ArtKit کیت هنری

برخوردهای متفاوت هنرمندان با فیگور در سكوت نامحسوس

برخوردهای متفاوت هنرمندان با فیگور در سكوت نامحسوس به گزارش كیت هنری كیوریتور نمایشگاه سكوت نامحسوس اعتقاد دارد برخی آثار این نمایشگاه كاملاً فیگوراتیو هستند و برخی دیگر ماهیتی شبیه به آبستره دارند.به گزارش كیت هنری به نقل از مهر، نمایشگاه گروهی نقاشی «سكوت نامحسوس» متشكل از آثار ۱۵ نقاش عصر جمعه ۱۹ مهرماه در گالری مژده شروع به كار كرد. آثار این هنرمندان كه شیوه كاری آنها ماهیتی فیگوراتیو دارد، از پس نگاه هنرمندان باتجربه ای خلق شده كه جنبه های بصری محیط پیرامونی خویش را با ماهیتی روانشناختی در معرض دید مخاطبان قرار داده اند.
علی خالق درباره گردآوری آثار این نمایشگاه اظهار داشت: در نمایشگاه «سكوت نامحسوس» هنرمندانی كه سال ها در زمینه نقاشی فیگوراتیو فعالیت و دغدغه دارند دعوت كردم و به نظرم یك نمایشگاه جذاب شكل گرفته است كه در آن هر هنرمند قلم خودش را دارد. برخی از آثار این نمایشگاه كاملاً فیگوراتیو هستند و برخی ماهیتی شبیه به آبستره دارند. این تضادها در مجموعه، تفاوت قلم هنرمندان و زوایه نگاه آنها را نشان داده است كه مبحث بسیار مهمی است. به صورت كلی برخوردهای مختلفی با فیگور را در این مجموعه آثار شاهد می باشیم. بعنوان مثال در آثار علیرضا آدم بكان فضای انتزاعی می بینیم یا در تابلوی لیلا ویسمه فضای گسترده ای را می بینیم كه لكه هایی مانند فیگور انسان در آن حضور دارد.
وی بیان كرد: هنرمندان حاضر در این نمایشگاه سال هاست كه به این شیوه كار می كنند و همه مخاطبان هم با فضای كاری آنها آشنا هستند و حالا در كنار هم قرار گرفتن این آثار در یك نمایشگاه به مخاطبان این فرصت را می دهد كه از وضعیت نقاشی فیگوراتیو و زوایای پنهان بیانگری هنرمندان در چارچوب آثار خود آگاه شوند.
در نمایشگاه «سكوت نامحسوس» آثاری از علیرضا آدم بكان، علیرضا چلیپا، بهنام كامرانی، حسین تمجید، لیلا ویسمه، مسعود كشمیری، مهرداد خطایی، مرتضی خسروی، اوژن شیراوژن، سعید احمدزاده، علی خالق، نزار موسوی نیا، احسان نصری، داریوش قره زاد و حمیده حجار به نمایش درآمده است.
این نمایشگاه تا ۲۶ مهرماه در گالری مژده به نشانی سعادت آباد، علامه شمالی، خیابان هجدهم شرقی، پلاك ۲۷ میزبان علاقمندان به هنر است.

1398/07/22
13:22:02
5.0 / 5
4292
تگهای خبر: نمایش , نمایشگاه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری