ArtKit کیت هنری
با حضور مدیركل هنرهای نمایشی؛

مراسم معارفه مدیرعامل جدید انجمن هنرهای نمایشی ایران برگزار گردید

مراسم معارفه مدیرعامل جدید انجمن هنرهای نمایشی ایران برگزار گردید به گزارش كیت هنری مراسم معارفه رضا بصیرت با حضور قادر آشنا مدیركل هنرهای نمایشی، اعضای هیأت مدیره انجمن و مدیران اداره كل هنرهای نمایشی برگزار گردید.به گزارش کیت هنری به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، بامداد امروز یکشنبه ۱۸ خرداد مراسم معارفه مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران برگزار گردید. در این مراسم قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی، ضمن تشکر از زحمات حمید نیلی، مدیرعامل پیشین انجمن هنرهای نمایشی رضا بصیرت را بعنوان مدیرعامل جدید این انجمن معرفی نمود.
آشنا در ابتدای این مراسم اظهار داشت: آقای نیلی در شرایطی خیلی سخت مسئولیت را پذیرفتند و هنر همین است که شما بتوانید در گرفتاری، کار را پیش ببرید. از آقای بصیرت به علت سابقه اجرایی که در مسئولیت های مختلف داشتند شناخت خوبی دارم و مهم این است که فردی که انتخاب می شود بتواند علاوه بر کارهای انجام شده نگاه جدیدی بر داشته های گذشته بیافزاید.
مدیرکل هنرهای نمایشی در ادامه با اشاره به الویت های کاری انجمن هنرهای نمایشی در دوره جدید اظهار داشت: استفاده از فضای مجازی در شرایط فعلی برای به سرانجام رساندن برنامه هایی که در نظر گرفته شده است، حمایت در جهت تقویت انجمن هنرهای نمایشی استان ها، کوشش برای حرکت در راه استقلال این تشکل در شعب استانی، فعال کردن تئاترشهر استان ها، سامان دادن به مدلهای پرداختی و دخل وخرج های انجمن و مهم تر از همه تلاش در جهت شفاف سازی باید از مهم ترین الویت های این تشکل باشد.
قادر آشنا در ارتباط با تئاترشهر استان ها اضافه کرد: تلاش می نماییم با حمایت مدیران کل استان ها کلید تئاترشهرها را در جهت تقویت اجرای عمومی تئاتر در کل کشور به خود هنرمندان استان بسپاریم.
در ادامه نیلی ضمن تشکر از همکاران خود در انجمن هنرهای نمایشی و آرزوی توفیق برای بصیرت با خواندن یادداشتی به نکاتی اشاره نمود که مهم ترین آن جلوگیری از تبدیل شدن انجمن هنرهای نمایشی به خزانه اداره کل هنرهای نمایشی بود.
سپس رضا بصیرت با اشاره به این که در جریان مشکلات انجمن هنرهای نمایشی قرار دارد اظهار داشت: خدا را شاکرم که به من توفیق خدمت در این مسئولیت را داد و از آقای آشنا هم به خاطر اعتماد مجدد ایشان تشکر می کنم. به علت این که در شهرستان، مسئولیت اداره ارشاد را داشتم در جریان مشکلات انجمن هنرهای نمایشی هستم. اعتقاد دارم باید شکل دادن به انضباطی لازم، عرضه یک بانک اطلاعاتی دقیق و برنامه محوری را در انجمن پی بگیریم. باید نسبت به ظرفیت انجمن نگاه دقیق تری داشته باشیم و حضور هنرمندان استان ها را بعنوان توانی بالقوه ببینیم که می توان آنرا فعال کرد.
وی اضافه کرد: تلاش می نماییم در نهایت احترام، تعامل و گفتگو کار را پیش ببریم، خصوصا در شرایط امروز که کرونا بر سر همه فعالیتهای ما سایه انداخته است. باید تمام فعالیتهای ما معطوف به دوران پساکرونا باشد و از ظرفیت فضای مجازی به درستی استفاده نماییم.
سعید اسدی مدیر مجموعه تئاترشهر هم در صحبت های کوتاهی اظهار داشت: مهم ترین داشته انجمن هنرهای نمایشی سرمایه اجتماعی آن است و تشکل های دیگر این سرمایه عظیم را ندارند. این فرصتی فوق العاده را برای انجمن فراهم می آورد هر چند که از این سرمایه کم استفاده شده است. باید برای هنرمندان تئاتر استان ها شفاف کرد که این تغییر و تحول به معنای از بین رفتن انجمن هنرهای نمایشی نیست و با عنایت به نقش آفرینی آنها باید ابهاماتی را که در این راه برایشان وجود دارد برطرف نمود.
اسدی خاطرنشان کرد: باید به سمت اصلاح این نگاه برویم که انجمن صرفاً بعنوان یک ذی حسابی یا اداره عقد قرارداد دیده شود و البته باید توجه داشت که اداره کل هنرهای نمایشی و هنرمندان تئاتر چقدر می خواهند این نگاه وجود داشته باشد. باید نسبت انجمن با فعالیتهای حرفه ای تئاتر روشن شود که تا امروز نبوده است.
اتابک نادری هم در صحبت هایی اظهار داشت: انجمن خلاء وجود یک تشکیلات سازمانی را که شاید در مجموعه های دیگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود دارد پر می کند. این تعبیر غلطی است که انجمن هنرهای نمایشی بازوی اجرایی اداره کل در حوزه تئاتر است. در این حوزه احتیاج به استقلال انجمن ها داریم و لازم است در این راستا تفاهم نامه ها و برنامه های اجرایی با استان ها پررنگ تر شود.
در ادامه با حضور دیگر مدیران اداره کل هنرهای نمایشی حاضر در این مراسم با اهدای لوح تقدیر از زحمات حمید نیلی در مدت مسئولیت مدیرعاملی انجمن هنرهای نمایشی تقدیر گردید.

1399/03/18
14:34:21
5.0 / 5
2241
تگهای خبر: تئاتر , سازمان , نمایش , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری