ArtKit کیت هنری

كتاب آثار منتخب دوسالانه عكس نور رونمایی گردید

كتاب آثار منتخب دوسالانه عكس نور رونمایی گردید کتاب آثار منتخب دوسالانه عکس نور دوشنبه 4 اسفند طی مراسمی در حوزه هنری رونمایی و نمایشگاه آثار این رویداد نیز راه اندازی شد.به گزارش کیت هنری به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج هنرمندان کشور، مراسم رونمایی از کتاب آثار منتخب دوسالانه «عکس نور» روز گذشته ۴ اسفندماه با حضور جواد جمیری جانشین سازمان بسیج هنرمندان کشور، کمال الدین شاهرخ رئیس انجمن عکس سازمان بسیج هنرمندان کشور و تعدادی از پیشکسوتان عکاسی در گالری «خانه» حوزه هنری اجرا شد.
این دوسالانه با دبیری کمال الدین شاهرخ از طرف انجمن عکس سازمان بسیج هنرمندان و با حمایت مؤسسه فرهنگی هنری رزمندگان با محوریت ظرفیت ها و فرصت های استانی و تلاش جدی بر رفع معضلات، لطمه ها و تهدیدات استان های سراسر کشور برگزار شده بود.
کتاب این جشنواره با کوشش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده شد اما رونمایی آن به سبب شیوع ویروس کرونا به تأخیر افتاد. همین طور نمایشگاه آثار منتخب این جشنواره نیز تا اختتام هفته در گالری حوزه هنری دایر است.
در این مراسم، کمال الدین شاهرخ مسئول انجمن عکس سازمان بسیج هنرمندان کشور با اعلان اینکه تلاش فرهنگ اسلامی همیشه ساختن انسان نیک بوده است، اظهار داشت: اساس فرهنگ دینی ساختن انسان هنرمند بوده و انقلاب اسلامی متأثر از این فرهنگ است. تلاشگران انقلاب اسلامی در حوزه فرهنگ و هنر افرادی هستند که با بصیرت، دانش افزایی، اهتمام و تلاش مسیر کمال را با شایستگی طی می کنند و آثار فاخر و ماندگاری از خود به یادگار می گذارند.

رئیس انجمن عکس سازمان بسیج هنرمندان کشور با اعلان اینکه چهارمین دو سالانه عکس نور این فرصت را فراهم نمود تا بارقه های امید در هنرمندان عکاس ایجاد شود، اشاره کرد: در این دو سالانه شاهد خلق و تولید آثار باارزش عکاسان علاقمند کشورمان بودیم.
وی افزود: در دوره های گذشته دو سالانه عکس نور فراز و نشیب هایی داشتیم، اما به مرور زمان مسیر برای ما هموار تر شد، در این دو سالانه عکاسان در حوزه های مختلف عکس ها را به صورت مجموعه ارائه دادند به همین دلیل، نخستین جشنواره ای بود که ما در کنار هر عکاسی توانستیم استاد راهنمایی قرار دهیم تا به راهنمایی عکاسان بپردازند و مسیر را برای عکاسان مشخص کنند تا بتوانند در ذیل موضوعات انتخاب شده تولیدات بهتری داشته باشند.
شاهرخ بیان کرد: ۳۱ استان کشور درگیر دو سالانه عکس نور با محوریت موارد مذکور شدند و در دو بخش عکاسان ویژه و آزاد کارهای خودرا دنبال کردند که عکاسان ویژه جز بسیجیان ما محسوب می شدند و عکاسان آزاد هم هنرمندان خارج از بسیج هنرمندان محسوب می شدند.
رئیس انجمن عکس سازمان بسیج هنرمندان کشور همین طور اظهار داشت: به سبب اینکه این دوسالانه نخستین دو سالانه ای بود که ما به صورت مجموعه ای کار را برگزار کردیم با ضعف هایی روبرو بودیم که امیدواریم در دوره های بعد با کمک دوستان مشکلات را بر طرف نماییم.
پس از سخنان شاهرخ از هاشم عرفان منش عکاس هنرمند بسیجی اهل شیراز به سبب جان فشانی در به تصویر کشیدن جهاد عظیم مدافعان سلامت تجلیل به عمل آمد و لوح تقدیر به وی اعطا شد.

1399/12/05
13:49:21
0.0 / 5
682
تگهای خبر: تصویر , جشن , جشنواره , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری