ArtKit کیت هنری
یاسر خاسب با مهر مطرح كرد؛

سودو با استقبال تئاتری ها مواجه گردید

سودو با استقبال تئاتری ها مواجه گردید كیت هنری: سرپرست گروه تئاتر بدن دیوانه اعلام نمود به سبب استقبال علاقه مندان از فراخوان فستیوال تئاتری سودو بمنظور ایجاد فرصت بیشتر برای متقاضیان، مهلت ارسال آثار تا اختتام شهریور تمدید گردید.یاس خاسب سرپرست گروه تئاتر «بدن دیوانه» که چندی است تصمیم به برگزاری فستیوال بین المللی «سودو» گرفته و فراخوان فستیوال را هم منتشر نموده، درباره وضعیت مراحل مختلف این فستیوال به خبرنگار مهر اظهار داشت: باتوجه به استقبال عالی هنرمندان فیزیکال و علاقمندان هنر حرکت و بدن فستیوال «سودو» پاییز امسال در جزیره کیش برپا می شود. تمهیدات مختلف برای انجام این مهم صورت گرفته و تنها شاید بروز حادثه ای بالاتر از خطر کرونا تغییری در زمان برگزاری فستیوال ایجاد کند.
وی افزود: اما بنا به شرایط جاری و عدم دسترسی به فضاهای مناسب و همین طور مشکلاتی همچون نحوه آماده سازی فیلم قابل ارائه در بخش نخست فستیوال، همگی دال بر این تصمیم شد که به عزیزان داوطلب فرصت بیشتری داده شود و مهلت ارسال آثار تا اختتام شهریور تمدید گردید. چونکه فستیوال «سودو» مانند باقی جشنواره های فضای مجازی نیست و متفاوت از لحاظ سبک و شیوه اجرایی و همین طور محتوای آثار بسیار فراگیر و متنوع است. یکی از اصلی ترین و مهم ترین این خاصیت ها را می توان در نحوه ارائه آثار دانست به این معنا که قالب جشنواره های تئاتری و سینمایی مجازی دوران کرونا در ایران تا به امروز بر پایه کلام و مونولوگ و استفاده از اتودهای روتین بازیگری و در دسترس برای همه بوده که این امکان را به هر کسی می داد تا با هر نوع توانایی در هر فضایی حتی خانگی و شاید تصویر کلوزاپ صورت خود قطعه ای را برای ارائه مهیا سازد و در همان فضاهای مجازی نمایش داده شود.
خاسب در ادامه سخنان خود تاکید کرد: در «سودو» توجه و تمرکز بر هنر مفهومی فیزیکال و بدن است با حضور تمامی رشته های مختلف هنرهای حرکتی، آئینی نمایشی، رزمی و ورزشی. بدین جهت با تمدید مهلت فراخوان، در واقع ایجاد فرصت لازم برای گروه های متقاضی به عمل می آید تا با دقت و وقت بیشتر در کار تخصصی روی اثر حرکتی با انتخاب آزاد در فضایی متناسب، به آفرینش و ارائه نتیجه مطلوب اجرایی خود برسند.
سرپرست گروه تئاتر «بدن دیوانه» درباره تنوع استقبال صورت گرفته از فراخوان فستیوال «سودو»، اظهار نمود: نکته بسیار جالب توجه و قابل تأمل در اولین دوره فستیوال «سودو» در ایران حضور بسیار متنوع شرکت کنندگان از نظر سن، جنسیت، جغرافیا، قومیت، حرفه، شغل و رشته تحصیلی است که این مساله خود به تنهایی بیان کننده این است که هنر بدن و حرکت در جهان زبان مشترک تمام موجودهای آزاد به خصوص انسان است.
وی در انتهای سخنان خود تصریح کرد: بسیار موجب افتخار و مایه مباهات بنده است که به لطف خدا و عشق و همدلی اعضای آکادمی «بدن دیوانه» و فستیوال «سودو» و همه عزیزان هنرمند و هنردوست توان این را یافتیم تا بستری ویژه برای کشف و شناخت و معرفی و پشتیبانی از این استعدادهای اعجاب انگیز که گاهی بنا به شرایط به ناحق نادیده گرفته شده اند، بسازیم و فراهم بیاوریم.


منبع:

1399/06/03
13:50:26
5.0 / 5
1884
تگهای خبر: بازیگر , تئاتر , تخصص , تصویر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری