ArtKit کیت هنری
نگاهی به اخبار روزنامه های جهان

نجات هند، نجات جهان است!

نجات هند، نجات جهان است! کیت هنری: «فایننشال تایمز»، روزنامه انگلیسی در گزارشی نوشته است که ویروس کرونا هند را به لرزه درآورده است. با توجه به اینکه افزایش آمار مبتلاشدن به ویروس کرونا در این کشور به مدلول ابتلای یک میلیارد و چهارصد میلیون نفر انسان است، در نتیجه بحران در هند به این معنی است که خطر، دیگر کشورهای جهان را هم تهدید می کند.


آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت رادیو ـ که هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های جهان، با اهمیت ترین اخبار دنیا را روایت می کند، مطلب بالا را عنوان کرده است.
به گزارش کیت هنری به نقل از ایسنا، برخی اخبار امروز (۷ اردیبهشت ماه) روزنامه های جهان به شرح زیر است:
_ نشریه انگلیسی «اکونومیست» نوشته است: بر دیوارهای فایزر، از تولیدکنندگان واکسن کرونا در آمریکا نوشته شده است که «واکسن را آزاد کنید». در مقابل آن، مردی با این شعار ایستاده است. در این گزارش از انبار کردن واکسن در آمریکا سخن گفته شده است؛ واکسن هایی که مردم به آنها نیاز دارد. بنظر می رسد که دولت جو بایدن در تضاد با مشکل جهانی خودرا منزوی می کند. در شرایطی که جهان با سخت ترین همه گیری رو در رو است، جو بایدن با انبار کردن واکسن ها همانند ترامپ عمل می کند؛ یعنی همان سیاست اول آمریکا!
_ «فایننشال تایمز» نوشته است: ویروس کرونا هند را به لرزه در آورده است و به همین خاطر هم کمک های دارویی از هر گوشه ای از جهان، راهی هند می شود. با عنایت به این که افزایش آمار مبتلاشدن به ویروس کرونا در کشور به مدلول ابتلای یک میلیارد و چهارصد میلیون نفر انسان است، در نتیجه بحران در هند به این معنا است که خطر دیگر کشورهای جهان را هم تهدید می کند. برای جلوگیری از یورش همه گیری، هند نیاز به کمک های فوری دارد.
_ از طرف دیگر «گاردین»، روزنامه انگلیسی نوشته است: اگر ماه ها، اعتراض نبود، حکم دادگاه برای قاتل جورج فلوید چنین سرنوشتی پیدا نمی کرد. خیلی از سیاستمداران معتقدند اگر تظاهرات و اعتراض های «زندگی سیاهان مهم است»، نبود، دادگاه شووین چنین رأی را صادر نمی کرد. بسیاری معتقدند نتیجه رأی دادگاه شووین، پیروزی بزرگی برای مبارزه مقابل نژادپرستی در آمریکا بود. نانسی پلوسی، رئیس کنگره آمریکا گفته است جورج فلوید با نثار جانش قربانی بی عدالتی در آمریکا شد.
_ «گاردین» در گزارش دیگری نوشته است: در انگلیس، ثروتمندان ثروتمندتر شدند، اما نیازمندان فقیرتر از هر اروپایی. وقتی مصیبت بتازد، مردم انگلیس با سخت ترین کاهش درآمد، روبه رو خواهند شد. درآمد انگلیسی ها در قیاس با فرانسوی ها، ۲۰ درصد کمتر است. تحلیل گران اقتصادی می گویند که این عدم توازن میان ثروتمندان انگلیس و کشورهای اروپایی وحشتناک است. ثروتمندان انگلیس در حال ثروتمندتر شدن هستند.
* از حاشیه خبرها:
جورج مانیوت، تحلیلگر روزنامه انگلیسی «گاردین» نوشته است: یکی از کسانی که سخت به انتقال و همه گیری ویروس کووید_ ۱۹ کمک می نماید، ما هستیم؛ ماهایی که درباره آن حرف می زنیم. همراه با ما، رسانه ها و خصوصاً شبکه های اجتماعی ویروس کرونا را سرایت می دهند. رسانه هایی که می کوشند ما را وادار به باور کنند که شرایط ابتلای به کرونا را داریم. ما خود نیز سرایت دهندگان کرونا هستیم. پروفسور مایکل شارپ از دانشگاه آکسفورد، استاد روانکاو می گوید عوامل اجتماعی، مثل حرف زدن درباره بیماری، از مهم ترین سرایت دهندگان ویروس کرونا محسوب می شوند.

منبع:

1400/02/07
19:15:49
5.0 / 5
764
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری