ArtKit کیت هنری
پیگیری مهر؛

دورهمی با حضور تماشاگران ضبط می شود؟

دورهمی با حضور تماشاگران ضبط می شود؟ به گزارش كیت هنری فراخوان منتسب به برنامه دورهمی با مبحث دعوت از تماشاگران برای ضبط برنامه در تاریخ ۱۵ اسفندماه، در حالی در فضای مجازی انتشار یافته كه هنوز دیگر برنامه های سیما ضبط خویش را شروع نكرده اند.به گزارش كیت هنری به نقل از مهر، طی روزهای گذشته و با اوج گرفتن شیروع ویروس كرونا ضبط برنامه های تولیدی كه با حضور جمعی تماشاگران انجام می شد همچون «عصر جدید»، «اتفاق»، «دورهمی» و چند برنامه دیگر در شبكه های مختلف سیما متوقف گردید.
این برنامه ها طی این چند روز با این چالش مواجه بودند و هنوز هم بلاتكلیف هستند كه می توانند ضبط خویش را باردیگر شروع كنند یا خیر. احسان علیخانی چند بار پیام های مختلفی را در اینباره منتشر نمود و رضا رشیدپور هم هم اكنون اجرای برنامه اش متوقف است.
با این حال امروز چهارشنبه ۱۴ اسفندماه، صفحه اینستاگرامی منتسب به برنامه «دورهمی» كه تا امروز صفحه رسمی اطلاع رسانی درباره این برنامه تلویزیونی در شبكه اجتماعی اینستاگرام بوده است فراخوانی داد كه طی آن از مردم دعوت كرد برای حضور در این برنامه با شماره های اعلام شده تماس بگیرند. پستی كه با هشتگ "موقت" اطلاع رسانی شده بود و از مخاطبان درخواست كرده بود طی ساعت ۱۴: ۳۰ تا ۱۶ با شماره های مورد نظر تماس بگیرند و ساعت ۱۶ هم این پست حذف شد.
با این فراخوان برنامه «دورهمی» در بین برنامه های تولیدی كه ضبط آنها در استودیو با تماشاگران زیاد همراه می باشد، جزو نخستین برنامه هایی است كه درهای استودیوی خود رابه روی مخاطبان باز می كند و این برنامه طبق فراخوان اعلام شده مقرر است فردا ۱۵ اسفندماه ضبط شود.

انتشار این فراخوان در شبكه های اجتماعی سوالاتی را هم بوجود آورد كه ضبط برنامه در شرایط كنونی به چه صورت خواهد بود؟
فراخوانی كه به صورت رسمی از سایت های رسمی معاونت سیما، صداوسیما یا شبكه نسیم هم اطلاع رسانی نشد و البته به روال همیشگی صورت پذیرفت و نكته آن هم تاكید بر رعایت مسائل بهداشتی در فرایند حضور مخاطبان بود.
خبرنگار مهر برای كسب صحت و سقم این خبر با مسؤلان شبكه نسیم و برنامه دورهمی تماس گرفت كه ترجیحشان بر سكوت بود. با این وجود به نظر می آید این تصمیم برای شروع ضبط برنامه با حضور تماشاگران ناظر به مصاحبه اخیر مرتضی میرباقری معاون سیماست.
معاون سیمای رسانه ملی در سخنان اخیر خود نسبت به تولید كارهای نوروزی از اختصاص دادن پزشكان برای برنامه های تولیدی و سریال های سخن گفته بود و درباره «ضبط برنامه های شاخصی كه تماشاگر درآنها حضور دارد» بیان نمود: برنامه ها بعد از هماهنگی با مراجع ذی ربط و با رعایت حداكثری نكات بهداشتی، مراقبت های پزشكی و برخی محدودیت ها ضبط و پخش می شود. تلاش ما این است تا با رعایت نكات بهداشتی و پزشكی و برخی محدودیت ها خللی در جذابیت این نوع برنامه ها كه مورد انتظار مردم است ایجاد نشود و تلویزیون همراه تر از همیشه با مخاطبان باشد.
باید دید ضبط نخستین برنامه ها با در نظر گرفتن موارد بهداشتی برای تماشاگران چگونه خواهد بود و چقدر فضای بصری برنامه ها تحت الشعاع ویروس كرونا قرار خواهد گرفت. بخصوص از آن جایی كه گفته می شود در اجتماعات باید حدود یك و نیم متر فاصله میان حضار باشد باید دید مقرر است در نحوه جایگاه مخاطبان در استودیو تفاوتی حاصل شود یا خیر.
ضبط این برنامه با حضور تماشاگران از یكسو برای برنامه های شاخص می تواند فتح بابی برای مقابله با چالش كرونا باشد اگر همه موارد امنیتی و بهداشتی در حین ضبط لحاظ و به سفارش ها به شكل جدی عمل شود و از جانب دیگر می تواند تبدیل به یك تجربه شكست خورده به واسطه عدم استقبال مخاطبان شود.
باید دید برنامه های تولیدی سیما در ادامه مواجهه با این چالش چگونه پیش خواهند رفت و چه سرانجامی پیدا می كنند؟

1398/12/14
22:39:29
5.0 / 5
3283
تگهای خبر: رسانه , سایت , سریال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری