ArtKit کیت هنری
معاون حوزه علمیه خواهران یزد:

نبود حجاب در جوامع نماد عقب ماندگی است

نبود حجاب در جوامع نماد عقب ماندگی است كیت هنری: ایسنا/یزد معاون آموزش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان یزد با بیان این كه حجاب محدودیت نیست بلكه مصونیت است، از بین رفتن آن در جوامع را نه تنها نماد رشد و پیشرفت نداست بلكه آنرا نماد عقب ماندگی ذكر كرد.


«فاطمه نظیر» در گفتگو با خبرنگار ایسنا، ضمن تسلیت ایام فاطمیه، حضرت فاطمه(س) را كامل ترین الگو برای زنان خواند و بیان نمود: این حضرت كامل ترین و برترین الگو برای زنان مسلمان است تا در همه امور بخصوص حفظ حجاب خود از ایشان درس بگیرند.
وی با اشاره به این كه حضرت زهرا (س) حتی در میدان مبارزه هم به عفاف و حجاب اسلامی بسیار مقید بودند، اضافه كرد: آن حضرت به حدی به امر حجاب و عفت اهمیت می دادند كه حتی در بستر مرگ از كیفیت حمل جنازه ی خود نگران بودند و به پوشیده بودن و محفوظ بودن بدن خویش از دید نامحرم در هنگام حمل جنازه، سفارش كردند.
معاون حوزه علمیه خواهران استان افزود: بررسی رفتار و باورهای حضرت زهرا(س) در طول حیات ایشان نشان داده است كه زن می تواند در عین حفظ حجاب، از پرده نشینی بیرون برود و بعنوان نیمی از جامعه انسانی، رسالت خویش را به انجام رساند.
وی با بیان این كه متأسفانه در دنیای امروز، حجاب از جنجالی ترین مسائل دنیا است و دشمنان پوشش را برای زنان دست و پاگیر می دانند، اظهار داشت: این پوشش نه تنها دست و پاگیر نیست بلكه به نفع زن و جامعه است و هیچگاه مانع آزادی او نمی گردد.
نظیر همینطور اظهار نمود: الگو و اسوه قرار دادن حضرت زهرا(س) به این معنا است كه همانند ایشان در همایش های پرشكوه شركت نماییم و در عین حال، همه نمادهای حریم حجاب و عفاف را هم رعایت نماییم.
این مسئول در انتها با تاكید بر این كه حجاب محدودیت ساز نیست بلكه ایجاد مصونیت می كند، تصریح كرد: از بین رفتن حجاب در جوامع، نماد رشد و پیشرفت نیست بلكه نماد عقب ماندگی است.1398/10/21
14:46:03
5.0 / 5
4458
تگهای خبر: آموزش , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری