ArtKit کیت هنری
محمدرضا صابری با مهر مطرح كرد؛

جزئیات وام 17 میلیاردی برای سینماها

جزئیات وام 17 میلیاردی برای سینماها كیت هنری: دبیر انجمن سینماداران كشور بیان كرد سینماداران پس از دریافت وام اعطایی از طرف سازمان سینمایی، 72 ساعت فرصت دارند تا بدهی خودرا به دفاتر پخش فیلم پرداخت كنند.محمدرضا صابری دبیر و سخنگوی انجمن سینماداران کشور در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به وامی که مقرر است توسط سازمان سینمایی برای تسویه بدهکاری سینماداران به دفاتر پخش پرداخت گردد، اظهار داشت: طی صحبتی که با معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی داشتیم، تا ۱۷ شهریورماه فرصت داریم تا فهرست نهایی سینماهایی که به پخش کنندگان بدهی دارند را آماده و به سازمان سینمایی ارائه دهیم.
وی بیان کرد: در همین راستا انجمن سینماداران به تمام سینماهایی که به دفاتر پخش بدهکار هستند، فراخوان داده است تا میزان بدهی خودرا به انجمن اعلام کنند تا انجمن نیز اسامی را به سازمان سینمایی اعلام نماید.
سخنگوی انجمن سینماداران اشاره کرد: از حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی و محمدمهدی طباطبایی نژاد معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی که همکاری لازم را با سینماداران و دفاتر پخش برای پرداخت بدهی ها داشته اند تشکر می نماییم.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود توضیح داد: سینماها بعد از دریافت این وام موظف می باشند ظرف ۷۲ ساعت این پول را به دفاتر پخش پرداخت کنند، این را هم یادآوری می کنم که مبلغ وامی که به هر سینما پرداخت می شود، بستگی به میزان بدهی آن سینما به دفاتر پخش دارد.
صابری اظهار داشت: بودجه در نظر گرفته شده سازمان سینمایی برای پرداخت وام به سینماداران نزدیک به ۱۷ میلیارد تومان است.
دبیر انجمن سینمادارن درباره بازگشایی سینماها نیز اظهار داشت: در ارتباط با بازگشایی سینماها نیز می گویم که با باز شدن سینماها برای جذب مخاطب به سینما باید برنامه ریزی مناسبی صورت گیرد و فیلم های پرمخاطب در سینماهای کشور اکران شود، همانطور که در آمریکا سینماها با اکران یک فیلم بسیار پرمخاطب فعالیت خودرا آغاز کردند که با جذب مخاطبان بسیاری نیز همراه شد.
صابری در آخر اظهار داشت: اگر می خواهیم یک دفعه دیگر چراغ سینما روشن و از آن استقبال شود، باید چند فیلم پرمخاطب را برای اکران عمومی آماده نماییم تا مردم راغب شوند تا باردیگر به سینماها بیایند. البته این را هم تاکید می کنم که تمام پروتکل های بهداشتی در سینماها رعایت می شود و سینماها مکان امنی برای مخاطبان سینما خواهد بود.


منبع:

1399/06/14
08:48:35
5.0 / 5
1813
تگهای خبر: اكران , سازمان , سینما , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری