ArtKit کیت هنری

فضای سبز ایجاد می نماییم و از باغستان سنتی قزوین غافلیم

فضای سبز ایجاد می نماییم و از باغستان سنتی قزوین غافلیم کیت هنری: قزوین دادستان قزوین اظهار داشت: ما در خیلی از نقاط شهر به دنبال ایجاد فضای سبز و ایجاد پوشش گیاهی هستیم درصورتی که نعمت باغات سنتی سالیان سال است در قزوین وجود دارد اما متأسفانه با عملکرد مسئولین به این وضعیت در آمده است.


محمد قاسمی چهارشنبه ۲۰ اسفند در همایش بزرگداشت هفته منابع طبیعی که از جانب باغداران در باغستان سنتی قزوین برگزار شد؛ بیان نمود: مباحث در ارتباط با باغستان به امروز و روز گذشته ختم نمی گردد و ما از سال قبل که در حوزه باغستان وارد شدیم سعی کردیم از سازمان هایی که بعضاً به وظایف قانونی خود عمل نکردند مطالبه گری داشته باشیم.
وی اظهار نمود: ورود دادستانی قزوین به مبحث باغستان همزمان با مطالعات مرکز استراتژیک ریاست جمهوری درباره باغستان بود و مطالبی از جانب دادستانی کشور برای ما ارسال شد و بر این اساس با دستور رئیس کل دادگستری قزوین در ذیل شورای حفظ حقوق بیت المال، کارگروه صیانت از باغستان سنتی قزوین را تشکیل دادیم.
دادستان قزوین در ادامه اظهار داشت: ما در خیلی از نقاط شهر به دنبال ایجاد فضای سبز و ایجاد پوشش گیاهی هستیم درصورتی که نعمت باغات سنتی سالیان سال است در قزوین وجود دارد اما متأسفانه با عملکرد مسئولین به این وضعیت در آمده است.
وی درمورد کارگروه صیانت از باغستان سنتی قزوین بیان نمود: تصمیم ما در این کارگروه بر آن است که در ابتدا وضع موجود باغستان را حفظ نماییم و در ادامه احیای باغستان سنتی قزوین را در دستور کار قرار دهیم.
این مسئول خاطرنشان کرد: دو جلسه در کارگروه برگزار و دو مأموریت اجرایی مقرر شده است؛ اول دریافت گزارشات باغداران درباره وضعیت فعلی باغستان و وظایفی که سازمان ها و نهادها باید انجام دهند و دوم عرضه نسخه کارشناسی شده برای مشکلات است تا در کنار مردم بتوانیم بهترین شرایط را برای باغستان رقم بزنیم.
نمی توان در اداره نشست و برای باغستان تصمیم گرفت
وی اضافه کرد: نقش باغداران و کسانی که شبانه روز در باغات فعالیت دارند در کارگروه صیانت از باغستان بسیار مهم و غیرقابل انکار است چونکه نمی توان در دادستانی یا هر دستگاه اجرایی دیگری نشست و برای باغستان تصمیم درست گرفت ازاین رو هم در بحث نگهداری وضع موجود و هم در اجرای سیاست های مختلف برای بهبود وضعیت باغستان نقش باغداران و مالکین بسیار سازنده و مؤثر است.
وی ضمن اشاره به اینکه حوزه باغستان فراتر از شورای شهر و شهردار است اظهار نمود: ثبت باغستان بعنوان یک میراث تاریخی ملی تکلیف میراث فرهنگی را سنگین تر می کند، میراث فرهنگی باید برای این پهنه برنامه مدونی داشته باشد و به تکلیف خود عمل کند. میراث بایستی بگوید از زمانی که این باغستان ثبت شده چه کارهایی برای آن انجام داده است؛ تکالیفی که قانون گذار بر عهده آنها گذاشته انجام شده یا نه؟ در حوزه شهرداری، شورای شهر و همه دستگاه هایی که در باغستان مسئول هستند هم همینطور است.
دادستان قزوین بیان نمود: یکی از مشکلاتی که در حوزه باغستان وجود دارد تعدد مراجع تصمیم گیری و تصمیم سازی است ما در شورای حفظ بیت المال بعنوان سازمانی که فرای این بخش ها و مجموعه ها ورود پیدا کرده است پیگیر امور هستیم و از فعالان باغستان می خواهیم مباحثی که دارند را در دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال قرار دهند تا ما بتوانیم در این عرصه آنچه وظیفه قانونی مان است را جامه عمل بپوشانیم.
وی خاطرنشان کرد: تأمین حقابه باغستان چه آب های زیرزمینی و چه آب های سطحی یکی از موضوع هایی است که ما پیگیری خواهیم کرد، ضمن اینکه تأمین امنیت باغستان هم در دستور کار ما قرار دارد.
دادستان قزوین درمورد راه اندازی سد لاستیکی اظهار داشت: چون پیوست زیست محیطی این پروژه در هاله ای از ابهام است از جانب رئیس کل دادگستری قزوین دستور داده شده که اجرای آن متوقف شود تا بررسی های دقیق تری در این عرصه انجام پذیرد چونکه اگر مقرر است اقدامات عمرانی در سطح شهر صورت بگیرد نباید منافاتی با حقوق باغداران داشته باشد.
منبع:

1399/12/21
00:45:49
0.0 / 5
700
تگهای خبر: دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری