ArtKit کیت هنری

تشریح آخرین وضعیت تزریق واكسن كرونا برای ایثارگران

تشریح آخرین وضعیت تزریق واكسن كرونا برای ایثارگران به گزارش کیت هنری معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران درباب اجرای دومین مرحله از واکسیناسیون جامعه ایثارگری در مقابل بیماری کرونا اظهار داشت: تا حالا 85 درصد ایثارگران مشمول این مرحله واکسن کرونا را دریافت کرده اند.


به گزارش کیت هنری به نقل از ایسنا، دکتر عبدالرضا عباسپور با اشاره به اجرای مرحله دوم طرح واکسیناسیون ایثارگران در مقابل بیماری کرونا اظهار داشت: جامعه هدف این مرحله جانبازان گرامی ۵۰ تا ۷۰ درصد هستند که عددی بیش از ۳۴ هزار نفر را شامل می شود.
وی ادامه داد: برخی از این عزیزان بصورت داوطلبانه از دریافت واکسن انصراف داده اند و قرار شد واکسن سهمیه آنان به جانبازان زیر ۵۰ درصد و ایثارگران دارای بیماریهای صعب العلاج اختصاص یابد. بطور کلی در اجرای دومین مرحله واکسیناسیون ایثارگران در مقابل کرونا تا حالا ۸۵ درصد از ایثارگران واکسینه شده اند.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران درباب اولین مرحله این طرح نیز توضیح داد: در این مرحله ۹ هزار نفر جانبازان نخاعی، جانبازان شدید شیمیایی، جانبازان دو عضو قطع و بالاتر و والدین دو شهید به بالا واکسن کرونا را دریافت نمودند. ۵۰ درصد از این عزیزان تا حالا دوز دوم واکسن را نیز دریافت کرده اند و تزریق دومین دوز برای سایر ایثارگران مشمول این مرحله در حال انجام می باشد.
عباسپور با اشاره به انجام رایزنی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بمنظور اجرای مراحل بعدی این طرح اظهار داشت: در مرحله بعدی انجام واکسیناسیون برای ۲۰۰ هزار نفر از جانبازان زیر ۵۰ درصد مدنظر است که امیدواریم به زودی شاهد اجرای آن باشیم.
وی در آخر اظهار داشت: والدین یک شهید نیز برمبنای سند ملی واکسیناسیون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال دریافت واکسن کرونا هستند و تا حالا افراد بالای ۸۰ سال واکسینه شده اند. در همین راستا نیز مذاکراتی با وزارت بهداشت در حال انجام می باشد تا در هر مرحله اجرای این طرح، والدین معظم شهدا در اولویت دریافت واکسن قرار گیرند.
منبع:

1400/02/20
12:59:20
5.0 / 5
243
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری