ArtKit کیت هنری

تهران به سردیس 4 استاد موسیقی مزین می شود

تهران به سردیس 4 استاد موسیقی مزین می شود بر مبنای مصوبه شورای نامگذاری شهر تهران یک سردیس به نام ابراهیم قنبری مهر و سه نیم چهره دیواری بنام سه استاد موسیقی همچون غلامحسین بنان، پرویز یاحقی و هوشنگ ظریف در تهران نصب می شود.


فاضل جمشیدی ـ خواننده آواز ایرانی ـ در گفتگو با ایسنا از مشارکت بخشی از هنردوستان با سازمان زیباسازی شهر تهران در جهت طراحی، ساخت و نصب چهار سردیس و نیم چهره در شهر تهران اطلاع داد.
جمشیدی اضافه کرد: برپایه مصوبه شورای نامگذاری شهر تهران یک سردیس به نام ابراهیم قنبری مهر (سازنده ساز) که قبلا بوستان شقایق سعادت آباد به نام او شده بود، در محوطه این بوستان نصب خواهد شد. همینطور سه نیم چهره دیواری بنام اساتید بزرگ موسیقی غلامحسین بنان، پرویز یاحقی و هوشنگ ظریف در ابتدای دو خیابان در کنار «موزه موسیقی ایران» و یک خیابان در منطقه ظفر دستگردی نصب خواهد شد.
او افزود: با توجه به زمان کم باقیمانده تا آخر فعالیت شورای شهر فعلی و احیانا دیگر مسئولان شهری، با پشتیبانی اداری خانه موسیقی و موافقت زیباسازی تهران، به این کار سرعت بیشتری دادیم و روز ۱۰ مرداد روز تولد استاد قنبری مهر، سردیس ایشان در بوستان «شقایق مهر» با حضور مسؤلان و هنرمندان نصب خواهد شد. همینطور تا آخر شهریور هم نیم چهره سه استاد دیگر نصب می شود.
منبع:

1400/04/22
21:22:42
5.0 / 5
596
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری