ArtKit کیت هنری
آمار مجوزهای دفترموسیقی اعلام شد

برگزاری 520 كنسرت در شش ماه اخیر

برگزاری 520 كنسرت در شش ماه اخیر كیت هنری: آمار مجوزهای صادرشده دفتر موسیقی در نیمه نخست سال 98 برای اجرای صحنه ای، آلبوم موسیقی، آلبوم تصویری، تك آهنگ، نماهنگ، كتاب گویا، اجرای گروه های خارجی در ایران و تعداد شعرها و ترانه های ارسال شده به دفتر موسیقی اعلام گردید.


به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی دفتر موسیقی، با توبه اینكه مجوز اجرای صحنه ای موسیقی در استان ها را ادارات كل فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر می كنند و در تهران نیز مجوز اجرای صحنه ای موسیقی در سالن های كمتر از ۵۰۰ نفر ظرفیت را اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامنی استان تهران صادر می كند، آمار اجراهای صحنه ای در استان ها و سالن های كمتر از ۵۰۰ نفر ظرفیت تهران در این آمار لحاظ نشده و فقط مجوزهای اجراهای صحنه ای كه دفتر موسیقی صادر كرده، در آمار آمده است.
بر این اساس، در نیم سال نخست سال جاری، ۲۷۰ عنوان اجرای صحنه ای با ۵۲۰ اجرا، ۱۶۱ آلبوم موسیقی، سه آلبوم تصویری موسیقی، یك هزار و ۷۸ تك آهنگ، ۱۲۷ نماهنگ، ۴۰ كتاب گویا و ۲۶ اجرای گروه های خارجی در ایران از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز گرفته اند. همین طور در نیمه اول امسال شش هزار و ۳۰۰ پرونده شعر و ترانه در دفتر موسیقی تشكیل شده است.
از بین ۲۷۰ عنوان اجرای صحنه ای كه در شش ماه نخست امسال از دفتر موسیقی مجوز گرفته اند، ۱۳۵ عنوان موسیقی پاپ، ۵۲ عنوان موسیقی سنتی، ۴۷ عنوان موسیقی كلاسیك، ۱۹ عنوان موسیقی تلفیقی و ۱۷ عنوان موسیقی نواحی است.
در نیمه نخست سال ۹۷ یعنی مدت مشابه سال گذشته، ۲۷۳ عنوان اجرای صحنه ای موسیقی با ۵۴۸ اجرا، ۲۶۵ آلبوم موسیقی، چهار آلبوم تصویری موسیقی، ۹۶۵ تك آهنگ، ۱۴۶ نماهنگ، ۴۳ كتاب گویا، ۳۰ اجرای گروه های خارجی در ایران از دفتر موسیقی مجوز گرفته اند. همین طور در نیم سال نخست سال قبل سه هزار و ۸۵۰ پرونده شعر و موسیقی در دفتر موسیقی تشكیل شده است.
در سال ۹۷ از ۲۰ شهریور و در سال ۹۸ از ۱۰ شهریورماه با عنایت به آغاز ماه محرم مجوز اجرای صحنه ای موسیقی صادر نشده است.
منبع:

1398/07/07
19:28:12
5.0 / 5
4660
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری