ArtKit کیت هنری

كاریكاتوریست ایرانی در برزیل كارگاه كاریكاتور برگزار می نماید

كاریكاتوریست ایرانی در برزیل كارگاه كاریكاتور برگزار می نماید به گزارش كیت هنری علیرضا پاكدل كه به همراه صبا دارابیان برای داوری جشنواره جهانی طنز گرافیكی پیراسیكابای كشور برزیل در این كشور حضور دارند، مقرر است كارگاهی با مبحث كاریكاتور و تصویرسازی برگزار كنند.به گزارش كیت هنری به نقل از مهر، علیرضا پاكدل هنرمند جوان كارتونیست، كاریكاتوریست، طراح كاراكتر و تصویرساز و صبا دارابیان تصویرگر زوج هنرمند، برای داوری چهل و ششمین جشنواره جهانی طنز گرافیكی پیراسیكابای كشور برزیل در این كشور حضور دارند و مقرر است روز چهارشنبه ۱۷ مردادماه مصادف با ۸ آگوست كارگاهی با حضور این دو هنرمند در دانشگاه و كالج برزیلی COTIP درباره كاریكاتور و تصویر سازی صحبت كنند.
در مطلبی كه در سایت این دانشگاه و كالج برزیلی درج شده است، می خوانیم: علیرضا پاكدل به علت استفاده از طنز گرافیكی برای پرداختن به موضوعات اجتماعی در برزیل و دنیا شناخته شده است. با عنایت به ۵۰ سالگی تاسیس كالج COTIP، دانشجویان این فرصت را دارند كه به صورت اختصاصی با علیرضا پاكدل، یكی از معروفترین كاریكاتوریست های جهان گفتگو كنند. وی در چهل و ششمین جشنواره جهانی طنز گرافیكی پیراسیكابای برزیل از ۱۰ تا ۲۷ اكتبر برگزار می شود، حضور دارد.
پاكدل به همراه همسر تصویرگرش، صبا دارابیان در این رویداد نقش موثری دارند و لحظه ای بی نظیر را با هدف درك بهتر از موضوعات هنری فرهنگی در اختیار ما قرار خواهند داد. وی در سطح ملی و بین المللی جوایز گوناگونی كسب كرده است و حتی به صورت همزمان موفق به كسب دو جایزه بزرگ از سالن طنز بین المللی پیراسیكابا شده است.
آدولفو كییروز عضو شورای اصلی مسابقه پیراسیكابا یادآوری می كند كه این هنرمند به علت قدرت كشف پتانسیل طنز در رویكردهای مستقیم و تأثیرگذار بر مضامینی انسان دوستانه آثارش را عرضه می كند و به بازتاب مشكلات اجتماعی می پردازد. پاكدل این قدرت را دارد كه با استفاده از طنز گرافیكی، همراه با توانمندی بالا در تكنیك و اجرا موقعیتی انتقادی را در آثارش به نمایش بگذارد. او موضوعات دارای اهمیت اجتماعی بزرگ مانند وضعیت ناامید كننده پناهندگان كه از خاورمیانه به سمت اروپا می روند ولی به نتجه نمی رسند، تصویر كرده است، همچنان كه در یكی از آثارش منعكس شد این مهاجران در آكواریومی غرق شده اند و عده ای به تماشای آنها ایستاده اند. در این طرح اصول اومانیستی غرب به خطر افتاده است.
به گفته پاكدل، مضامین مورد علاقهوی موضوعات در رابطه با زندگی مردم است. او ابراز امیدواری كرد كه هنرش مورد توجه واقع شود و تأثیر مثبتی در موضوعات انسانی داشته باشد و ای كاش می توانستم جهان را با هنر خود تغییر دهم.

1398/05/13
20:01:27
5.0 / 5
4235
تگهای خبر: تصویر , جشن , جشنواره , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری