است.
منبع:

1400/07/15
12:57:55
5.0 / 5
145
تگهای خبر: كتاب , نمایش , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری