ArtKit کیت هنری
ورایتی خبر داد؛

بازگشایی نیمی از سینماهای دنیا در سایه كرونا

بازگشایی نیمی از سینماهای دنیا در سایه كرونا به گزارش كیت هنری آمار جدید نشان دهنده این است كه در هفته اخیر تصریباً نیمی از سینماهای دنیا به رغم استمرار شرایط كرونایی فعالیتهای خویش را از سر گرفته اند.به گزارش کیت هنری به نقل از ورایتی، با وجود اینکه امواج جدیدی از مبتلا شدن به کووید -۱۹ سبب شده در نقاطی همچون کالیفرنیا، هنگ کنگ و ویکتوریا استیت تدابیر قرنطینه و خانه ماندن جدید اعمال شود، داده های شرکت تحلیلی «گاور استریت» نشان داده است که تقریباً نیمی از سینماهای دنیا حالا فعالیت شان را از سر گرفته اند.
این باید برای خیلی از صاحبان سینماها و توزیع کنندگانی خوشحال کننده باشد که علاوه بر کروناویروس تحت تأثیر اخبار جدید در صنعت فیلم هم قرار گرفته اند.
هفته گذشته، زنجیره سینماهای ای ام سی و یونیورسال رقابت طولانی خویش را تمام کردند و به توافق رسیدند که بازه های نمایش اختصاصی فیلم ها را به شدت کاهش دهند. همینطور این هفته دیزنی اعلام نمود «مولان» مستقیم به سرویس آنلاین دیزنی پلاس می رود و این خبر سبب ناامیدی خیلی از صاحبان سینماها شد.
داده های شرکت بریتانیایی گاور استریت نشان داده است که سینماهای دربرگیرنده ۴۸ درصد از گیشه جهانی آخر هفته گذشته باز بوده اند. این رقم نسبت به ۴۱ درصد هفته قبل نمایانگر افزایش و در مقایسه با ۲۸ درصد اواسط جولای، نشان دهنده جهشی چشم گیر است.
بیشتر سینماهای دنیا حالا با انواع مختلفی از تدابیر فاصله گذاری فیزیکی یا دیگر محدودیت ها فعالیت می نمایند و این یعنی سود آنها هنوز نمی تواند همراه با تعداد رو به رشد سینماهای فعال بالا برود. گاور استریت تخمین می زند که ارزش کل باکس آفیس جهانی در آخر هفته ای که به یکشنبه ختم شد، فقط ۹۰ میلیون دلار بود.
چین که بیشترین تعداد پرده های سینما را در دنیا دارد، هنوز در فرایند افتتاح باردیگر است. داده های گاور استریت نشان داده است که در اولین آخر هفته پس از افتتاح باردیگر سینماهای چین، ۵۴ درصد از گیشه آن فعال بود و این رقم در دومین آخر هفته به ۷۳ درصد رسید.
اما چین تنها کشوری نبود که به گسترش افتتاح باردیگر سینماها در سطح جهان کمک کرد. فرایند افتتاح باردیگر در بریتانیا و مسکو هم سبب کمک قابل ملاحظه ای به ارقام فروش شد. تعداد زیادی از سینماها در اسپانیا هم در حال افتتاح هستند و فروش باکس آفیس اسپانیا با رشدی ۱۷۲ درصدی به ۲.۴ میلیون دلار رسید. همینطور امتیاز در دسترس بودن باکس آفیس اروپا، خاورمیانه و آفریقا از ۵۰ درصد در هفته قبل به ۵۹ درصد در آخر هفته اخیر رسید.

1399/05/17
22:19:22
5.0 / 5
2223
تگهای خبر: سرویس , سینما , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری