ArtKit کیت هنری
امام جمعه شهركرد تاكید كرد:

لزوم توجه به تعامل و ارتقای فرهنگی در مبحث گردشگری

لزوم توجه به تعامل و ارتقای فرهنگی در مبحث گردشگری به گزارش كیت هنری نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به مقوله گردشگری بعنوان یك منبع پایدار درآمد، اظهار داشت: انتظار می رود در مبحث گردشگری تعامل و ارتقای فرهنگی مورد توجه واقع شود و از این ظرفیت ملی در این راستا استفاده گردد.


به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا، حجت الاسلام محمدعلی نكونام هشتم مهرماه در دیدار با معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، با اشاره به اینكه نگاه مردم به مقوله میراث فرهنگی مطلوب و خوب است، اظهار نمود: با این وجود نگاه ها به اداره میراث فرهنگی مثبت نیست و برای ایجاد نگاه مثبت باید تعامل این تشكیلات با مردم بیشتر از پیش باشد.
وی با تقسیم بندی میراث فرهنگی موجود به دو گروه، اظهار داشت: بخشی از میراث فرهنگی هم اكنون توسط مردم استفاده می شود و انتظار مردم این است كه زمینه ثبت و ماندگاری این آثار فراهم گردد و در این خصوص، امر و نهی یا قانون سفت و سخت كارساز نیست بلكه باید حس همدلی میان مردم با مسؤلان همواره حكمفرما باشد و مردم هم از این امكانات به درستی استفاده كنند.
حجت الاسلام نكونام بخش دوم میراث فرهنگی را مكان ها و آثار متروكه ای كه دیگر قابل استفاده نیستند دانست و اضافه كرد: در این خصوص هم مردم انتطار دارند كه علاوه بر ثبت این آثار در لیست آثار ملی، از حالت موجود دربیایند و چهره تاریخی شان احیا شود كه این امر مستلزم مراقبت و دقت مسؤلان است.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به مقوله گردشگری بعنوان یك منبع پایدار درآمد، بیان كرد: انتظار می رود در مبحث گردشگری تعامل و ارتقای فرهنگی مورد توجه واقع شود و از این ظرفیت ملی در این راستا استفاده گردد.
وی تاكید كرد: لازم است به مقوله گردشگری با درنظر گرفتن فرهنگ اصیل دینی و ارزش های الهی پرداخته شود كه با جان و تن این جامعه عجین شده است، برگرفته از فطرت پاك انسان است، برایش فداكاری ها شده و خون ها ریخته شده است چون كه اگر گردشگری به ارتقای فرهنگی منجر نشود حتی اگر با آلاف الوف اقتصادی هم همراه باشد، سراسر خسارت است.
امام جمعه شهركرد در ادامه صنایع دستی را یكی از عرصه های اقتصادی مهم كشور دانست و اظهار داشت: این مقوله كه درآمدزاست و در اقتصاد مقاومتی هم بدان توجه شده است، نگاه جهانی را به سمت كشور جذب می كند و خیلی از كشورها نگاه مثبتی به صنایع دستی ایران دارند و هر چه برای آن هزینه و كار شود، در واقع سرمایه گذاری به حساب می آید.
وی بیان كرد: مقوله صنایع دستی كه بیشتر در بین اقشار كم درآمد و روستاییان رواج دارد، باید بیشتر از پیش مورد توجه مسؤلان قرار گیرد و دغدغه حل مشكلات شامل اعطای تسهیلات، تهیه مواد اولیه، ایجاد بازار خوب برای محصولات و... از جانب آنان وجود داشته باشد.
حجت الاسلام نكونام با اشاره به تحریم های موجود، اظهار داشت: تحریم ها بخصوص در زمینه هنر و صنایع دستی كارساز نیست و كشور به ثبات لازم رسیده است و صنایع دستی ایران در همه جای جهان جای خویش را باز كرده است، ازاین رو می توان از شیوه های گوناگون زمینه عرضه این محصولات به جهان را فراهم نمود.1398/07/08
21:09:24
5.0 / 5
4588
تگهای خبر: صنایع , گردشگری , محصولات , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری