ArtKit کیت هنری
به دلیل ادعای خانواده نویسنده فقید؛

شرلوك هولمز برای نتفلیكس دردسر آفرید

شرلوك هولمز برای نتفلیكس دردسر آفرید به گزارش كیت هنری بنیاد آرتور كانن دویل نویسنده ای كه شرلوك هولمز را خلق كرد از نتفلیكس برای محترم نشمردن قانون كپی رایت به دادگاه شكایت برد.به گزارش کیت هنری به نقل از ورایتی، شکایت بنیاد آرتور کانن دویل از نت فلیکس بابت استفاده از شخصیت خواهر شرلوک هولمز در فیلمی از این کمپانی مطرح گردیده است. این بنیاد و وراث نویسنده ادعا کرده اند که فیلم «انولا هولمز» با بازی میلی بابی براون از شخصیتی از مجموعه کتاب های هولمز گرفته شده که تنها در ۱۰ داستان نهایی از داستان های این کارآگاه خلاق حضور یافته بود.
بنیاد هولمز به شدت مراقب میراث به جای مانده از هولمز است و با وجود اینکه بیشتر داستان های این نویسنده از مرز ۹۵ سال که شامل حق کپی رایت آمریکا می شود عبور کرده اند، این موارد را پیگیری می کند.
این در حالی است که سال ۲۰۱۴ هفتمین دادگاه تجدید نظر آمریکا حکم داد که همه داستان های کانن دویل جنبه عمومی پیدا کرده اند و درخواست بنیاد دویل برای ممانعت از توزیع کتابی را که بر اساس داستان های هولمز خلق شده بود، رد کرد.
کانن دویل ۵۶ داستان و ۴ رمان نوشته که بر اساس شخصیت شرلوک هولمز بین سال های ۱۸۸۷ تا ۱۹۲۷ شکل گرفته اند. همه آنها تا سال ۲۰۲۳ در آمریکا از حق کپی رایت خارج می شوند.
فیلم نتفلیکس که آگوست (مرداد) منتشر می شود اقتباسی از «اسرار انولا هولمز» مجموعه شامل ۶ رمان است که نانسی اسپرینگر آنها را نوشته و بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ منتشر شدند.
در این شکایت بنیاد دویل ادعا کرده که رمان های اسپرینگر از داستان هایی که بین سال های ۱۹۲۳ و ۱۹۲۷ نوشته شده اند الهام گرفته شده است.
بنیاد دویل شکایت مشابهی ضد میراماکس در سال ۲۰۱۵ هم بیان کرد که از جانب دادگاه رد شد.
در فیلم «انولا هولمز» علاوه بر میلی بابی براون در نقش اصلی، هنری کاویل در نقش شرلوک هولمز بازی کرده است.

1399/04/05
23:24:46
5.0 / 5
2288
تگهای خبر: فیلم , كتاب , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری