ArtKit کیت هنری
بازی های ایرانی در خانه، ۶

چشمك بازی

چشمك بازی كیت هنری: خوب نگاه كن و الا كشته می شوی. این رازی است از یك بازی قدیمی. چشمك بازی.


به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا، در بازی چشمك، هر چه تعداد بازیكنان بیشتر باشد؛ بهتر است. برای شروع باید به تعداد شركت كننده ها، كارت یا تكه كاغذ كوچك داشته باشیم. روی هر یك از برگه ها یك عدد نوشته یا یك تصویر نقاشی می شود. نكته مهم آن است كه باید روی یكی از برگه ها، عبارت «چشمك» نوشته شود. برگه ها را باید تا بزنید بطوریكه شكل تا زدن ها با هم تفاوتی نداشته باشد.
همه بازیكن ها باید به شكل دایرهای كنار هم بنشینند. بطوریكه بتوانند به راحتی صورت یكدیگر را دیده روی چهره همدیگر تسلط داشته باشند. پس از آماده كردن تكه های كاغذ و تا كردن آنها، كاغذها در وسط دایره بین شركت كننده ها قرار داده شود.
هر یك از بازیكن ها باید بطور تصادفی یكی از كاغذها را انتخاب نموده و بردارند. شركت كننده ها باید مراقب باشند كه هم بازی ها، برگه آنها را نبینند.
در صورتیكه همه در یك حلقه نشسته اند، می توانند با هم گفت و گو كنند یا با فرد كنار دستی خود صحبت كنند. این كار موجب می شود تمركز افراد كمتر شود. مكالمات می تواند درباره هر موضوعی باشد. برای مثال درباره آخرین كتابی كه خوانده اید یا آخرین فیلمی كه دیده اید. این صحبت و گفت و گو با این هدف است كه فرد چشمك زننده راحت بتواند كار خودرا انجام دهد.
برای بازی بهتر سفارش می شود؛ هنگام مكالمه حتما شركت كننده ها حواسشان به چهره همدیگر باشد و با هم ارتباط چشمی برقرار كنند. اگر به چهره ها دقت داشته باشید، می توانید فرد چشمك زننده را پیدا كنید در غیر این صورت شما از بازی حذف می شوید.
اگر فردی كه برگه چشمك را در اختیار دارد، به شما چشمك بزند شما به اصطلاح كشته می شوید. بعد از چشمك، باید چند ثانیه صبر كنید تا فرد چشمك زننده لو نرود. بعد اعلام كنید كه مردید یا سوختید. برگه خودرا وسط حلقه شركت كننده ها بیاندازید؛ البته محتوای آن نباید دیده شود. دقت داشته باشید كه بعد از مرگ هم همچنان در بازی باید بمانید و به چشم های دیگر شركت كننده ها نگاه كنید تا تشخیص فرد چشمك زننده همچنان دشوار بماند.
اگر در بازی، یكی از بازیكنان، بدون دلیل ادعا كند، مرده است، در صورتیكه فرد چشمك زننده به او چشمك نزده باشد، آن شخص بازنده بشمار می رود.
در طول بازی، هر یك از شركت كننده ها اگر فرد چشمك زننده را در حین چشمك زدن به شخص دیگری ببیند، باید با گفتن جمله «متهم می كنم» یا «دیدم» اعلام نماید كه فرد چشمك زننده چه كسی است. در این صورت فرد چشمك زننده، بازنده بازی می شود اما اگر اشتباه حدس زده باشد، خودش بازنده می شود.
اگر فرد چشمك زننده به همه افراد به جز نفر آخر چشمك بزند و فقط یك نفر تا اختتام بازی باقی بماند، این یك نفر باید چشمك زننده را متهم كند. اگر نام درست را گفت، چشمك زننده بازنده و در غیر این صورت خودش بازنده خواهد بود.
منبع:

1399/01/12
15:12:38
5.0 / 5
2939
تگهای خبر: تصویر , شركت , فیلم , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری