ArtKit کیت هنری
در گزارش كیت هنری مطرح شد؛

نامه وزیر ارشاد به وزرای بهداشت و كشور

نامه وزیر ارشاد به وزرای بهداشت و كشور كیت هنری: رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد از ارسال نامه سیدعباس صالحی خطاب به وزرای بهداشت و كشور درباب ضرورت تسریع در بازگشایی مراكز فرهنگی و هنری آگاهی داد.همایون امیرزاده رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره وضعیت از سرگیری کارهای فرهنگی و هنری شامل سینما، تئاتر، موسیقی و مراکز در رابطه با این فعالیت ها، به خبرنگار مهر اظهار داشت: هفته گذشته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نامه هایی را خطاب به آقایان سعید نمکی وزیر بهداشت و عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور نوشت و در این ۲ نامه ضمن تبیین خسارات وارده به حوزه فرهنگ، هنر و رسانه، باتوجه به گشایش مشاغل مختلف و حتی مشاغل پرخطر و پرریسک، خواهان از سرگیری کارهای فرهنگی و هنری و بازگشایی مراکز در رابطه با این فعالیت ها شد.
وی افزود: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به پیوست این ۲ نامه، پروتکل مفصلی را هم درباره رعایت موارد بهداشتی برمبنای ضوابط بهداشتی، برای سالن های سینما، موسیقی، تئاتر و آموزشگاه های هنری ارائه کرده است.
امیرزاده تصریح کرد: وزیر ارشاد در نامه خود به وزرای بهداشت و کشور اشاره کرد که ادامه تعطیلی ها خسارات جبران ناپذیری به حوزه فرهنگ، هنر و رسانه وارد میکند.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: وزیر ارشاد در نامه خود با اشاره به بازگشایی مراکز مذهبی، مساجد، مراکز تجمع عمومی و حتی برخی مشاغل و مراکز که خطر و ریسک بالایی دارند، خواهان بازگشایی مراکز فرهنگی و هنری شده است.
وی در انتهای سخنان خود درباره اینکه آیا زمان مشخصی برای از سرگیری کارهای فرهنگی و هنری تعیین شده است یا نه، اظهار داشت: ما منتظریم تا تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا درباب کارهای مراکز فرهنگی و هنری اعلام گردد و ان شاءالله هر چه زودتر کارهای حوزه فرهنگ، هنر و رسانه از سر گرفته خواهد شد.
به گزارش کیت هنری به نقل از مهر، روز سوم اسفندماه سال ۹۸ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی اطلاعیه ای و باتوجه به سفارش های اکید بهداشتی و لزوم پیشگیری مناسب از خطر ابتلاء به بیماری کرونا، کلیه برنامه های هنری و سینمایی در سراسر کشور را «تعطیل» اعلام نمود. این تعطیلی تا به امروز ادامه داشته است.

1399/03/13
13:53:35
5.0 / 5
2411
تگهای خبر: آموزش , تئاتر , رسانه , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری