ArtKit کیت هنری
محمد سریر:

محمد نوری حداقل بزودی تكرار نمی گردد

محمد نوری حداقل بزودی تكرار نمی گردد به گزارش كیت هنری محمد سریر در سالروز درگذشت محمد نوری بیان نمود: محمد نوری شاید حداقل در این نزدیكی تكرار نشود.


به گزارش کیت هنری به نقل از ایسنا، محمد سریر _ موسیقیدان _ که میهمان تلفنی برنامه «پنجشنبه جمعه» رادیو ایران بود، اظهار نمود: محمد نوری یکی از هنرمندان گرانقدر بود که در پیوند کاری که داشتیم آثار بسیاری برای او نوشتم؛ روی اشعار بزرگان ادب و.... کارهایی بود که او از صمیم قلب با تمام توان اجرا کرد. به نظرم می آید این فرد شاید حداقل در این نزدیکی تکرار نشود. از لحاظ ادب، فرهنگ، تحصیلات ادبی و آواز و تئاتر. نگاه عام به حوزه هنر داشت و همه این ها در او جمع شده بود و شده بود محمد نوری.

وی همینطور اظهار داشت: سال های بسیاری است که در ایران هستم. دو سه روزی است برای دیدن فرزندم به تورنتو کانادا رفته ام. امشب شب تولدم است و ۷۵ ساله می شوم. دیدن دختر و نوه مجموعا آدم را یاد روزهای جوانی می اندازند. اینکه کار می کنند و موفق هستند سبب شادمانی است. به نظرم اینگونه است که نوه شیرین تر از فرزند باشد؛ چون در سنین بالاتری هستیم و در این سنین پیوندت با بچه ها بیشتر است. در سنین جوانی درگیر کار هستی.

سریر در پاسخ به اینکه آیا تمایلی به وزیر امور خارجه بودن داشته، بیان نمود: خیر. اصولا این کارها کاری است که فرد باید مستقل و مشخصا در آن کار باشد. من در حوزه موسیقی به صورت پیشرفته کار کرده ام و تحصیلاتم در این حوزه است. با موسیقی پیوند ذهنی دارم. الان به نظرم می آید که اگر وزیر امور خارجه هم می شدم ممکن بود وظیفه ام را نتوانم انجام بدهم؛ چون پیوندم با آن کار نبود و با تقسیم شدن برای دو کار مختلف ممکن بود به آن دیگری نرسم.

این استاد پیشکسوت عرصه موسیقی در ادامه در پاسخ به اینکه تاکنون توانسته است جای خالی آدم های از دست رفته را پر کند، توضیح داد: نه واقعا. چون هر آدمی در ذهن و ضمیرت بیوگرافی و گذشته و پیوندهایی دارد. چیز دیگری نمی تواند جای آنرا به صورت کامل پر کند. امکان دارد در طول زمان فراموشی هم بیاید و زیاد فکر نکنی. ولی به دفعات وقتی به عزیزان، خویشان و دوستان برمی گردم، می بینم چیزی نتوانسته جایشان را پر کند.

سریر اظهار نمود: دوست نداشتم جای کسی غیر از خودم باشم. واقعیت این است که در این دوران چیز خاصی که من را جذب نماید و فکر کنم کاش جای او باشم نبوده است. به کارهای مورد علاقه ام رسیده ام. کمتر کسی بوده است که بتواند تلفیقی از موسیقی و نوع کاری که در سیاست خارجی داشتم کار کند و در هر دو حوزه وارد شود.

«پنجشنبه جمعه» با اجرای منصور ضابطیان و به تهیه کنندگی زهرا قائدی هر هفته پنجشنبه و جمعه ساعت ۲۲ همزمان با پخش صوتی از رادیو ایران به صورت تصویری هم از سایت رادیو ایران پخش می شود.

منبع:

1399/05/10
15:33:34
5.0 / 5
1861
تگهای خبر: تئاتر , تصویر , جشن , رادیو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری