ArtKit کیت هنری
قائم مقام مدیر حوزه های علمیه كشور:

اصل مهم در سبك زندگی توحیدی دشمن شناسی است

اصل مهم در سبك زندگی توحیدی دشمن شناسی است قم قائم مقام مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور اظهار داشت: اصل مهم در سبک زندگی توحیدی دشمن شناسی و برائت از دشمن است؛ نمی گردد حاج قاسم، شهدای هستی و جوان های این کشور را به خاک و خون بکشند اما هنوز به دنبال به دست آوردن دل آنها بود.


نشست شبهای بندگی با مبحث سبک زندگی اسلامی درشب دوازدهم ماه مبارک رمضان به صورت مجازی برگزار شد.
در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین ملکی با استناد به سوره حمد سبک زندگی انسان ها را سه نوع دانست و بیان نمود: نوع اول برخاسته از کلمه " انعمت علیهم" است که سبک زندگی نعمت یافتگان یعنی پیامبران و اولیاء خداوند است؛ این نوع سبک برخاسته از تفکر توحیدی و حق است.
وی ادامه داد: نوع دوم، سبک زندگی "مغضوبین" است یعنی همان دشمنان خداوند است که سبک باطل به حساب می آید. نوع سوم توده مردم هستند که در بین حق و باطل همواره بر سر جذب این افراد جنگ بوده است. کلمه "الضالین" هم اشاره به آن دسته از مردم دارد که به دنبال مغضوبین می روند.
قائم مقام مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور افزود: روش زندگی انسان ها تابع فکر و اندیشه آن هاست؛ اما امروزه مواردی وجود دارد که روش زندگی برپایه یک فرهنگ غلط و توسط دیگران انتخاب می شود به صورتی که انسان جذب رسانه ها و تبلیغات شده و متوجه راه غلط خود نمی شود؛ این مساله بعنوان جنگ نرم بیان شده است.
وی ضمن اشاره به اینکه امروزه شرک نوین تحت عنوان انسان پرستی رواج یافته است افزود: شرک نوین به این صورت است که هر چه را که انسان تمایل دارد و می پسندد حق در نظر می گیرند به صورتی که بعنوان مثال اگر انسان همجنس بازی را می پسندد برای آن قانون وضع می کنند و آنرا حق می دانند.
حجت الاسلام ملکی دلیل تاکید مقام معظم رهبری به شبیخون فرهنگی را مقاومت در مقابل همین گونه فرهنگ ها دانست و اظهار داشت: در قرآن به دو نوع حجاب معمولی و خاص اشاره شده در حالیکه فرهنگ غرب ترویج برهنگی است. سبک زندگی توحیدی و نبوی به انسان بها می دهد در حالیکه سبک زندگی غربی ارزش انسان را از او گرفته و او را در معرض دید همه قرار می دهد.
وی ضمن اشاره به اینکه هم اکنون زمان انتخاب بین حق و باطل است و کسی نمی تواند میان این دو باشد خاطرنشان کرد: اصل مهم در سبک زندگی توحیدی دشمن شناسی و برائت از دشمن است؛ نمی گردد حاج قاسم، شهدای هستی و جوان های این کشور را به خاک و خون بکشند؛ اما هنوز به دنبال به دست آوردن دل آنها بود.
مفسر قرآن کریم اظهار داشت: در آیه ۴ سوره ممتحنه آمده است که حضرت ابراهیم(ع) با عموی خود که هنوز هدایت نشده است مهربانی می کند و به او وعده شفاعت در مقابل خداوند را می دهد اما بعد از آنکه از هدایت او ناامید می شود از او برائت می جوید؛ این آیه نشان داده است تا جایی که انسان به هدایت مشرکان امید داشته باشد باید لطافت و مهربانی به خرج دهد؛ اما زمانی که دیگر امیدی نباشد باید راه مبارزه در مقابل او را پیش بگیرد. مقام معظم رهبری هم همواره در ابتدا به جذب حداکثری تاکید دارند.1400/02/10
13:38:09
5.0 / 5
788
تگهای خبر: رسانه , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری