ArtKit کیت هنری
گلایه های یك صدابردار در گزارش كیت هنری؛

خانه سینما بین اعضا تبعیض قائل می شود

خانه سینما بین اعضا تبعیض قائل می شود به گزارش كیت هنری آرش برومند صدابردار سینمای ایران با اعتراض به سیاست های خانه سینما برای ارائه بعضی از خدمات اظهار داشت: این نهاد صنفی بین اعضای خود تبعیض قائل می شود.آرش برومند صدابردار سینما در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سیاست گذاری های غلط خانه سینما در تخصیص بعضی از امکانات مالی و حمایتی به افراد خاص اظهار داشت: اعتراض به عملکرد خانه سینما که مدتی است از طرف سینماگران ابراز می شود، بحث یک میلیون و یا ۲ میلیون تومان نیست، بلکه بحث اصلی تبعیضی است که خانه سینما بین اعضای خود اعمال می کند، یکی از نمونه های این تبعیض بر می گردد به سال ۱۳۹۸ که وزارت ارشاد وامی را تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان برای صدابرداران تخصیص داد اما این وام مشخص نیست که به چه کسانی داده شده و زمانی که این سوال پرسیده می شود که این وام چرا به ما داده نشد، می گویند شما در اولویت نبودید.
وی بیان کرد: این را می دانم که این وام به کسانی ارائه شده که به لحاظ رزومه کاری در طول سال به نسبت دیگران پایین تر بوده اند اما این تبعیض در مسائل دیگر همچون دریافت سبد کالا، عیدی نیز به وضوح دیده می شود. معتقدم که تیمی در خانه سینما تشکیل شده که وزارت ارشاد وام، عیدی و یا سبد کالا را در اختیار این تیم قرار می دهد که متاسفانه این تیم به درستی این منابع را تقسیم نمی کند، در این میان نیز یک سری خودی، یک سری غیرخودی و یک سری نیز نخودی هستند که برمبنای اینکه در کدام قسمت بندی قرار می گیرد، این خدمات به آنها اختصاص داده می شود.
صدابردار فیلم «گزارش یک جشن» اشاره کرد: مدتی است که خانه سینما از اعضای خود خواسته است تا در یک سایت ثبت نام کرده و همه اطلاعات شخصی هنرمند را می خواهند که این امر از نظر من اظهارنامه مالیاتی است که برمبنای پاسخ به پرسش های خاص برای پرداخت کردن یا نکردن مالیات تصمیم گرفته می شود.
برومند اظهار داشت: خانه سینما چه نهاد دولتی، قانونی و یا امنیتی ای است که به خود اجازه می دهد از اعضای خود بپرسد متأهل هستید یا خیر، مستأجر هستید یا نه و یا وسیله نقلیه دارید یا خیر، میزان دستمزد در طول سال چقدر بوده است؟ این سوال ها به خانه سینما مربوط نیست و ما این سوال ها را به انجمن خودمان هم توضیح نمی دهیم چه برسد به خانه سینما.
وی اشاره کرد: متاسفانه مسائل و مشکلات بسیاری در خانه سینما برای ارائه خدمات به اعضای خود وجود دارد، که از آن جمله مساله بیمه بیکاری است، آن وقت در چنین شرایط سختی خانه سینما برای ارائه بعضی از خدمات بین اعضای خود تبعیض قائل می شود.
صدابردار فیلم «کفش هایم کو؟» بیان کرد: یکی دیگر از مشکلاتی که در خانه سینما وجود دارد این است که برای کار کردن افراد، یک سری تیم ها تشکیل شده که برمبنای آن خودشان می روند سرکار، در کنار آن نیز هستند افرادی که از دستمزد هنرمند درصد می گیرند که هنرمند را به پروژه سینمایی و یا تلویزیونی معرفی کنند. این رفتارها موجب اتفاقاتی می شود که نمی تواند به نفع خانه سینما و یا اعضای آن باشد.


منبع:

1399/03/04
22:53:05
5.0 / 5
2363
تگهای خبر: جشن , خدمات , سایت , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری