ArtKit کیت هنری

انتشار شیروانی قرمز و یخبندان آفتابی

انتشار شیروانی قرمز و یخبندان آفتابی به گزارش كیت هنری كتاب های «شیروانی قرمز» و «یخبندان آفتابی» نوشته آرمی تیس شفیعی انتشار یافته اند.


به گزارش کیت هنری به نقل از ایسنا، در معرفی «شیروانی قرمز» که در نشر «ریرا» عرضه شده، آمده است: «شیروانی قرمز» داستانی بلند است که در چهار بخش نگارش شده است.
در بخشی از این کتاب می خوانیم: کاغذ و تو مشتت نگه دار. بشین عقب. تو لالی، من راننده آژانس.
وقتی سکوت و حیرانی او را دید افزود: من شبانم، تو میش. من میرم، تو میایی، من می گم، تو گوش می کنی. ها؟
منتظر تایید، از آینه به او نگاه می کند. نگاه شان که تلاقی می کند، آب دهانش را قورت می دهد و بی کلام با سرعت چند بار سر را به تایید تکان می دهد.
شبان اضافه می کند: کاغذ و به من نشون دادی تا برسونمت.
کاغذ نشانی را در مشت می فشارد.... سند گنگی و لالی.
همه چیز درست چیده شده بود. شبانِ چالاک راس ساعت، او را از جای قرار سوار کرده بود. تا رسیدن به ایستگاه پمپ بنزین بین راه و سوار شدن به مینی بوس که چراغ های کم سویی داشت، دیگر کلامی رد و بدل نشد. پشت فرمان مینی بوس، شبانی سیه چرده منتظرنشسته بود. به سلام بی صدای او، پاسخ نامحسوسی با سر می دهد.


همینطور در بخشی از مقدمه کتاب «یخبندان آفتابی» که در نشر یاد شده راهی بازار شده است، میخوانیم: این مجموعه داستان، حکایت راه است و حرکت. گاه حرکت جسمانیست، گاه سفر به خاطرات و گذشته است یا گذر به فضایی به موازات همان اتفاق. حرکت ما هیچگاه متوقف نمی گردد نه در ذهن و مکان، نه در زمان و روح. سوار بر قطار و اتوبوس و مرکب خیال یا پیاده، همواره جهانی جدید خلق می نماییم، مجزا از جهان بیرون.
این بازی ذهن و زمان و مکان، برایم جذابیتی باورنکردنی دارد، این مجموعه داستان تلاشیست برای تقسیم این شادی با تمام کسانی که خودآگاه و ناخودآگاه به این سفر تن می دهند.


آرمی تیس شفیعی دکترای خویش را از «مدرسه عالی مطالعات علوم انسانی» دریافت کرده است. وی در عرصه هنر هم فعال است.
منبع:

1399/04/16
20:53:44
5.0 / 5
2344
تگهای خبر: سفر , كتاب , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری