ArtKit کیت هنری

طنف منتشر گردید

طنف منتشر گردید كیت هنری: مجموعه شعر «طَنَف» سروده علیرضا نوری منتشر گردید.


به گزارش كیت هنری به نقل از روابط عمومی انتشارات سیب سرخ، این مجموعه كه شامل ۴۷ قطعه شعر است در ۱۴۰ صفحه به قیمت ۲۳هزار تومان توسط نشر سیب سرخ انتشار یافته است.
در معرفی مجموعه «طَنَف» عنوان شده است: اغلب شعرهای این مجموعه بلند و دارای ریتم و موسیقی قابل لمسی هستند و گاهی حتی وزن عروضی هم در آنها دیده می شود.
علیرضا نوری رویكرد اشعار این كتاب را نگاهی انتقادی به پیرامون خود و وضع موجود دانست و اظهار داشت: «طَنَف» از مجموعه های قبلی فاصله گرفته است و فضای اغلب شعرها تركیبی از اسطوره های بومی با روایت های ناآشنا و تركیبی از اعتراض، زن و اسطوره است. تلفیقی كه در یك بستر بومی هویت پیدا می كند.
این شاعر بیان كرد: در این مجموعه تلاش نموده ام هر شعر علاوه بر حفظ تشخص و فردیت خود در یك فضای وسیع تر با شعرهای دیگر ارتباط معناداری داشته باشد. همچنین، در این مجموعه اهتمام كرده ام حاشیه های زندگی را احضار كنم و گاهی نیز انگشت روی دقایقی از زندگی انسان امروز می گذارم كه از فرط نزدیكی دیده نمی شوند.
احضار گذشته و درگیری آن با وضعیت امروز از مشخصات شعر نوری است. شاعر با اكنونیت خود و جهانش در چالش است كه همراه با خرده روایت هایی از متون كلاسیك و ادبیات عامه در یك بستر اعتراضی شكل و شمایل می یابند.
در قسمتی از چهل و چهارمین شعر این مجموعه می خوانیم:
«پروانه به شانه هات بودم
از دیدن بادها به تابستان
یال های كوچكم را خشكاند
قسمتی از خانه در مشتم بود
با كدام از شمایان
می شود از رود رد شد
جادو پدرم بود چند قطره ی منجمد گوشه حیاط
به تابستان كه نیامدی
مكتوب بفرست
گاه هم در طول زمان
فقط در یك آن شكفته به شانه هات كه منم
و....»
از نوری پیش از این مجموعه شعرهای «دلقك ها گریه می كنند»، «تنیدن»، «شهر و زوال» و در حوزه نقد و نظر هم، «بوطیقای شب» و «نور از دهان» انتشار یافته است.
منبع:

1398/12/10
17:19:48
5.0 / 5
3634
تگهای خبر: زندگی , كتاب , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری