ArtKit کیت هنری
قادرآشنا:

تصمیمی برای تعطیلی تئاتر نداریم

تصمیمی برای تعطیلی تئاتر نداریم به گزارش كیت هنری به دنبال برخی گمانه زنی ها برای تعطیلی تئاتر به علت گسترش شیوع ویروس كرونا، مدیر اداره كل هنرهای نمایشی اظهار داشت: برنامه ای برای تعطیلی تئاتر نداریم.


قادر آشنا در گفتگو با ایسنا افزود: از آنجائیکه تئاتر را با مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا بازگشایی کردیم، قاعدتا رفتن به سمت تعطیلی یا هر اتفاق دیگری هم بر اساس مصوبات همین ستاد خواهد بود.
او افزود: هم اکنون هم منتظر ابلاغ دستور جدید هستیم ولی مبحث تعطیلی فعلا در وزارتخانه مطرح نشده است.
آشنا درباره انتقادات بعضی از گروه های نمایشی در خصوص اینکه هنوز هیچ حمایت مالی از آنها صورت نگرفته است، اضافه کرد: پیش از این هم اعلام نموده ایم کارهایی که در شورای حمایت مصوب شده باشند به شرط اینکه اجرای خویش را از سر بگیرند با تایید سالن، 50 درصد مبلغ مصوب را دریافت خواهند کرد. این مورد در سالن های دولتی و خصوصی قابل اجراست اما آن نمایش ها باید مصوب شواری حمایت باشند.
مدیر اداره کل هنرهای نمایشی افزود: ولی بحث حمایت مالی از گروه هایی که پس از کرونا متضرر شده اند، نیازمند تصمیم گیری فرا دستگاهی است و در حیطه اختیارات ما نیست. ما در قالب مقررات خود از گروه هایی که توضیح دادم، حمایت خواهیم کرد.
او در پاسخ به این پرسش که چرا با وجود اینکه وعده داده بودید تجهیزات ضد عفونی کننده را به مدت دو ماه در اختیار سالن های خصوصی می گذارید ولی هنوز این تصمیم اجرایی نشده است؟ توضیح داد: هفته قبل از دوستان انجمن هنرهای نمایشی خواستم با آقای چگینی رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی تماشاخانه های ایران گفتگو و ایشان هم برآوردی از هزینه های را اعلام کنند تا بلافاصله پس از بازگشایی، این تجهیزات برای تماشاخانه ها تامین گردد و اگر این مورد تابحال اجرایی نشده است، حتما پیگیری خواهد شد.
آشنا در انتها در پاسخ به این پرسش که با وضعیت مبهمی که وجود دارد چگونه برای برگزاری جشنواره تئاتر فجر به قطعیت رسیده اید، اظهار داشت: صحبت درباره برگزاری جشنواره فجر نیازمند گفتگوی مفصلی است ولی باید برنامه ریزی نماییم تا برگزار گردد و از آنجائیکه دبیر جشنواره مشخص شده، باید به ایشان در برگزاری جشنواره کمک نماییم و اجازه بدهیم برنامه های خودش را جلو ببرد.
1399/04/15
11:58:08
5.0 / 5
2579
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری