ArtKit کیت هنری

وحشت رسانه ها از نوع جدید ویروس كرونا

وحشت رسانه ها از نوع جدید ویروس كرونا به گزارش کیت هنری شیوع نوع جدید کروناویروس در انگلیس باعث بسته شدن مرزهای این کشور و وحشت جهانی شده است؛ موضوعی که در رسانه های جهان به آن پرداخته اند.


آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های جهان، مهمترین اخبار دنیا را روایت می کند. از مهمترین اخباری که او امروز (۲ دی ماه) به آنها پرداخته، انتشار ویروس جدید کرونا در انگلیس است.
_ «ال موندو»، نشریه اسپانیایی نوشته است: مهارگر دارویی اتحادیه اروپا، واکسن کووید، تولیدی فایزر و بایو ان تک را تایید نمود. واکسیناسیون در ۲۷ کشور عضو اتحادیه در طول چند روز آینده، شروع می شود.
_ «فایننشال تایمز»، نشریه انگلیسی نوشته است: دادستان کل آمریکا که از سمت خود کناره گرفت، حالا با نظریه های عجیب و غریب خود می کوشد تا آرای انتخابات را تغییر دهد.
_، «کوریره دلاسرا» در ایتالیا هم نوشته است: آلمان و سوئیس به جهت همه گیری ویروس کرونا، پروازهای آفریقای جنوبی را متوقف کردند.
_ «ژون آفریک» در فرانسه نوشته است: زحل با مشتری دیشب دیدار داشتند. دیداری که ستاره کریسمس را بعد از هشتصد سال پدید آورد. دو سیاره ای که تا یک هزار سال دیگر در هم نخواهند شد.
_ «کوریره دلاسرا» در ایتالیا هم نوشته است: ایتالیا به دنبال یافتن مبتلایان و شکار ویروس کرونای انگلیسی است. یک زن ایتالیایی مبتلا، ویروس را به آن کشور آورده است. ۳۱ هزار مسافر از انگلیس، هدف بهداشت ایتالیایند. زن ایتالیایی که او را با نام بیمار «شماره یک» می خوانند با همسر انگلیسی اش در مقابل کرونای انگلیسی، مثبت نشان داده شده اند. حالا صفی به درازای کیلومترها، در پشت مرزهای اروپا، به راه است. کامیون ها، در توقف هستند. ویروس انگلیسی، سبب ایجاد وقفه در مذاکرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا هم شده است. حالا، کامیون های انگلیسی متوقفاند.
_«لوفیگارو» هم نوشت: این کرونای انگلیسی اروپا را نگران کرده است.
_ «له رپوبلیکا» در ایتالیا نوشت: انگلیس با ویروس کرونای تازه ای رو در رو است. یک ویروس متفاوت که لندن را خلوت کرده است. جدا از آن، اتحادیه اروپا، موانعی سر راه مسافران انگلیسی گذاشته است. با همه این تدابیر، یک زن ایتالیایی، مبتلا به ویروس انگلیسی شد. او حالا با تدابیر سخت در قرنطینه است. با همه نگرانی ها، اما دانشمندان می گویند واکسن کرونا برای نوع انگلیسی هم اثر دارد. به هر تقدیر کووید_۱۹ تازه، حالا جز انگلیس در ایتالیا هم خانه کرده است.
_ فیلم مستند و علمی که از جانب دانشگاه فلورانس در ایتالیا تهیه شده، نگاهی به پژوهش در رابطه میان طبیعت و انسان دارد؛ فیلم نشان داده است که طبیعت با ترس و اضطراب انسان مقابله می کند. طرحی علمی که جنگل درمانی خوانده می شود و نشان داده است که دیدار از طبیعت و فضای سبز و جنگل، اثرهای مثبت بر روح انسان دارد. سبزه و جنگل با اثرهای اضطراب و نگرانی در انسان مقابله می کند. گزارش تصویری دانشگاه فلورانس می گوید: بررسی بی شمار تحلیل علمی، در عصر همه گیری بخصوص نشان داده است که چنین درمانی، امکان دارد. مداوایی که دانشمندان فلورانسی آنرا جنگل درمانی می خوانند.
* از حاشیه خبرها:
پژوهش های تازه می گوید بر مبنای آنچه دانشمندان از سال ۲۰۱۵ به آن دست یافته اند، تزریق خون موش های جوان به موش های سالخورده، آنها را جوان ساخته است. حالا دانشمندان می گویند، به دنبال عملی کردن این فرایند در انسان هستند. در آزمایشگاه ها، نشانه های امیدبخشی در این مورد، دیده شده است. یعنی جوان سازی سالخوردگان با خون جوان.1399/10/02
17:30:46
5.0 / 5
1019
تگهای خبر: آینده , تصویر , دانشگاه , رادیو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری