ArtKit کیت هنری

نمایش ۲ انیمیشن كانون در جشنواره انیفست بریتانیا

نمایش ۲ انیمیشن كانون در جشنواره انیفست بریتانیا كیت هنری: انیمیشن های سگی كه مرض داشت و باد دوچرخه سوار در جشنواره انیفست كانتربری نمایش داده می شود.


به گزارش كیت هنری به نقل از اداره كل روابط عمومی و امور بین الملل كانون، ۲ فیلم پویانمایی كوتاه «سگی كه مرض داشت» ساخته پروین تجوید و «باد دوچرخه سوار» اثر نازنین سبحان سربندی در دوازدهمین جشنواره انیمیشن «انیفست كانتربری» ۲۰۲۰ بریتانیا نمایش داده می شود.
این پویانمایی ها از تولیدات كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، مقرر است در یك مجموعه امروز یكشنبه ۱۱ اسفندماه ۱۳۹۸ (۱ مارس۲۰۲۰) ساعت ۱۲ در سالن اصلی جشنواره به نمایش درآید.
همچنین جشنواره انیمیشن «انیفست كانتربری» به بهترین ها در بخش فیلم های بریتانیائی، بین المللی، دانشجوئی، شخصیت، صدای فیلم، طراح هنری و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران جایزه اهدا می كند.
دوازدهمین جشنواره انیفست كانتربری ۲۰۲۰ بریتانیا ۱۰ در ایام ۱۰ و ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ (۲۹ فوریه و ۱ مارس ۲۰۲۰) برگزار می گردد و علاقه مندان به هنر انیمیشن می توانند علاوه بر تماشای فیلم در كارگاه های آموزشی و نشست های نقد و بررسی فیلم نیز شركت نمایند.
داستان پویانمایی «باد دوچرخه سوار» در اصل، قصه باد جوانی است كه صاحب دوچرخه ای می شود. باد به وسیله دوچرخه سریع تر می وزد. بدون صرف انرژی زیاد آزادانه به هر طرف می رود و از گردش لذت می برد. از همه مهم تر این كه او تنها بادی است كه چنین وسیله ای دارد. این آزادی و قدرت تازه، به او این امكان را می دهد كه دست به هر كاری بزند و قصه پویانمایی «سگی كه مرض داشت» درباره سگی است كه به سبب این كه همه چیز می خورد، مریض می شود و پزشكان كلینیك دامپزشكی وقتی برای درمان او تلاش می كنند متوجه می شوند چیزهای زیادی خورده است. پس از این كه همه چیزهایی كه خورده بود از شكمش بیرون می آورند او باردیگر همه آنها را می خورد.
فیلم «باد دوچرخه سوار» با شركت در این جشنواره پنجمین حضور بین المللی خودرا تجربه می كند و انیمیشن «سگی كه مرض داشت» نیز قبل از این در بخش ملی سی ودومین جشنواره فیلم های كودكان و نوجوانان اصفهان و یازدهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران شركت و جوایزی نیز دریافت كرده است.


منبع:

1398/12/11
14:40:13
5.0 / 5
3467
تگهای خبر: آموزش , انیمیشن , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری