ArtKit کیت هنری
گالری گردی در پایتخت؛

گالری گردی تحت تاثیر كرونا آنلاین شد

گالری گردی تحت تاثیر كرونا آنلاین شد به گزارش كیت هنری با عنایت به تعطیلی فعالیتهای فرهنگی هنری و همینطور تعطیلی گالری ها تا اطلاع ثانوی، بعضی از گالری های پایتخت مبادرت به برگزاری نمایشگاه ها و فروش آنلاین آثار هنری كرده اند.به گزارش كیت هنری به نقل از مهر، از آنجایی كه برنامه های فرهنگی هنری در كشور تحت تاثیر انتشار ویروس كووید ۱۹ یا كرونا دو هفته است كه تعطیل شدند اما برنامه هایی كه امكان برگزاری آنلاین یا غیرحضوری دارند ادامه پیدا كردند. یكی از رویدادهای هنری كه هر هفته جمعه ها برگزار می شد، افتتاح نمایشگاه های هنری در گالری ها بود كه تحت تاثیر این بیماری، تعطیل شدند. البته خیلی از نمایشگاه های هنری به درخواست اداره كل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همینطور بنا به حس مسئولیت گالری داران در طول هفته هم تعطیل شد. یكی از این رویدادها، هفدهمین نمایشگاه تصویرسال و جشنواره فیلم تصویر بود كه جمعه ۲ اسفندماه در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد و چند روز بعد از افتتاح و با وجود اینكه قرار بود تا ۲۳ اسفند برپا باشد، تعطیل شد.
یكی از نكاتی كه در نمایشگاه های هنرهای تجسمی حائز اهمیت می باشد، تماشاگر یا بازدیدكننده و خریدار آثار است و وقتی نمایشگاهی بازدیدكننده نداشته باشد عملاً چرخه اقتصادی تجسمی هم با مشكل مواجه می شود. بنابراین بعضی از گالری ها نمایشگاه های خویش را به صورت آنلاین یا غیرحضوری برگزار كردند یا با ایجاد محدودیت در تعداد بازدیدكنندگان، كار خویش را ادامه داده اند. روز جمعه ۱۶ اسفندماه هم ۱۶ نمایشگاه به صورت آنلاین یا غیرحضوری افتتاح می شوند. در ادامه بعضی از این نمایشگاه ها را بر می شمریم.
حوزه هنری
اولین نمایشگاه فروش آثار هنرهای تجسمی با عنوان «نقش بهار» كه از جانب مركز هنرهای تجسمی حوزه هنری قرار بود از هفته اول اسفندماه برگزار شود، به علت شیوع بیماری كرونا و سفارش های مراقبتی كه از جانب وزارت بهداشت ابلاغ گردیده بود، تعطیل شد اما امكان خرید غیرحضوری برای آثار این نمایشگاه فراهم گردید. كاتالوگ آثار موجود در این نمایشگاه چاپ و در اختیار علاقمندان قرار داده شد تا افراد با انتخاب خود، به صورت سفارش تلفنی با حوزه هنری آن اثر را خریداری كنند.
گالری آرتیبیشن
گالری آرتیبیشن یكی از این نوع گالری هاست كه نمایشگاه و فروش آنلاین خویش را در انتشار كرونا ادامه داد. سومین نمایشگاه سالانه هنر برای هدیه به صورت آنلاین از روز جمعه ۱۶ اسفندماه در گالری آرتیبیشن افتتاح می شود.
آثار این نمایشگاهِ آنلاین به طریقی گزینش شده اند كه با مناسب ترین قیمتِ ممكن از جانب هنرمند تنظیم شده باشد، ازاین رو برای كسانی كه اخیرا مجموعه دار هنر شده اند و آثار هنری را جمع آوری می كنند نمایشگاهی باارزش است. بازدید، خرید و تماشای آثار این نمایشگاه آنلاین از راه لینك http: //bit.ly/art_for_gift۳ امكان پذیر خواهد بود تا همه افرادی كه ساكن تهران نیستند این امكان را دهد هدیه خویش را به صورت آنلاین خریداری كنند.
همچنین برای بازدید از آثار با هماهنگی قبلی می توانید با شماره های ۰۲۱۲۲۹۲۲۵۳۸ در تماس باشید و آثار را در فضای گالری آرتیبیشن واقع در خیابان شریعتی، پایین تر از حسینیه ارشاد، نرسیده به همت، گل نبی (غرب)، میدان احمدی روشن (كتابی)، خیابان ساسانی پور، خیابان قندی (دریا)، پلاك ۶ مشاهده كنید.
گالری خط سفید
نمایشگاه سالانه نقاشی و مجسمه و فروش آنلاین آثار گالری «خط سفید» از ۹ اسفند تا ۱۸ فروردین ماه انجام می شود. گالری خط سفید در خیابان ولیعصر روبروی جام جم كوچه پروین پلاك ۲۲ طبقه همكف واقع و شماره تماس جهت تعیین وقت بازدید ۲۲۰۴۵۲۴۵ و ۰۹۱۲۳۹۷۱۸۳۲ است. آثار این نمایشگاه تا ۱۵ میلیون تومان قیمت گاری شده اند.
با توجه به سفارش های بهداشتی جهت پیشگیری از انتشار ویروس كرونا، گالری خط سفید با تعیین وقت قبلی در محل گالری میزبان علاقمندان و هنرمندان خواهد بود. همینطور با عنایت به تاكید مراكز بهداشتی بر ماندن در منازل برای دسترسی گسترده تر علاقمندان و رعایت بیشتر نكات ایمنی با همكاری رسانه هنرهای تجسمی گالری آنلاین مبادرت به برگزاری فروش آنلاین آثار این مجموعه كرده است كه از چهارشنبه ۱۴ اسفند به آدرس http: //whiteline.onlineartgallery.ir در دسترس علاقمندان قرار گرفت.
گالری شمیده
نمایشگاه گروهی «كادوآرت» و فروش آنلاین این نمایشگاه كه از ۸ اسفندماه به صورت آنلاین در گالری شمیده افتتاح شد، همچنان برقرار است و تا ۲۲ فروردین ماه ادامه دارد. گالری شمیده در خیابان مطهری، خیابان قائم مقام، میدان طومانیان (شعاع)، خیابان خدری، پلاك ۲، واحد ۲ واقع است.
گالری پروژه های آران
نمایشگاه انفرادی نقاشی های اله یار نجفی با عنوان «برج بابل» از ۱۶ تا ۲۹ اسفندماه در گالری پروژه های آران به نشانی خیابان نوفل لوشاتو كوچه لولاگر پلاك ۵ برگزار می گردد.
در استیتمنت این نمایشگاه آمده است: «برج بابل داستان ادامه داری است از مناقشه و كشمكش در جهان، داستانی از تمایل به درك و فهم تفاوت ها در نسل بشر و ناتوانی بشر در این حوزه. تكرار مكرر امید و یاس و فروماندگی. انسان ها به زبان های متفاوتی تكلم می كنند و عمیقاً قادر به درك دیگری نیستند، بسیار محتمل است كه حتی اگر زبان مشتركی داشتند، وضعیت از آنچه هست نامطلوب تر و پركشمكش تر می بود. اسطوره برج بابل به خودی خود مغشوش و درهم پیچیده، و با تاریخ زبان شناسی و واقعیت های علوم و ریاضیات در كنكاش است.
مجموعه برج بابل اله یار نجفی تصویری است از كراهت و سردرگمی در شهرهای امروز سرزمین مان و تمامی شهرهای جهان. او ایده هنر نزد ایرانی ها است و بس را به چالش می كشد. در رویارویی با واقعیت های روزمره زندگی، هنرمند جهانی نزدیك به آخر زمان را به تصویر می كشد كه در همهمه و آشفتگی و تناقضات خود زیباست. این برج بابل، دربی به سمت خداوند، و یا هفت وادی سلوك و یا تعبیرات اینچنینی را بر نمی تابد. ریشه های آنرا در شهرسازی زمخت و بی قاعده و تهی از تفكر و اندیشه، باید جست. نتیجه واقعیتی است كه وقتی خرد به گوشه رانده می شود و فقر و حرص و آز و سردرگمی سر برمی آورند، به ظهور می رسد.
این مجموعه درباره بازیافتن ایده آل ها با نگاه خیره و جستجوگر به واقعیت های تلخ روز است. حتی در استفاده از متریال - تكه هایی از تصاویر هنرمند و یا تصاویر یافت شده عادی و استفاده از چسب برای «جفت و جور كردن» - در خود فرایند هم تغییر شكل و تعریف مجدد شكل می گیرد. هنرمند آرمانگرایی و خیال بافی نمی كند، او حضور دارد تا آنچه كه در زندگی مان ناخوش آیند است را به ما یادآوری كند. و نشان دهد كه در غیاب خرد اندیشی، چگونه حرص و آز كه بخشی از نیروی محركه جهان مدرن هستند، زیستگاه های انسان را از بین می برند. به خصوص در سرزمین ما كه بیشتر فضاهای شهری به اوراق فروشی شبیه هستند.
اله یار نجفی شاعری است كه درگیر و سردرگم شهرنشینی است و تلاش می كند تا در سرزمینی كه سوءبرداشت و عدم اطمینان بخشی از اخلاق عمومی است، به معنا نزدیگ شود. او جهانی را می سازد كه در باطن و عمق خود ترسناك است ولی در عین حال به زیبایی به تصویر كشیده شده اند.»
گالری باوان
نمایشگاه گروهی اینستالیشن، عكاسی، ویدئو و نقاشی با عنوان «زیست بوم» به كیوریتوری زهرا قیاسی تا ۲۳ اسفند در گالری باوان به نشانی خیابان مطهری، خیابان لارستان، خیابان عبده، پلاك ۷ برپاست. در این نمایشگاه آثاری از مهرداد افسری، ایمان ابراهیم پور، پونه اُشیدری، شیده تامی، هدا زرباف، عادله فرزین در، علی فی، زهرا قیاسی، سمانه مطلبی و علی هنرور به معرض نمایش گذاشته شده است.
گالری افرند
نمایشگاه گروهی «+۹۸» تا ۲۳ اسفند در گالری افرند واقع در بزرگراه جلال آل احمد، خیابان جهان آرا، خیابان ۱۹ ام (جلال حسینی)، پس از تقاطع اشك شهر، پلاك ۴۸ برپاست.

1398/12/15
22:31:41
5.0 / 5
3242
تگهای خبر: برند , تصویر , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری