ArtKit کیت هنری
اسرائیل قصابی می كند؛

اعتراض گسترده هنرمندان جهان به نسل كشی توسط رژیم صهیونیستی

اعتراض گسترده هنرمندان جهان به نسل كشی توسط رژیم صهیونیستی کیت هنری: به دنبال تداوم کشتار فلسطینی ها در سرزمین های اشغالی، توییت یک بازیگر اسرائیلی واکنش های زیادی را مقابل جنایت صهیونیست ها به راه انداخت و هالیوودی ها نیز به این کشتارها واکنش نشان دادند.به گزارش کیت هنری به نقل از هالیوود ریپورتر، کامنت در ظاهر صلح آمیز و خیرخواهانه گل گدوت بازیگر اسراییلی فیلم «زن شگفت انگیز» با نقدهای زیادی روبه رو شد و در پاسخ وی گفتند: اسراییل دارد فلسطینی ها را قصابی می کند و تو برایش دعا می کنی؟
گل گدوت به درگیری های خونین در سرزمین های اشغالی واکنش نشان داده و روز گذشته (چهارشنبه) نوشت: «قلب من می شکند. کشورم در جنگ است. نگران خانواده و دوستانم هستم. نگران مردم کشورم هستم. این جنگ دور باطلی است که از مدت ها قبل ادامه دارد. اسراییل شایسته زندگی بعنوان یک کشور امن و آزاد است. همسایگان ما نیز همین شایستگی را دارند. برای قربانیان و خانواده هایشان دعا می کنم. برای اختتام این دشمنی باورنکردنی دعا می کنم. دعا می کنم رهبرانمان جهت زندگی همه در کنار یکدیگر و در صلح چاره ای پیدا کنند. برای روزهای بهتر دعا می کنم.»
بیانیه گدوت اما سبب شد تا خشم بیشتری از طرف هالیوودی ها و فعالان رسانه ای روانه اسراییل شود.
از جمله ارون واللی نویسنده نوشت: اظهارات گل گدوت بمراتب بدتر از ویدیویی است که سال پیش بعنوان یک تصویر بی خبرانه و گنگ ارائه شد. وی می نویسد: آزاد و امن. برای اسراییل؟ همان دولتی که اشغال نظامی کرده، سرقت زمین انجام داده و پاکسازی قومی مقابل فلسطین انجام داده است. او در آخر از هشتگ فلسطین آزاد استفاده نمود.
جیمز کندی ترانه سرا نیز نوشت: گل گدوت اشتباه می کند. اسراییل در جنگ با فلسطین نیست. اسراییل دارد فلسطین را قصابی می کند. و یک دفعه دیگر دارد این کار را انجام می دهد.
بن نورتون روزنامه نگار هم نوشت: سرباز اسراییلی که بدل به بازیگر مولتی میلیونر هالیوودی فیلم «زن شگفت انگیز» شده است پیام های بی مدلول می فرستد و برای رژیم آپارتایدی اسراییل دعا می کند و با این کار از پاکسازی فلسطینی ها و فروریختن بمب ها بر اردوگاه های بی حفاظ غزه حمایت می کند.
عایشه صدیقی سردبیر «نیو اینکوایری» هم از کامنت گدوت بعنوان حمایتی برای آدم های منفعل یاد کرده و نوشته: روزهایی که افسران تیراندازی می کردند گذشته است. حالا ما درگیر جنگ ملت ها هستیم. درست تصور کنید...
حضور گدوت در ارتش اسراییل بعنوان سرباز بارها برای این بازیگر دردسر ساز شد و سال ۲۰۱۷ سبب شد تا وزارت اقتصاد لبنان اکران «زن شگفت انگیز» را به سبب مشارکت گدوت در جنگ لبنان با اسراییل لغو کند.
خیلی ها نیز به استفاده از واژه همسایگان در پیام گدوت واکنش نشان دادند و نوشتند او حتی از نام بردن از فلسطین هم خودداری کرده است.
موارد فوق تنها شمار معدودی از واکنش های مدنی در توییت های چهره های حقیقی بود.
در عین حال وایولا دیویس و مارک رافلو همچون چهره های هالیوودی هستند که پیش تر به این درگیری ها واکنش نشان دادند. دیویس در صفحه اینستاگرامش نوشت: «بیایید در مورد آنچه در شیخ جراح در حال وقوع است حرف بزنیم».
نشریه نیشن نیز از واکنش دیگر هالیوودی ها در حالی یاد کرد که بیش از ۵۳ نفر همچون ۱۴ کودک در حمله رژیم صهیونیستی کشته شده اند. لینا هیدی بازیگر «بازی تاج وتخت» در اعتراض به این امر با انتشار پست مشابهی در مورد فلسطینیان شیخ جراح به اسراییل اعتراض کرده است.
جیجی حدید با انتشار پستی در اینستاگرام که وایرال شده نوشت: چطور از برابری نژادی یا قومی دفاع می نماییم از حقوق اقلیت های جنسی و حقوق بانوان دفاع می نماییم، درباره رژیم های فاسد می نویسیم اما هنوز ستمی را که بر فلسطینی ها می شود نادیده می گیریم؟ نمی گردد از حقوق بشر بصورت انتخابی حمایت کرد. این طوری هیچ چیز جمع نمی گردد.
خواهر وی بلا حدید نیز نوشت: همه اش برایشان گریه می کنم. برای برادران و خواهران فلسطینی که حالا بی پشت و پناه و وحشت زده هستند.
مارک رافلو بازیگر «هالک» نیز توییت ملاله یوسف زی فعال حقوق بشر را بازنشر کرده که نوشته بود: خشونت در اورشلیم – خصوصاً مقابل کودکان – غیرقابل تحمل است. این نزاع طولانی به قیمت جان کودکان بسیاری و آینده آنها تمام شده. رهبران سیاسی باید فوراً اقدام نمایند – وقتی کودکان و شهروندان در امان نیستند صلحی وجود ندارد.
وی همین طور خواهان تحریم اسراییل از طرف دولت ها شده بود و نوشت: ۱۵۰۰ فلسطینی دارند نفی بلد می شوند. همانطور که تحریم رژیم آپارتایدی آفریقای جنوبی جواب دارد حالا وقت تحریم اسراییل برای فلسطینی آزاد است.
راجر واترز خواننده سرشناس و منتقد اسرائیل هم در توییتر ویدیویی به اشتراک گذاشته و می نویسد: رسمی شده است. اسرائیل یک حکومت آپارتایدی است. ویدئو های تخلیه خانه ها در منطقه شیخ جراح به قصد نسل کشی را ببینید.
برنیس کینگ دختر مارتین لوتر کینگ هم نوشت: بمباران کردن کودکان و هدف قرار دادن خانه هایشان نادرست است.
سوزان ساراندون بازیگر و فعال نیز در توییتی با انتشار عکسهایی از کشت و کشتار مردم، از مردم فلسطین حمایت کرد و نوشت: همبستگی با ملت فلسطین که با پاکسازی قومی روبه رو هستند ضروری می باشد. آنها به دست دولت اسراییل و سازمان های یهودی دارند ترور می شوند. دنیا دارد تماشا می کند.


منبع:

1400/02/23
21:25:33
5.0 / 5
558
تگهای خبر: آینده , اكران , بازیگر , تصویر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری