ArtKit کیت هنری

حضور مجموعه آثار عضو هیات علمی دانشگاه هنر در هشتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی

حضور مجموعه آثار عضو هیات علمی دانشگاه هنر در هشتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی کیت هنری حضور مجموعه آثار عضو هیات علمی دانشگاه هنر در هشتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی


به گزارش کیت هنری به نقل از ایسنا، هشتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران با نمایش ۹۰ اثر از هنرمندان مجسمه ساز از عصر روز یکشنبه ۲۴ آذر ماه در پهنه رودکی و تالار وحدت شروع به کار کرده و تا تاریخ ۲۱ بهمن ماه جاری ادامه دارد.
در این رویداد هنری آثاری از کوروش گلناری عضو هیات علمی دانشکده هنرهای تجسمی دانشگاه هنر با عنوان "کنیز"به نمایش درآمد.
بیانیه اثر کنیز با سه روایت به قلم کوروش گلناری به شرح زیر انتشار یافته است:
آیا پرداختن به "کنیز" پرداختن به زندگی اسطوره ای درخلیج پهناور فارس است؟ و یا نمایش شخصیت زنانه برجسته ای است؟
"کنیز"، نه اسطوره است و نه سنبل و نماد، بلکه زنی معمولی است. نمونه ای معمول در جزیره ای محروم از حداقل های زیست انسانی. "کنیز" نماینده واقعیت مردم بسیاری است که با وجود ذخایر فراوان و باارزش در زیستگاه شان زندگی حقیرانه ای را سپری می کنند.
"کنیز"، معصوم و دیگرانی بسیار نمونه مثالی هستند از دخترانی که هنوز چشم باز نکرده به اجبار می بایست مسئولیت زندگی مشترک زود هنگام و ناخواسته ای را به دوش بکشند بدون هیچ انتخاب و یا شاید فرصتی برای دلبستن به کسی یا چیزی.
هر چه هست "کنیز" درک و تامل رفتار انسانی است که در بومی سنتی، هم عهده دار وظایف خانه است و هم مسئول درآمد حداقل روزانه. چه بسیارند زنان بی شماری که صید صبحگاه هر روزشان ماهی های کوچک مرده ای است که در بوی تعفن آن ساعت ها سپری می کنند، و نیز زیر آفتاب داغ، با پشت و رو کردن و خشک کردن مرده ماهی ها کار طاقت فرسایی را به امید کسب لقمه نانی اندک سپری می کنند. وجه دیگر کنیز شخصیتی است متفاوت که خاک رنگین جزیره را بر دیوار و یا صفحاتی می نشاند تا مدام تصویر کند هرآنچه هست و برآن ها می گذرد. کنیز نقاش واقعیت زندگی دوران جزیره است. سرتاسر دیوارهای خانه نقاشی هایی است از حکایت های تلخ وشیرین و دور ونزدیک زندگی او.
"کنیز"، کنیز است و رنگ آرامش برای او تعریفی ندارد و امروز از خانه رانده می شود و تمام خاطرات سیاه و سفیدش بر تک تک دیوارها پاک و محو می شود تا آنجا که رنج سالیان به او نهیب زند که اندک تلاش و تجربه ی یک انسان معمولی در یک محیط محروم محو خواهد شد و جایی در صفحه روزگار ندارد.1399/10/14
19:27:30
0.0 / 5
1013
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری