ArtKit کیت هنری

گردشگری دندانپزشكی جستجوی لبخند زیبا

گردشگری دندانپزشكی جستجوی لبخند زیبا خراسان رضوی گردشگری دندانپزشکی از مهم ترین اشکال گردشگری پزشکی و بعنوان صنعت نوظهور، با سرعت بالایی در حال رشد است. معیارهای انتخاب دندانپزشک برای گردشگران پزشکی به عواملی همچون هزینه، مکان و کیفیت خدمات بستگی دارد.


محققان اظهار کردند: سبک زندگی ناسالم امروز، رژیم های غذایی و طول عمر بیشتر از گذشته، به تدریج تقاضا برای انجام خدمات دندانپزشکی باکیفیت و حرفه ای را زیاد می کند.
رونق بازار جهانی جهانگردی دندانپزشکی در سرتاسر جهان، در درجه اول به علت افزایش موارد ناهنجاری دندان و دوم افزایش تمایل به دندانپزشکی زیبایی است. هزینه کمتر درمان و خدمات بهتر در درمان دندانپزشکی در کشور خارجی و مدت طولانی انتظار برای درمان دندانپزشکی در کشور توریست امکان دارد در آینده رشد این بازار را تقویت کند.
بازار جهانی گردشگری دندان را میتوان در نوع درمان و منطقه طبقه بندی کرد و از نظر نوع درمان را میتوان به درمان های پیشگیرانه، ترمیمی، پروتز و سایر روش ها تقسیم کرد. در سرتاسر جهان تقاضا برای دندانپزشکی زیبایی و پروتزهای درمانی و ترمیمی سهم زیادی از بازار را به خود مختص کرده است.
جوانب مثبت گردشگری کاشت دندان، همانند گردشگری پزشکی هزینه های پایین درمانی است، البته در این راه خطرات بسیاری هم وجود دارد.
کارشناسان پیشبینی می کنند ارزش جهانی بازار کاشت دندان در سال ۲۰۲۷ به ۹ میلیارد دلار برسد و همین مساله سبب شده است که ایمپلنت های دندانی به علل زیادی مانند ماندگاری و اینکه معمولا با موفقیت همراه هستند و می توانند دوام ۲۰ سال یا بیشتر داشته باشند، محبوب و پرطرفدار شوند. با این وجود آنها بهترین گزینه های جایگزینی دندان و البته گران ترین هستند و این به نوبه خود منجر به افزایش گردشگری دندانپزشکی شده است.
همینطور کارشناسان بازار پیشبینی می کنند، صنعت جهانگردی دندانپزشکی در سال ۲۰۲۵ به یک بخش ۵.۸۳ میلیارد دلاری تبدیل خواهد شد و از مهم ترین عوامل این رشد، هزینه های درمان در کشورها و عدم پوشش بیمه ای برای خیلی از درمان های دندانپزشکی است.
در گردشگری دندانپزشکی افراد برای دریافت خدمات دندانپزشکی به خارج از کشور خود سفر می کنند. بعنوان مثال، یک شهروند ایالات متحده امکان دارد به مکزیک سفر کند تا جراحی ایمپلنت دندان انجام دهد و یا یک استرالیایی برای انجام موارد دهان و دندان به تایلند سفر کند. با عنایت به موارد فوق، بیشتر گردشگران دندانپزشکی از کشورهایی هستند که هزینه درمان در آن کشورها بسیار بالاست و مقصد هم به نوبه خود کشورهایی هستند که به علت خدمات ارزانقیمت شناخته شده اند.


نتایج بررسی ها نشان داد که موفقیت کاشت دندان به لثه فرد بستگی دارد که باید عاری از بیماری و عفونت باشد و بیمارانی که می خواهند ایمپلنت کنند، اما بیماری لثه دارند باید در ابتدا لثه را درمان کنند. گردشگری دندانپزشکی دستیابی به این هدف را دشوار می کند، چونکه این امر به معنای سفرهای مختلف بوده و گاهی این مورد بسیار ناخوشایند است.
زمانی که توریست دندانپزشکی در زمان انجام جراحی لثه با ورود باکتری به داخل ایمپلنت مواجه شود و عفونت بلافاصله علائمی از خود نشان ندهد و فرد به مبدا بازگردد، پس از چند روز با عفونت مواجه می شود. باآنکه عفونت ناشی از ایمپلنت قابل درمان است اما درمان آن دشوار است و می تواند هزینه در بر داشته باشد و گاهی عدم وجود استانداردها و مقررات بهداشتی منجر به بروز این مشکلات خواهد شد.
محققان عنوان کردند: معاینات منظم دندانپزشکی و رعایت بهداشت دهان و دندان مهم ترین عامل برای کاهش سفرهای گردشگری پزشکی خواهند بود.
دندانپزشکان در بعضی موارد، گردشگری پزشکی را به صورت خیرخواهانه و این کار را نه برای کاهش هزینه ها و تنها برای عرضه خدمات به افراد کم درآمد انجام می دهند. پزشکان به کشورهای فقیر سفر می کنند تا مهارت های خویش را در اختیار افراد دیگر قرار دهند و سلامت دهان و دندان که کلید سلامتی است را به افراد ارائه نمایند.
گردشگری دندانپزشکی در بحران کرونا
خیلی از بیماران در جستجوی لبخند کامل به مناطقی خارج از کشور خود سفر می کنند تا مشکلات دهان و دندان خویش را رفع کنند. مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری ها (CDC) اظهار داشت: احیانا سفر، مبتلا شدن به بیماری کووید را زیاد می کند و هرچه سفر دورتر باشد، مخاطرات آن هم بیشتر خواهد بود. البته لازم به ذکر است که پیش از بیماری کووید هم مسافران با خطر مبتلا شدن به بیماری های دیگر روبرو بودند. تاثیرات مالی بر گردشگری دندانپزشکی بسیار چشم گیر بوده است، چونکه این نوع گردشگری زمانی با مشکل مواجه خواهد شد که بیماران علاقه ای به انجام خدمات نداشته باشند و یا به علت قرنطینه یا ممنوعیت سفر و دیگر موارد نتوانند به کشور مورد نظر سفر کنند.
منابع

sciencedirect.com

romaniandentaltourism.com

gordondentalimplantsandcosmetics.com

imtj.com

transparencymarketresearch.com
منبع:

1400/01/10
11:21:02
5.0 / 5
674
تگهای خبر: آینده , خدمات , زندگی , زیبایی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری