ArtKit کیت هنری

صحنه آرایی ۲۰ موقعیت خاص دفاع مقدس

صحنه آرایی ۲۰ موقعیت خاص دفاع مقدس كیت هنری: انجمن عكاسان انقلاب و دفاع مقدس می خواهد تا با تصویرسازی و عكاسی صحنه آرایی شده؛ چندین موقعیت از دفاع مقدس را بازسازی و عكس آنرا بازآفرینی كند.به گزارش كیت هنری به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، مجتبی كوچكی مدیرعامل انجمن عكاسان انقلاب و دفاع مقدس درباره پروژه بازسازی تصاویر دفاع مقدسی اظهار داشت: ما در انجمن عكاسان انقلاب و دفاع مقدس اهتمام داریم فضای مناسب برای تجربه و ورود ژانرها و قالب های متفاوت عكاسی را به موضوعات در رابطه با جنگ تحمیلی و انقلاب اسلامی باز و این دفعه تصمیم گرفته ایم در چارچوب عكاسی صحنه آرایی شده تصاویری را بازآفرینی نماییم.
وی اضافه كرد: عكاسی صحنه آرایی شده در تاریخ عكاسی جهان علاوه بر سابقه، علاقه مندان زیادی داشته ولی الان در فضای هنری معاصر علاقه مندان بیشتری یافته و اثربخشی بیشتری را بر مخاطب یا انسان امروزی دارد.
كوچكی با اشاره به اینكه ما برای این كار تصمیم داریم تصاویر گرفته نشده در جنگ تحمیلی را باردیگر بسازیم و عكاسی نماییم، اظهار نمود: بسیاری صحنه ها هستند كه عكاس حرفه ای در آن جا حاضر نبوده و یا حتی هیچ عكس تأثیرگذاری از آن وجود ندارد. ما می خواهیم بعضی از این خاطره ها و اتفاقات را برای حافظه تاریخی این مردم باردیگر بسازیم و با هم ببینیم. در طول این سال ها در انجمن عكاسان انقلاب و دفاع مقدس متوجه شده ایم كه در كدام یك از موضوعات، عكاس نمی توانسته و یا حاضر نبوده و تاریخ تصویری این سرزمین از آن اتفاق محروم شده است، در نتیجه تصمیم بر این است برای آغاز این حركت حدود ۲۰ عنوان از این لیست را انتخاب و بازسازی و تولید نماییم.
مدیرعامل انجمن عكاسان انقلاب و دفاع مقدس در ارتباط با تأثیرگذاری این فعالیت ها در جامعه عكاسی كشور توضیح داد: انجمن عكاسان انقلاب و دفاع مقدس همیشه اهتمام كرده است در عرصه های مختلف هنری و فرهنگی پیشرو باشد و بعضی از كارهای خودرا بیشتر برای الگوسازی انجام می دهد. بالا بردن استانداردهای متن ها و اطلاعات كنار عكس ها، ارتقا مسائل فنی چاپ كتاب ها از همین دست كارها است كه انجمن اصرار دارد در همین فعالیت نیز بتواند فضای بازسازی و عكاسی صحنه آرایی شده در جامعه رسمیت ببخشد تا هنرمندان بیشتری وارد این حوزه شوند.
كوچكی در آخر اظهار داشت: یكی از مهم ترین اهداف پیشروی ما در انجمن در این روزها، كوشش برای هویت بخشی به هنرمند عكاس جنگ است. عكاس جنگ هنرمند مظلومی است كه بسیار در راه هنرآفرینی و نمایش و روایت گری بعد از جنگ، همیشه از اثر هنری خود دور مانده و آثار آنان بعنوان یك كالای فرهنگی مصرف بی رویه شده است. ما تلاش داریم با این رویداد هنری تا حدی بتوانیم هویت عكاس جنگ را به او بازگردانیم.

1399/02/01
23:50:53
5.0 / 5
2756
تگهای خبر: تصویر , عكاس , عكس , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری