ArtKit کیت هنری
در نمایشگاه كتاب فرانكفورت انجام شد

رایزنی درباره ویزای هیئت ایرانی

رایزنی درباره ویزای هیئت ایرانی به گزارش كیت هنری در دیدار یورگن بووس - رئیس نمایشگاه كتاب فرانكفورت - با قادر آشنا - قائم مقام نمایشگاه بین المللی كتاب تهران - درباره مسائل مربوط به ویزای هیئت ایرانی رایزنی شد.


به گزارش كیت هنری به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، در این دیدار كه ظهر امروز (چهارشنبه، ۲۴ مهر) در دفتر رئیس نمایشگاه كتاب فرانكفورت برگزار شد، قادر آشنا، محمود آموزگار، غلامرضا نوعی و مهدی عمرانلو حضور داشتند.
قائم مقام نمایشگاه كتاب تهران در این دیدار اظهار داشت: حضور در نمایشگاه كتاب فرانكفورت از اولویت های نشر جمهوری اسلامی ایران است و ناشران و صاحب نظران حوزه نشر كشورمان تمایل زیادی برای حضور در این نمایشگاه دارند و علاقه مندیم كه ارتباطات فرهنگی ما در حوزه نشر با كشور آلمان بیشتر شود. متأسفانه هرساله برخی از كاروان اعزامی نشر جمهوری اسلامی ایران به واسطه صادر نشدن ویزا از حضور در این نمایشگاه بی بهره می مانند و امیدواریم نمایشگاه كتاب فرانكفورت برای حضور هیئت ایرانی در این نمایشگاه مكاتبات لازم را با سفارت آلمان صورت دهد و هماهنگی لازم در این راه انجام پذیرد.
آشنا اضافه كرد: برای حضور هیئت ناشران ایران در نمایشگاه فرانكفورت شورایی از ناشران، نویسندگان و اتحادیه های نشر تصمیم گیری می كنند و زمانی كه قسمتی از این پازل با مشكل روبه رو شود تمام پازل ما با مشكل روبه رو خواهد شد. علیرغم این كه ما امسال برای حضور در این نمایشگاه در زمان مناسب اقدام كردیم، اما متأسفانه باز هم مشكلاتی برای تیم اعزامی به وجود آمد و از حضور در نمایشگاه بازماندند.
مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران با عرضه پیشنهادی برای تسهیل در حضور هیئت اعزامی جمهوری اسلامی ایران به نمایشگاه فرانكفورت، بیان كرد: برای سال آینده ما یك فهرست از هیئت اعزامی به مسؤلان نمایشگاه در زمان مناسب عرضه می دهیم تا نمایشگاه فرانكفورت با سفارت آلمان برای حضور تمامی افرادی كه از راه این فهرست معرفی می گردند رایزنی های لازم را انجام دهد و مشكلات در این خصوص به صفر برسد.
محمود آموزگار - نایب رییس اتحادیه ناشران و كتاب فروشان تهران - هم در این جلسه اظهار داشت: ناشران در ایران نگاه متفاوتی به كشور آلمان و نمایشگاه كتاب فرانكفورت دارند و این نمایشگاه را بعنوان یك آموزشگاه بزرگ برای خود می دانند. اتحادیه ناشران و كتاب فروشان تهران و موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران ارتباط تنگاتنگ و خوبی با نمایشگاه فرانكفورت دارند. در دوران سخت تحریم همواره دیدیم كه دوستان نمایشگاه فرانكفورت ما را تنها نگذاشتند و ما هرساله شاهد حضور متخصصان نشر آلمان در نمایشگاه كتاب تهران هستیم و روابط آموزشی نزدیكی بین ناشران ایران و آلمان وجود دارد.

آموزگار سپس اظهار نمود: چند سال است كه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پروژه پایتخت كتاب را دنبال می كند و پنجمین پایتخت كتاب كه سال قبل انتخاب شد، شهر یزد بود. غرفه جمهوری اسلامی ایران امسال بر این اساس طراحی شده و شهر یزد هم برای سال ۲۰۲۰ كه پایتخت جهانی كتاب اعلام می شود درخواست كاندیداتوری داده است.
در ادامه این نشست، یورگن بووس - رئیس نمایشگاه كتاب فرانكفورت - هم اظهار داشت: گسترش و تقویت همكاریهای نمایشگاه كتاب تهران و فرانكفورت برای ما از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و در این راه می كوشیم. خوشحالیم كه جمهوری اسلامی ایران در این دوره از نمایشگاه شركت كرده است و هر ساله با دكوری زیبا در نمایشگاه كتاب فرانكفورت حضور دارد.
او اضافه كرد: مقرر است سالن پنج نمایشگاه كتاب فرانكفورت جمع آوری و مدرن تر شود به همین خاطر سال آینده تمام ناشران و كشورهایی كه در این سالن حضور دارند به سالن چهار منتقل می شوند و ما تمام تلاش خویش را می نماییم تا به ایران جایگاه مناسب و شایسته ای را اختصاص دهیم.
بووس از پیشنهاد عرضه شده توسط قائم مقام نمایشگاه كتاب تهران برای حضور هیئت ایرانی در نمایشگاه كتاب فرانكفورت استقبال كرد و اظهار داشت: بعد از ارسال نامه و معرفی هیئت ایرانی برای حضور در این رویداد تمام توان خویش را به كار می گیریم و پی گیری می نماییم كه حضور هیئت ایرانی حداكثری باشد و این برای ما مهم می باشد و از درجه اهمیت بالایی برخوردار می باشد و با بخش فرهنگی سفارت آلمان در تهران مكاتبات لازم را برای رسیدن به نتیجه مطلوب و بهتر انجام می دهیم.
او سپس بیان كرد: اعتقاد من هم این است و روابط فرهنگی ما با ایران سابقه طولانی دارد و برای ما مهم می باشد كه این روابط فرهنگی را تقویت نماییم.
در ادامه فعالیت های غرفه ایران در روز اول نمایشگاه، در نخستین دیدار رسمی، معاون نمایشگاه چین ضمن دیدار با مدیر عامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران بر فعالیت های مشترك نشر میان ایران و چین تصریح كرد.
در این دیدار قادر آشنا - مدیر عامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران - با اشاره به این كه چین میهمان ویژه نمایشگاه كتاب تهران بود اظهار داشت: چین همچون كشورهایی است كه ناشران ایرانی برای همكاریهای مشترك فرهنگی با آن علاقه مند هستند. ما از حضور چین در نمایشگاه كتاب تهران استقبال می نماییم و به این حضور علاقه مند هستیم.
نی هونگ ری هم از همكاری مشترك استقبال كرد و دو طرف در زمینه جانمایی مناسب تر در نمایشگاه های كتاب هر دو كشور به توافق رسیدند.
در این دیدار طرف چینی با اشاره به حضور سه تصویرگر ایرانی در چین برای توسعه همكاری ها ابراز رضایت كرد و اظهار داشت: اعزام تصویرگران بسیار موفقیت آمیز بود و ما دوست داریم باز این اعزام ها صورت بگیرد.
آشنا هم از حضور داوران چینی در مسابقه تصویرگری استقبال كرد و اضافه كرد: ما هم از آمدن داور چینی استقبال می نماییم.


نمایشگاه كتاب فرانكفورت تا ۲۸ مهر برپاست.
منبع:

1398/07/24
00:02:51
5.0 / 5
4502
تگهای خبر: آموزش , آینده , تخصص , تصویر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری