ArtKit کیت هنری
خطرات تولید سریال های پربازیگر در اوج كرونا

زنگ ها برای كه به صدا درمی آیند؟!

زنگ ها برای كه به صدا درمی آیند؟! درگذشت كریم اكبری مباركه بر اثر كرونا، در شرایطی كه مشخص شد همین اواخر و در اوج شیوع این ویروس در كشور، مقابل دوربین های یك سریال تلویزیونی بوده است، حالا صدای بلند آژیرهای قرمز را برای پروژه های پربازیگر تلویزیونی به صدا درآورده است؛ هرچند پیش تر هم ابتلای چند بازیگر به كرونا در شرایطی كه آنها هم درگیر بازی در سریال بودند، می توانست زنگ خطری به حساب آید برای جلوگیری از اتفاقاتی بزرگتر از این دست.


به گزارش کیت هنری به نقل از ایسنا، باآنکه مختصات بیماری کووید ـ ۱۹ بگونه ای است که قطعا نمی توان اعلام کرد، قربانی آن، دقیقا چگونه و چه زمان پذیرای این ویروس منحوس شده است، اما قطع به یقین یکی از راهکارهای اساسی برای پیشگیری از انتقال این بیماری، بارها و بارها پرهیز از اجتماعات گروهی و فعالیتهای دست جمعی عنوان شده است؛ شرایطی که با ذات ساخت یک پروژه تلویزیونی آن هم از نوع پربازیگرش همخوانی چندانی ندارد؛ خصوصا که بازیگران هم چاره ای جز برداشتن ماسک هایشان مقابل دوربین ها ندارند.
از طرفی «آنتن تلویزیون را نمی توان خالی نگه داشت و هنرمندان هم همچون کارکنان سلامت برای سلامت روح مردم تلاش می کنند»؛ این توجیهی نسبتا منطقی است که این روزها از جانب تهیه کنندگان سریال ها عنوان می شود و با همین رویکرد هم در شرایطی که آمار قربانیان کرونا در کشور طی یک روز به بیشتر از ۳۶۰ نفر رسیده است، پروژه های مختلف تلویزیونی با تعداد بازیگران بالا همچنان در شهرهای مختلف کشور می تازند و هنرمندان هم چاره ای جز همراهی و پذیرش این شرایط ندارند؛ این در شرایطی است که تلویزیون می توانست با کمی مدیریت بیشتر و هماهنگ کردن شرایط ساخت سریال های پربازیگر و برنامه های پرعوامل با اوج و فرود کرونا در کشور، تا حدودی از مشکلات و خطرات احتمالی بکاهد.
خصوصا که برخی پروژه ها در بدو امر و با ابتلای خفیف چند بازیگر به کرونا، قبل از آنکه فاجعه ای جدی تر رقم بخورد، زنگ اخطار را برای سازندگانشان به صدا درمی آورند اما متولیان امر معمولا یا هشدارها را نمی شوند و یا گوش هایشان را می گیرند تا نشنوند.
سریال «جشن سربرون» بعنوان آخرین پروژه ای که مرحوم کریم اکبری مبارکه در آن بازی کرده و بسیاری ابتلای او به کرونا را به ایفای نقش در این مجموعه نسبت می دهند، پیش تر با اخطار ابتلای لاله اسکندری به کرونا همراه شده بود.
اسکندری ۲۸ مهر ماه از مبتلا شدن به ویروس کرونا اطلاع داد و عنوان نمود که با وجود رعایت تمام پروتکل های بهداشتی و زره پوش شدن، باز هم به این بیماری گرفتار شده است.
او در همان زمان عنوان نمود که نگران همکارانش است که چند روز گذشته طی تصویربرداری سریال همراهش بوده اند.
در پی این اظهارات، خبرنگار ایسنا در تماس با حس نجاریان، تهیه کننده جشن سربرون وضعیت سلامت سایر عوامل را جویا شد که او گفته بود، «خدا را شکر بقیه عوامل فعلا حاشان خوب است. ما تمهیدات زیادی را در نظر گرفته بودیم. مشخص نیست این بیماری چطور آدم ها را گرفتار می کند.»
این تهیه کننده با اشاره به اینکه ۲۹ مهر ماه از همه عوامل و بازیگرانی که سر صحنه بودند پیش از اینکه جلوی دوربین بروند تست کامل گرفته شده است، افزوده بود: نتیجه تست ها هنوز مشخص نشده است. باید جواب تست ها بیاید تا ببینیم خدای ناکرده شخص دیگری گرفتار بیماری نشده باشد؛ اما به نظرمان بقیه سلامت هستند چون نشانه هایی در کسی نیست.

پشت صحنه جشن سربرون


منبع:

1399/08/10
11:32:47
5.0 / 5
1486
تگهای خبر: بازیگر , تصویر , جشن , دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری