ArtKit کیت هنری
مدیركل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان:

بصیرت و ولایتمداری رزمندگان، بهترین الگو برای جوانان امروزی است

بصیرت و ولایتمداری رزمندگان، بهترین الگو برای جوانان امروزی است به گزارش کیت هنری لرستان مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان اظهار داشت: یکی از خصایصی که موجب شد جهادگران و نیروهای جهادی هیچ گاه احساس خستگی نکنند و اهداف و آرمان های انقلاب را پی ببرند، ولایتمداری و بصیرت است که می تواند بهترین الگو برای جوانان امروزی باشد.


محسن رشیدی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: در دوران دفاع مقدس نیروهای مخلص سازمان جهاد سازندگی، با حضور در مناطق عملیاتی علاوه بر حضور مستقیم در عملیات ها، با ساختن پل، سنگر، خاکریز و... دین خودرا به انقلاب اسلامی ادا کردند.
وی ادامه داد: جهاد سازندگی بعنوان ضلع سوم جنگ در کنار ارتش و سپاه پاسداران قرار گرفت و با انجام وظیفه حساس مهندسی رزمی حال و هوای تازه ای به فضای جبهه ها و مناطق عملیاتی بخشید و به درجه پرافتخار نائل و نام با مسمای سنگرسازان بی سنگر را از کلام امام خمینی(ره) دریافت کرد.
رشیدی با اشاره به مدیریت جهادی، تفکر بسیجی، ولایتمداری و بصیرت جهادگران، عنوان کرد: همه این خصایص موجب شد با وجود دو وظیفه خطیر سازندگی روستاها و مهندسی رزمی جنگ، نیروهای جهادی هیچ گاه احساس خستگی نکنند و به دور از همه سختی ها، اهداف و آرمان های انقلاب را با وجود شیطنت و کینه توزی دشمنان داخلی و خارجی پیش ببرند که این مساله می تواند بهترین الگو برای جوانان امروزی باشد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان با اشاره به تشکیل کمیته گردآوری اسناد ذیل کنگره ملی ۶۳۰۰ شهید لرستان، عنوان کرد: در قالب این کمیته اسناد مربوط به رزمندگان لرستانی جمع آوری و از آنها در باغ موزه دفاع مقدس استفاده خواهد شد.
وی با اشاره به نقش مؤثر رزمندگان لرستان در هشت سال دفاع مقدس، اشاره کرد: گردآوری اسناد و آثار در رابطه با شهدا، رزمندگان، آزادگان و مناطق بمباران شده، یک مطالبه عمومی است که در قالب کمیته گردآوری آثار انجام می شود.
رشیدی با تاکید بر لزوم محتواسازی باغ موزه دفاع مقدس استان، عنوان کرد: مسئول ایثارگران نهادهای دولتی نیز باید آنگونه که شایسته است، آثار در رابطه با شهدای خودرا گردآوری کنند که در باغ موزه دفاع مقدس نگهداری شوند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان با تاکید بر هم افزایی، همگرایی و وحدت رویه بین نیروهای مسلح، جهاد کشاورزی، هلال احمر و... اظهار داشت: همه وظیفه دارند هر اطلاعاتی در رابطه با دفاع مقدس در اختیار دارند، به دبیر کمیته گردآوری اسناد و آثار دفاع مقدس استان تحویل دهند.
وی افزود: تمام اطلاعات گردآوری شده را در بانک اطلاعاتی ثبت و در هر زمان که نیاز باشد در اختیار مراجعه کنندگان، قرار می دهیم.
رشیدی عنوان کرد: لازم است بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، آمار شهدا را به تفکیک یگان ها، اقشار و نهادها و... در اختیار دبیر کمیته گردآوری اسناد قرار دهد، که محققین حوزه ایثار و شهادت استان نیز بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان با اعلان اینکه در بحث آموزش کارشناسی اسناد برای هر اداره، نهاد و ارگانی که نیاز باشد کارشناس جهت آموزش می فرستیم، اظهار داشت: در امتداد تسریع در انجام فعالیت ها از ظرفیت نیروهای جهادی استفاده می نماییم.
منبع:

1399/11/27
21:20:53
0.0 / 5
817
تگهای خبر: آموزش , برند , زندگی , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری