ArtKit کیت هنری
با تقدیر از هنرمندان انقلابی؛

برگزیدگان هنر مقاومت عرضه شدند

برگزیدگان هنر مقاومت عرضه شدند به گزارش کیت هنری مسعود نجابتی در مراسم پایانی جشنواره هنر مقاومت بیان کرد هنر انقلاب در دست ما امانت است و برای حفظ آن کوشیدیم؛ ما فضای هنر را خط کشی نکرده ایم اما خط کشی در این فضا وجود دارد.به گزارش کیت هنری به نقل از مهر، مراسم پایانی ششمین جشنواره جهانی «هنر مقاومت» عصر روز گذشته جمعه اول اسفندماه با حضور سید محمدیاشار نادری مدیرعامل بنیاد روایت فتح، مسعود نجابتی دبیرکل و محمد حبیبی دبیر اجرایی جشنواره «هنر مقاومت» و تعدادی از هنرمندان هنرهای تجسمی در سالن استاد شهناز خانه هنرمندان ایران اجرا شد.
در این مراسم که اجرای آن برعهده امیرحسین مدرس بود، سیدمسعود شجاعی طباطبایی، طاهر شیخ الحکمایی و محمدرضا دوست محمدی دبیران بخش های کارتون و کاریکاتور، بخش حجم و بخش تصویرسازی ششمین جشنواره هنر مقاومت هم حضور داشتند.

مسعود نجابتی دبیرکل ششمین جشنواره هنر مقاومت بعنوان نخستین سخنران به سختی های بسیاری که برای حفظ هنر انقلاب کشیده شده، اشاره نمود و اظهار داشت: «هنر مقاومت» نزد ما امانت است؛ این امانت را از اساتید و پیشکسوتان هنر انقلاب اسلامی دریافت کردیم و تلاش بر حفظش هم داشتیم و داریم اما در این سال ها که برای حفظ آن کوشیدیم، طعنه ها و حرف های زیادی شنیدیم.
«هنر مقاومت» نزد ما امانت است؛ این امانت را از اساتید و پیشکسوتان هنر انقلاب اسلامی دریافت کردیم و تلاش بر حفظش هم داشتیم و داریم اما در این سال ها که برای حفظ آن کوشیدیم، طعنه ها و حرف های زیادی شنیدیم وی اشاره کرد: ما فضای هنر را خط کشی نکرده ایم اما خط کشی در این فضا وجود دارد و بنا بر این باید ببینیم کدام طرف ایستاده ایم. تا زمانی که جنگ و مبارزه و شرک و کفر در جهان باقی است، ما هم در میدان «هنر مقاومت» حضور خواهیم داشت.
دبیرکل جشنواره «هنر مقاومت» همینطور بیان کرد: در این جشنواره به همان میزانی که به شهدای مدافع حرم پرداختیم، به شهدای مدافع سلامت هم پرداختیم و به همان اندازه که به شهدای غواص پرداختیم، به شهدای آتش نشان هم اشاره کردیم.
در ادامه این مراسم، عباس ساکی هنرمند جانباز رشته نقاشی در ششمین جشنواره «هنر مقاومت» تجلیل به عمل آمد. همچنین، از محمدعلی رجبی دوانی هنرمند پیشکسوت نقاش و نگارگر، محمدعلی کشاورز هنرمند پیشکسوت طراح گرافیک، سیدعباس میرهاشمی هنرمند پیشکسوت عکاس و محمدحسین صلواتیان هنرمند پیشکسوت تصویرساز و کارتونیست هم بعنوان هنرمندان پیشکسوت عرصه هنر مقاومت تجلیل شد.
محمدعلی کشاورز بعد از مراسم تقدیرش در سخنانی اظهار داشت: من و دوستان دیگر، بیشتر از اعتبارات مادی به اعتبارات اخروی نیاز داریم و امیدوارم نصیب مان شود.
محمدعلی رجبی بعد از دریافت لوح تقدیرش، اشاره کرد: باید از هنرمندانی تجلیل نمود که هنر انقلاب را با آثار خود زنده نگه داشته و لحظه ای از آرمان هایشان کوتاه نیامده اند هنرمندانی که در مقابل همه لحن ها و طعنه ها مقاومت کردند و از هنر انقلاب دست برنداشتند.
سیدعباس میرهاشمی هم در سخنانی کوتاه ابراز امیدواری کرد که شرایطی فراهم گردد تا هنرمندان جوان کشورمان هم بیشتر از پیش دیده شوند.
بر این اساس، اهدای جوایز به برگزیدگان این دوره جشنواره «هنر مقاومت» آخر بخش مراسم بود. البته نکته جالب توجه در اهدای جوایز این بود که تنها تندیس و لوح تقدیر برگزیدگان اهدا و قرار شد جوایز نقدی به حساب برگزیدگان واریز شود! همینطور برگزیدگان شهرستانی این جشنواره به سبب شرایط و محدودیت های ناشی از کرونا، در مراسم حضور نداشتند.

برگزیدگان به شرح زیر معرفی شدند:
رشته نقاشی
محمدعلی نادری، محمد اسدی جوزانی و صادق اکبری درا ین بخش مورد تقدیر قرار گرفتند.
نفر اول: طهمورث آشناگر
نفر دوم به صورت مشترک: حسین شیخ علی شاهی و غلامرضا شاملو
نفرات سوم مشترک: مونا فرزانه و مهدی پرستار
رشته حجم
نفر اول: نسرین شاپوری
نفر دوم: مرضیه سرسریان
نفر سوم: مهدی احمدی
رشته عکاسی
الف) مبحث کمک های مومنانه:
نفر اول: کریم متقی
نفر دوم: وحید احمدی
نفر سوم: محمد رضایی
ب) مبحث مدافعان سلامت:
نفر اول: محمد مهدی دورانی
نفر دوم: مرتضی جابریان
نفر سوم: محمد آهنگر
رشته گرافیک
احسان صناعی راد، مرضیه چوپان و ساناز برجی خانی در بخش گرافیک مورد تقدیر قرار گرفتند.
برگزیدگان بدون رتبه بندی:
مهدی مصطفوی، احسان صناعی راد، صدیقه احمدی، مریم موسوی و هاله وجدانی
رشته کارتون
نفر اول: سعید صادقی
نفر دوم: جیجت کاستانا از اندونزی
نفر سوم به صورت مشترک: علیرضا پاکدل و سجاد رافعی
رشته تصویرسازی
ایمان نوری نجفی، زهره محمدی، مطهره غلامی، آرام علایی، شقایق صفایی، نوشین بیجاری، سیدحامد الحسینی و سیده مرضیه ارشد در این بخش مورد تقدیر قرار گرفتند.
نفر اول: مهدی پرستار
نفر دوم: لیلا تیموری نژاد
نفرات سوم به صورت مشترک: کمیل کریمی و نادیا ایرانی
رشته تایپوگرافی
هدایت الله موسوی، مهدی عسکری، محمود بازدار و حسام فرهمند مورد تقدیر قرار گرفتند.
نفر اول: محبوبه جوادی پور
نفر دوم: امین احمدی
نفر سوم: داود خلیلی
رشته پرچم و کتیبه
حسین ونکی و فاطمه کرمانی مورد تقدیر قرار گرفتند.
برگزیدگان بدون رتبه بندی:
مجید کشاورزی میان دشتی، محمد صابر شیخ رضایی و مجتبی حسن زاده.

1399/12/02
10:07:08
0.0 / 5
650
تگهای خبر: برند , تصویر , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری