ArtKit کیت هنری

زمینه سازی برای حضور گردشگران در جذاب ترین جزیره خلیج فارس

زمینه سازی برای حضور گردشگران در جذاب ترین جزیره خلیج فارس به گزارش كیت هنری معاون بنیاد مستضعفان اظهار داشت: با سرمایه گذای در ظرفیت های گردشگری جزیره لارك و همكاری اهالی محروم این منطقه، نوعی الگوی بومی پیشرفت را به ساكنان جنوب كشور معرفی می نماییم.


به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا، موسی برزگری درباره طرح بنیاد مستضعفان برای توسعه بومگردی جزیره لارَك اظهار نمود: این جزیره یكی از زیباترین جزایر خلیج فارس است و بنیاد مستضعفان تلاش می كند تا با آموزش اهالی محروم آن، گسترش اكوتوریسم و با حفظ بافت سنتی و سبك زندگی منحصربه فرد اهالی، نوعی الگوی بومی پیشرفت را به ساكنان جنوب كشور معرفی نماید.
وی با اشاره به پتانسیل عالی جزیره لارك برای توسعه گردشگری اضافه كرد: جزیره لارك یكی از محدود مناطق دست نخورده و بكر خلیج فارس است كه از پتانسیل خوبی برای جذب توریستهای داخلی و خارجی جهت استفاده از جاذبه های طبیعی خلیج فارس برخوردارست.
معاون بنیاد مستضعفان با اشاره به تجربه موفق هتل كپری بنیاد مستضعفان در منطقه جنوب استان كرمان افزود: لارك علاوه بر جاذبه های طبیعی دارای مردمانی است كه سبك زندگی خودرا دارند و تجربه بنیاد در هتل كپری قلعه گنج نشان داد كه توریستهای خارجی و داخلی بیشتر از فضاهای بومی برای اقامت استقبال می كنند، پس تصمیم گرفتیم تا از ظرفیت های فرهنگی و سنتی لارك برای جذب توریست استفاده نمائیم.
برزگری با اشاره به مشكلات موجود برای تردد به این جزیره اظهار داشت: با حمایت بنیاد مستضعفان شناوری برای تردد میان قشم و لارك در نظر گرفته شده است. این شناور روزی دو بار بین قشم و لارك تردد می كند. از طرف دیگر برای رفاه حال مسافران بحث هوشمندسازی تردد این شناور را بوسیله گوشی تلفن همراه با استفاده از یك شركت دانش بنیان وابسته به دانشگاه شهید بهشتی اجرا شده است. در این طرح مسافر می تواند به راحتی حركت شناور را رصد كند و با برنامه زمانبندی و بدون معطلی خودرا به جزیره برساند.
مدیر عامل بنیاد علوی با اشاره به سایر خدمات ارائه شده در طرح هوشمندسازی جزیره لارك اعلام نمود: علاوه بر تسهیل تردد به جزیره، بوسیله سامانه ی هوشمندسازی معرفی اقامتگاه های بومگردی، جاذبه های توریستی جزیره و آشنایی با سبك زندگی مردم محلی در این طرح مورد توجه قرار گرفته است.
وی در ادامه از آموزش خدمات بومگردی به اهالی لارك توسط بنیاد مستضعفان آگاهی داد و اضافه كرد: در چارچوب كارگاه هایی چگونگی ارائه خدمات به مسافران و تكریم گردشگران به حدود ۱۰۰ نفر از اهالی آموزش داده می شود و در آینده نزدیك ۳۰ اقامتگاه بومگردی در لارك آماده استقبال از گردشگران خواهد شد.
برزگری درانتها تاكید كرد: بنیاد مستضعفان تسهیلات كم بهره تا سقف دو میلیارد تومان برای بازسازی منازل به اهالی اعطا می كند. تابحال نیز به ۱۱ نفر از اهالی كم برخوردار جزیره مبلغ ۱۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض برای مشاركت در طرح بومگردی پرداخت شده است. بازسازی و نوسازی معابر برمبنای بافت بومی جزیره از دیگر اقدامات انجام شده توسط بنیاد برای رفاه حال مسافران است.
منبع:

1398/07/30
10:39:11
5.0 / 5
4645
تگهای خبر: آموزش , آینده , جاذبه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری