ArtKit کیت هنری
استاندار سمنان تبیین كرد:

دوره ای كه برای همیشه محل رجوع محققین و مورخین خواهد بود

دوره ای كه برای همیشه محل رجوع محققین و مورخین خواهد بود به گزارش كیت هنری ایسنا/سمنان استاندار سمنان با اشاره به جایگاه ویژه دوران دفاع مقدس اعتقاد دارد كه دوران طلایی دفاع مقدس برای همیشه مورد رجوع نسل های آتی و مورخین و پژوهشگران خواهد بود.


علیرضا آشناگر در جلسه بازدید از ستاد كنگره ۳۰۰۰ شهید استان سمنان بر ضرورت معرفی سیره شهدا تاكید و اظهار نمود: باید شرح جوانمردی های شهدا را به نسل های آتی منتقل نماییم.
وی از دوران دفاع مقدس بعنوان دوران طلایی كشور بوده نام برد و اضافه كرد: دوران دفاع مقدس بعنوان یك دوره تاریخی مهم در تاریخ این مرز و بوم ماندگار خواهد بود.
استاندار سمنان آشنایی نسل های جوان با سیره شهدا را ضروری خواند و تصریح كرد: متاسفانه هم اكنون كه مدت زیادی از آخر جنگ نگذشته است، خیلی از جوانان و نوجوانان كشور ما با دوران هشت سال حماسه و ایثار آشنا نیستند.
وی با اشاره به اینكه هر چه برای شهدا و خانواده شهدا تلاش فرهنگی نماییم، باز هم كم است، افزود: شهدا و خانواده های معظم شهدا به مثابه بیرق، پرچم و نمادی هستند كه باید برای همیشه تاریخ برافراشته بمانند.
آشناگر با اشاره به اینكه برافراشتگی این نمادها تنها به مدد رزمندگان و پیشكسوتان جبهه و جنگ میسّر است افزود: آنها كه فضای جبهه و جنگ را درك كرده و با رزمندگان هم نوایی داشته اند بیشتر از هركس می توانند به انتقال این فرهنگ باشكوه كمك كنند.
وی بر ضرورت بهره گیری از هنر در طرح و نگارش آموزه های دوران دفاع مقدس تاكید و خاطرنشان كرد: بهره گیری از عناصر هنری در خلق یك اثر می تواند به ماندگاری و جاودانگی آن كمك نماید.
استاندار سمنان با اذغان به اینكه معرفی سیره شهدا به تمام جامعه، رسالتی است كه بردوش همه ماست افزود: فرصت ها بسیار محدود است، باید از ظرفیت حضور رزمندگان و كسانی كه با شهدا هم نفس بوده و زندگی كرده اند در جهت معرفی شهدا بهره ببریم.
وی به تمجید از عملكرد ستاد كنگره بزرگداشت شهدای استان سمنان پرداخت و اضافه كرد: استان سمنان در این بخش یكی از استان های پیش رو در كشور است.
این مقام ارشد اجرایی با اشاره به اینكه خانواده شهدا هم توقع دارند كه عزیزانشان فراموش نشوند بر تكریم خانواده شهدا تاكید و خاطرنشان كرد: جامعه كنونی ما، باید قدر و اهمیت شهدا و خانواده آنان را بیشتر از پیش درك كند.
وی با اشاره به اینكه تجلیل از رشادت ها و جانفشانی ها برای وطن محدود به اسلام و ایران نیست اظهار نمود: پاسداشت رزمندگان و افرادی كه برای وطن جانفشانی كرده اند محدود به ایران و یا كشورهای اسلامی نیست بلكه در همه ملل دنیا، بهترین نقاط شهری را به ایجاد نشانه ها و المان های یادبود آنان اختصاص می دهند.
این مقام ارشد اجرایی با اشاره به اینكه اقدامات زیادی در جهت ماندگاری نام شهدا انجام شده اضافه كرد: همه این اقدامات، اقدامات فاخر و ماندگاری نیستند بنابراین باید در این حوزه با خلق آثار فاخر و ماندگار بیشتر از پیش به پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت بپردازیم.
وی از كوشش برای پاسداشت شهدا بعنوان یك تكلیف دینی نام برد و اظهار داشت: برپایه آموزه های اسلامی تلاش در جهت پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت كمتر از جهاد نیست.

منبع:

1398/09/28
15:18:37
5.0 / 5
4317
تگهای خبر: زندگی , كنگره , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری